Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

42 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Daju 7,500 dolara u dobrotvorne svrhe, idu na godišnji odmor, štede 50k dolara. I perživljavaju od prvog do prvog. First world problems :-D

 

Taj 401k je penzija 

 

Nisu to first world problems, znam masu ljudi ovde u prvom svetu, većinu sa priličnim školama, u tim godinama ljudi u članku, i niko ne može ni da sanja ove iznose o kojima ovi pričaju. Ovo su rich fools problems, a ne first world problems.

Link to comment

Bili bi fools da ne stavljaju 50 soma sa strane. Naslov je u sustini click bait, u tekstu je napisano nesto mnogo manje idiotsko.

 

As someone who works in finance, she finds that most people either save little to no money, dip into family money, or are very frugal in one area–say, dining out, as is the case for Nicole’s family. “I’m not sure that we’re ‘typical,’ mostly because I don’t think most people save as much as I do,” she says. “But I do think feeling tight on what is in fact a very nice lifestyle is ‘typical.'” People who feel that way often expect that they shouldn’t have to think twice about spending on anything, whether it’s housing or travel. “It feels like people in our position–us included–somehow think we’ll get to that someday,” she adds, “but I don’t think that’s the reality for most anyone.”

 

Dakle jasno je i njima da je u pitanju samo osecaj, ali kad zaradis 350k godisnje onda mozes da si priustis da se ne sekiras oko hrane, ali onda pocnes da se sekiras oko neceg drugog i onda nikad nije dosta. U nekom smislu skoro svi su privilegovani, jer uvek ima neko kojem je jos gore, samo o tome niko ne razmislja, pa ni ovi sto zaradjuju 350k. To je kao ono "sta se Greta buni, jos joj niko nije zapucao kroz prozor niti joj se brat udavio u Mediteranu". Ne kazem da saosecam s njima, s druge strane mislim ni da ne traze saosecanje sto bi se moglo zakljuciti iz naslova.

 

Na pocetku ima i ovaj dobar deo koji sam propustio:

 

Though being middle class has been defined as a household gross income anywhere from $37,000 to $147,000, it may be more accurately described as a state of mind–a feeling of financial insecurity.

Edited by Venom
Link to comment
On 30.9.2019. at 11:57, Dagmar said:

 

Nisu to first world problems, znam masu ljudi ovde u prvom svetu, većinu sa priličnim školama, u tim godinama ljudi u članku, i niko ne može ni da sanja ove iznose o kojima ovi pričaju. Ovo su rich fools problems, a ne first world problems.


Ovo je otprilike nivo plate lekara u SAD. Nisu im za džabe onoliki troškovi lečenja.

Link to comment
12 minutes ago, miki.bg said:


Ovo je otprilike nivo plate lekara u SAD. Nisu im za džabe onoliki troškovi lečenja.

 

I sa (znatno) manjim troškovima lečenja, ovde po zapadu gde još nisu razmontirali socijalno zdravstvo su lekarima plate uporedive sa USA. Ergo USA pare za zdravstvoo ipak pre svega skuplja neko drugi.

Link to comment

Ja sam čitao jednog oftalmologa iz Finske, kaže nikada ne bi ni pomislio da radi u SAD iako bi bio lagano 10x više plaćen, radije bi da spava mirno noću. I citira američkog kolegu Alfreda Somera koji za američko zdravstvo kaže Calling U.S. medicine either 'health care' or a 'system' is an exaggeration.

Link to comment

Još jedna destinacija za razmisliti 
 

 

jer kod plutokratije čovjek može očekivati samo ovako nešto
 

 

Takoreći, dok smo još uvijek u frogs & grandmothers lavirintu. :fantom:

Link to comment

Aca verovatno pao na tricky question:

Has any applicant ever been convicted of an offence in any country (including any conviction which is now removed from official records)? 

 

Već je imao negativna iskustva sa drugim mutiranim Englezima, ali veza koja mu je sređivala vizu mu je rekla da ne brine, Australci su mnogo glupi i naivni.

 

"Samo ja znam kako mi je... Samo ja znam kako mi je jer ne mogu da radim svoj posao jer sam odbijen za američku vizu jer sam osuđen"

Link to comment
47 minutes ago, peralozac said:

 

"Samo ja znam kako mi je...

Samo ja znam kako mi je

jer ne mogu da radim svoj posao

jer sam odbijen za američku vizu

jer sam osuđen"

 

Ovde samo fali neka genericka matrica i imamo hit

 

Umetnost se radja iz bola i patnje :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...