Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

E to to, dim nek ide u Kanberu... sunac im li njin.:dry:

 

PS. Kad sam kod toga, sećam se onih jednih prošlih ogromantnih požara, kada je gorela baš Kanbera, a meni se 'ladno palio noću protivpožarni alarm u stanu nekih 100+ km vazdušnom linijom odatle. Teško je to opisati, kad se Australija rasplamsa, sve k'o od baruta da je pravljeno, i to suvog.

Link to comment

 

Za ilustraciju dima od juče, dve fotke mobilnim sa istog mesta, iz kuhinje sa posla - prva je od juče a druga od pre nekih mesec dana, po relativno sunčanom danu.

 

Usput, prva je sa širokougaonim sočivom, pa je poslednja zgrada čiji se obrisi vide na levoj strani ulice ista ona zgrada sa crnim staklima sa leve strane pre mosta sa druge slike - na drugoj slici izgleda dosta bliže.

 

KEiP4E3.jpg

 

fe5nUGs.jpg

 

Proći ćemo svi kao Đenka ...

 

SaE

Link to comment
14 hours ago, dragance said:

Au koji dim, mogu misliti kako je bebama i penzosima...

Vidi ti G&S plutokrate, jel' to Pitt Street?

Pitt St, evo još jedna slika od prekjuče, na drugu stranu, ka jugu.

6Mk8JAv.jpg

 

12 hours ago, dragance said:

I ja prvo to mislio, ali George je raskopana (valjda jos uvek?) i sira.

Nije više, testiraju tramvaje (za 21. vek) već neko vreme, od subote zvanično kreću sa radom, besplatno dva dana a onda od ponedeljka uredno, uz kartu.

 

Inače onaj dim je bio prekjuče, a juče se ad-hoc skupilo nekih dvadesetak hiljada ljudi u gradu na protestu protiv neaktivnosti vlasti po pitanju klimatskih promena, očas posla preko fejsbuka. Nije loše, obzirom da je u septembru na unapred organizovanom sličnom protestu bilo oko 80000 ljudi.

 

SaE

Link to comment

Očešasmo se i mi malo o Gugleta...

 

Google has reached a settlement worth almost half-a-billion dollars with the Tax Office after a marathon decade-long dispute over its tax practices in Australia.

 

The settlement, which involves no admission of liability, will see it fork out $481.5 million to the tax office after an audit investigated its tax practices between 2008 and 2018.

 

The ATO has now netted $1.25 billion after also signing tax settlements with Microsoft, Apple and Facebook over the past two years under the Multinational Anti-Avoidance Law. Google's tax deal follows a $1.5 billion settlement with French tax authorities in September.

Link to comment

Kako izdržavate Oziji? Vraćam se danas sa posla i vidim kao neka izmaglica, ali sam mislio 43 stepena, jara u vazduhu. Međutim sad čitam vesti i ispade da nije jara već dim iz NSW. Neverovatno. Da približim razdaljine neOzijima, to je kao da gori u zaleđu Praga, a dim dođe do Beograda. Ustvari ovde je od razdaljine još fascinantnija veličina požara koji može da iznedri toliko dima. Užas...

 

 

 

Link to comment

Kažu da je taj dim koji nam je stigao iz NSW jedini razlog zašto nije oboren rekord decembarske dnevne temperature u Viktoriji. Bilo 43C a rekord je 43.7C.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Sta je bre ovo, vatre u NSW, SA, QLD, a citam drugara na fejsu iz WA, i tamo gori. Znam da je sezona, ali se ne secam da je ikada ovako rasprostranjeno bilo?!

Edited by dragance
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...