Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 10.2.2020. at 13:11, noskich said:

Evo kako covek zivi u Batambangu sa 357 dolara mesecno; http://www.awolgeordie.com/2020/02/battambang-bliss.html 

0830 Wake up. Coffee in bed.
1000 Cycle 2km to the cafe for an omelette and coffee. Chat to friends.
1300 Cycle home. Chill.
1400 Gym
1500 Sauna and massage (yes 4hrs!)
1900 Evening feed
2000 Home. Blog. Youtube. Online chat. Learn Khmer. Research finance/crypto. Etc.
2359 Sleep
 

Evo su mu ovde cene stanovanja, hrane i ostalog:

 

 

Jbt čovek ne radi ništa po ceo dan, vozi bickl i četuje na netu, to možeš raditi i u nekom selu na 50-ak km od Beograda za još manje pare. Doduše neće biti saune i masaže, ali to su ionako imperijalističko-kapitalističke stvari koje ne prilične poštenom narodu.

Link to comment
5 minutes ago, Time Crisis said:

 

Jbt čovek ne radi ništa po ceo dan, vozi bickl i četuje na netu, to možeš raditi i u nekom selu na 50-ak km od Beograda za još manje pare. Doduše neće biti saune i masaže, ali to su ionako imperijalističko-kapitalističke stvari koje ne prilične poštenom narodu.

Jel to behu ona sela u kojima izbeglice iz juznog Sudana ne zele da zive sto si pisao na temi malo dole "Da li je Moldavija buducnost Srbije"?

Link to comment
5 minutes ago, dragance said:

@noskich ti volis da izrabljujes siromasne zemlje/narode, onako kako ti kukas da te 1% tebe izrabljuje. Sta mislis koliko ljudi (normalni, domoroci) tamo zaradjuju i kako?

Jeste ja izrabljujem tako sto zivim u zemlji moje zene. 

A ti tajis porez i izrabljujes zemlje u kojima profitiras a ne placas porez plutokrato.

Link to comment
On 9.12.2019. at 23:56, dragance said:

NatWest. Kako sam tek došao trebale reference, ovo, ono. A pošto otvaram offshore račun u Jersey sve im treba na papiru i poštom, ispunjeno olovkom - ne na računaru. 

 

Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

Jeste ja izrabljujem tako sto zivim u zemlji moje zene. 

A ti tajis porez i izrabljujes zemlje u kojima profitiras a ne placas porez plutokrato.

 

Da, da...

Usput, placam ogroman porez koji se direktno odbija od plate care. Offshore racun mi je posto zivim u dve zemlje.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

 

Da, da...

Usput, placam ogroman porez koji se direktno odbija od plate care. Offshore racun mi je posto zivim u dve zemlje.

 

Kako da ne.

 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Drugo, cak i nakon takve greske nije posustao vec je uspeo da za samo 5 godina povrati sve sto je izgubio teskim radom. Feniks. Ima tu dosta toga sto postujem kod njega

 

Ma svaka mu čast, ali da je bio pametan mogao je da kupi neki lokal za te pare u nekoj pristojnoj zemlji i da živi od toga i slobodari, umesto što je dao nekome pare da mu "umnožava" da on ne bi radio ništa! :D 

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

Jel to behu ona sela u kojima izbeglice iz juznog Sudana ne zele da zive sto si pisao na temi malo dole "Da li je Moldavija buducnost Srbije"?

 

Da, šta fali? Koliko se sećam, pisao si da su prilika san snova.

Link to comment
20 minutes ago, maharaja said:

+1

ovo je suština svega. Lokalac mora da bude siromah, da pruži jefitne usluge, taksi, masažu, pedikir, a on da sa parama nakupljenih u normalnoj zemlji ode tamo da klemuje

 

 Pazi od svih ovi "slobodara" koji odu tamo, niko na youtube-u ili po tim blogovima nije napisao kako narod teško živi (ima bukvalno možda samo dva kratka video priloga), kako je ogromna razlika između ultra-bogatih i ultra-siromašnih, kako žene čim vide belca odma trče, to je to, računaju ne može da im bude gore od dosadašnjeg života, kako je narod nepismen, čak i oni što debelo plate školovanje, da ne pričamo o drugim stvarima.

 Ne svi ti "slobodari", pričaju i pišu kako je tamo mnogo dobro, jer su gnjide, dođu tu pa izigravaju neke face jer u Americi je samo još jedan od 350 miliona Amerikanaca ili je u Britaniji samo još jedan lenji prirpadnik njiove (ne)radničke klase.

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

Jeste ja izrabljujem tako sto zivim u zemlji moje zene. 

A ti tajis porez i izrabljujes zemlje u kojima profitiras a ne placas porez plutokrato.


Ti ovo pises koji si izrabljivao podstanare da ti placaju celu rentu pa jos i nisi hteo nista da popravljas ni za sebe a kamoli njih, da slucajno dinar ne potrosis... znam da ti to zoves snalazljivost ali to nije prava rec.... mozes samo da budes zavidan i ljubimoran na zaista sposobne ljude...

Link to comment
8 hours ago, nera said:

Ovde kod mene su uklonili sve kontejnere za donacije odece zbog smrti troje ili cetvoro beskucnika usled ronjenja po istim.

 

Gde će Noskić da nabavlja garderobu, ako ih svuda uklone? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...