Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kada se razgovara sa ljudima kao sto ste vi postane sasvim ocigledno kako je moguce da smo u situaciji u kojoj smo.

Planeta odumire, vrhunski je luksuz kupiti "solidnu" nekretninu koja je mozes misliti od cigle, ima grejanje i izolaciju i zidovima. I da ne moras da putujes dva sata do posla. I da mozes da imas kucnog ljubimca i/ili deca da se poigraju. Nevidjen luksuz!

Sve veoma normalno.

Ma i treba ove plutokrate jos da pritegnu sa ljudima kao sto ste vi. I opet ce vam biti normalno samo da je vase d..e na mestu.

 

Edited by noskich
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:

 

I da shtekujes pare za ranu penziju, i da pazaris solidnu nekretninu, i jare i pare i muzicku zelju...

 

"Solidna" nekretnina ti treba da bi se sledece jutro opet pojavio na poslu. Provodis vreme na poslu, kuca je prazna, u njoj prespavas. 

Finansijski nezavisna osoba ne mora da se pojavljuje sledece jutro na poslu pa joj ni ne treba "solidna" nekretnina.

Link to comment
10 minutes ago, noskich said:

Kada se razgovara sa ljudima kao sto ste vi postane sasvim ocigledno kako je moguce da smo u situaciji u kojoj smo.

 

 

aha.

 

a ne vidis problem u raskoraku tvojih zelja i onoga kako stvari sustinski jesu?

 

a sta je tvoj predlog & resenje? zivot u(na) tajlandu ili severnoj koreji? to su kao oaze? 

 

 

Edited by roksi
Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

 

"Solidna" nekretnina ti treba da bi se sledece jutro opet pojavio na poslu. Provodis vreme na poslu, kuca je prazna, u njoj prespavas. 

Finansijski nezavisna osoba ne mora da se pojavljuje sledece jutro na poslu pa joj ni ne treba "solidna" nekretnina.

 

Ali ti ocigledno treba da bi prespavljivao dok ne postanes finansijski nezavisan. Ili ako ti ne treba, zasto se zapravo bunis?

Link to comment

Cekaj je li to sto nesto jeste znaci da to mora tako da bude?

Pa ljudi kao ti su okretali glavu kada su vodili neke druge ljude u koncentracione logore, kada su druge ljude tretirali kao stvari, i kada danas kao stvari tretiraju druga ziva bica.

 

Ja imam svoje resenje i radim na tome. Koliko god mogu i kako mogu.

 

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

U kakvoj situaciji? Da ne mozemo da se penzionisemo sa 40 godina, sa finom nekretninom u vlasnistvu? 

To od plate prosto nije moguce, pa makar i bila top 3%

 

 

ako je to obicnim ljudima to ikada i bilo dostupno. mada mozda noskic zna bolje?!

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

 

Ali ti ocigledno treba da bi prespavljivao dok ne postanes finansijski nezavisan. Ili ako ti ne treba, zasto se zapravo bunis?

 

Samohrana majka mog drugara koji je u Sidneju rodjen otprilike u isto vreme kada sam ja bio rodjen u Beogradu je otplacivala kucu koja danas kosta dva miliona dolara od jedne plate radeci kao prodavacica u robnoj kuci.

 

Ja se bunim zato sto je veoma pogresno i umobolno da krov nad glavom bude luksuz i finansijski instrument. Treba gledati malo dalje od svog d....a.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Pa ljudi kao ti su okretali glavu kada su vodili neke druge ljude u koncentracione logore, kada su druge ljude tretirali kao stvari, i kada danas kao stvari tretiraju druga ziva bica.

 

please don't be silly by bringing this kind of crap in as an argument. sramotno je da ovde bilo koga nazivas tako. apsurdno je. i ti si svestan toga vrlo dobro.

 

ako nemas argumenata, please try to not resort to this level. it is just distasteful.

Link to comment

Nije sramotno, jer to jeste tako. To su apologete "realnosti". Sve to brane jer eto tako je. Branili su robovlasnistvo, feudalizam, fasizam, socrealizam, danas brane plutokratiju, Sutra ce braniti nesto trece.

Edited by noskich
Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

 

Samohrana majka mog drugara koji je u Sidneju rodjen otprilike u isto vreme kada sam ja bio rodjen u Beogradu je otplacivala kucu koja danas kosta dva miliona dolara od jedne plate radeci kao prodavacica u robnoj kuci.

 

Ja se bunim zato sto je veoma pogresno i umobolno da krov nad glavom bude luksuz i finansijski instrument. Treba gledati malo dalje od svog d....a.

 

zivimo u drugacijem vremenu. to nema veze sa australijom per se

Link to comment
Just now, roksi said:

 

zivimo u drugacijem vremenu. to nema veze sa australijom per se

 

1 minute ago, noskich said:

Nije sramotno, jer to jeste tako. To su apologete "realnosti". Sve to brane jer eto tako je. Branili su robovlasnistvo, feudalizam, fasizam, socrealizam, danas brane plutokratiju, Sutra ce braniti nesto trece.

 

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Samohrana majka mog drugara koji je u Sidneju rodjen otprilike u isto vreme kada sam ja bio rodjen u Beogradu je otplacivala kucu koja danas kosta dva miliona dolara od jedne plate radeci kao prodavacica u robnoj kuci.

 

Ja se bunim zato sto je veoma pogresno i umobolno da krov nad glavom bude luksuz i finansijski instrument. Treba gledati malo dalje od svog d....a.

 

I u bivsoj Jugoslaviji ljudi nekad dobijali stanove za dz, pa toga vise nema. Sta cemo sad, da se besimo?

Ako vec nemas nacina da menjas zadate okolnosti onda valjda treba da probas da izvuces najbolje sto mozes. 

 

I ako vec drugima spocitavas gledanje samo svog dupeta, hajde kazi molim te sta ti cinis za druge? Kako ti ovaj svet cinis boljim? 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Nije sramotno, jer to jeste tako. To su apologete "realnosti". Sve to brane jer eto tako je. Branili su robovlasnistvo, feudalizam, fasizam, socrealizam, danas brane plutokratiju, Sutra ce braniti nesto trece.


okej. a kako se ti tacno boris? tako sto radis tamo gde radis, zaradjujes koliko zaradjujes?  da se ne lazemo.

 

sori noskicu ali ti si revolucionar jedino virtuelno, ovde na ppp-u, zapravo na ovom topiku. dotle tvoj revolucionarni angazman i dopire.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...