Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kako se u Australiji "resava" problem povecanja ucenika u skolama?

Lepo, naprave se shupe, pa djaci uce u shupama:

 

Podatak sa linka iznad, i na kraju posta, evo skola nedaleko od mene:

Parramatta East Public School, NSW
Income $4.0m
Cap. exp. $272,298
Cap. exp. govt. $214,034

50% enrolment growth since 2013. Has 10 toilets for more than 500 students and 4 times as many demountables as permanent classrooms. No upgrades planned.

 

Kako ono bese, razvijena, bogata zemlja, prvi svet jelte?

 

Batice, Tajland je premija za ovo.

 

xASeULVLInPhHQN-800x450-noPad.jpg?156094

 

https://www.abc.net.au/news/2019-08-13/rich-school-poor-school-australias-great-education-divide/11383384#schoolmap

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Sledeci put nemoj postavljati dvosmislena pitanja. Sam si sebe sabotirao.

Nije bilo nikakvog zaduzivanja.

 

I ja kao i kolega iznad mislim da si lažac. Ako ne lažac, onda barem licimur, a definitivno jedno razmaženo derište iz plutokratske porodice. Evo i dokaza.

 

On 29.3.2009. at 0:22, noskich said:

Moja majka je bila "gora" pre nego sto sam otisao nego posle. Kao da je bila ljuta sto idem, upozoravala me je da samo to novca sto mi je dala je sve na sta mogu da racunam od nje. Medjutim posle, cim sam otisao uvek pita treba li mi. Trezveno je podnela. Samo se secam noc pre nego sto sam otisao cini mi se da nije spavala. Osim toga sve je odlicno proslo.

 

Oladi malo sa busanjem u moralno ideološki savršena prsa, ima nas fanova što te verno pratimo otkad si snimio prvi demo singl post na internetu.

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

E sad, ko moze da plati stan 1,5 milion kao onaj moj stojko salonski komunjar, njemu deca nece morati da uce u shupama...

 

Izvinjavam se, greska u koracima, salonski komunjar platio 500k pa mu u medjuvremenu otislo na 1.5 milion. Zato moj stojko sve lepo o Sidneju, pa i vi bi da vam neko cusne milionce u dzep za sedenje u fotelji u svom stanu.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

I šta kažeš, zima u sidneju, slike snega si stavio iz kojeg tačno dela? Lažovčino.

 

Sta je sad bilo? Sat i po od grada vise nije Sidnej kada pada sneg, a kada je rec o putovanju od kuce do posla onda je "sasvim normalno" putovati sat i po do dva do posla i onaj ko kaze da to nije normalno se samo onako bezveze zali?

 

https://www.news.com.au/finance/work/at-work/new-survey-reveals-suburban-dads-are-the-unhappiest-in-australia/news-story/5b777f661b50354498416bed24922d84

 

“Among this group, it’s the Sydneysiders who have the longest commutes. (They) spend around 71 minutes a day travelling to and from work.”

 

OroFoiLr.jpg 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
32 minutes ago, peralozac said:

 

I ja kao i kolega iznad mislim da si lažac. Ako ne lažac, onda barem licimur, a definitivno jedno razmaženo derište iz plutokratske porodice. Evo i dokaza.

 

 

Oladi malo sa busanjem u moralno ideološki savršena prsa, ima nas fanova što te verno pratimo otkad si snimio prvi demo singl post na internetu.

 

Toliko ste jadni da kopate privatne podatke na forumu od pre deset godina kada nemate argumenata na cinjenice koje ovde navodim ciste kao suza.

Samo izvolite, to sto radite govori vise o vama nego o meni.

Edited by noskich
Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Momak, nisi upoznat sa novom racunskom disciplinom zvanom Tatamimatika

Jos si zelen ti za ovaj topik druskane.

Jasno :D

Pratim povremeno i uspešno izbegavam uključivanje u diskusiju, ne znam šta mi sad bi...

Link to comment
2 hours ago, peralozac said:

Oladi malo sa busanjem u moralno ideološki savršena prsa, ima nas fanova što te verno pratimo otkad si snimio prvi demo singl post na internetu.

 

Kada je rec o moralu, mislim da cu ipak ostaviti ovaj grad/zemlju u malo boljem stanju nego sto sam ga/je zatekao.

Za razliku od salonskog komunjara koji broji bonuse od lihvara i proizvodjaca slot masina, ja sam do sada radio na programima: relokacije odeljenja drzavne sluzbe iz centra grada ka regionalnim krajevima, razvijanju i usavrsavanju informacionih tehnologija u drzavnim bolnicama, klinikama i agencijama, razvijanju i usavrsavanju informacionih tehnologija na jednom od najznacajnijih univerziteta (sistemi koji se koriste za naucna istrazivanja kao i studentski tokom studija), program regulacije jedne od najvecih banaka tako da u slucaju njenog stecaja se stedisama isplati do 250K stednje.

To na prvom poslu. A daje mi i satisfakciju da vidim kada moji studenti napreduju u smislu poznavanja engleskog jezika.

U magacinu kako ga zapakujem tako porucilac dobija. Brz nisam, ali uvek je zapakovano tip top i bas to sto se trazi.

Mislim da je od mene dosta. 

Edited by noskich
Link to comment
11 minutes ago, noskich said:

Kada je rec o moralu, mislim da cu ipak ostaviti ovaj grad/zemlju u malo boljem stanju nego sto sam ga/je zatekao.

 

Ti si skroz pogubio konce. Peniš konstantno kako je sve gore i gore, a sad ispade bolje danas nego kada si ti došao?

Link to comment
The top 4 schools in Australia spent more than the bottom 1800 combined!
https://www.abc.net.au/news/2019-08-13/rich-school-poor-school-australias-great-education-divide/11383384#schoolmap
 
Plutokratska deca u bogataskim skolama povezana od malih nogu da odrzavaju sistem, sirotinja u sirotinjskim. Samo feudalizam batice!
 
The richest 1% of schools spent $3 billion. The poorest 50% spent $2.6 billion combined.
The poorest 50% of schools teach nearly five times as many students.
 
Baš sam danas čitao taj članak i dosta je dobar. Koincidencija je da sam obilazio jednu državnu školu jutros a inače radim na projektu dogradnje jedne jake privatne škole. Jeste ta privatna škola lepša ali ništa ne fali ni ovoj državnoj a posebno kada uzmemo u obzir troškove - za privatnu ćeš da se olakšaš $25k godišnje a za državnu $0.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ne znam kako se odjednom provuklo interesovanje za školu: nije li do juče bila ideja da se djeca ne šalju u te, za njihov um pogubne, fabrike topovskog mesa za plutokrate? 

 

Link to comment

Ovo proslo ispod radara: https://www.washingtonpost.com/immigration/trump-administration-aims-to-make-citizenship-more-difficult-for-immigrants-who-rely-on-public-assistance/2019/08/12/fe3f8162-b565-11e9-8949-5f36ff92706e_story.html?noredirect=on

Quote

The 837-page rule, whose length Cuccinelli compared to “War and Peace,” focuses on the obscure definition of what it means to be a “public charge,” or someone dependent on U.S. government benefits, and who is likely to become one.

[...]

Mark Krikorian, executive director of the Center for Immigration Studies, a Washington think tank that seeks to reduce immigration levels, praised the new rule for restricting the potential immigrant pool to the most highly educated, who will thrive in a “modern, knowledge-based economy.” “There are hundreds of millions of people who want to move to the United States, and this rule ensures that we allow in only those who will be able to pay their own bills,” Krikorian said.

Nema vise da se dodje u USU sa kuferom punim prljavih gaca, pa da se prave startapi i zgrcu bilioni: https://www.businessinsider.com/whatsapp-ceo-jan-koum-rags-to-riches-2017-5

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...