Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

29 minutes ago, dragance said:

@noskich verujem da nisi toliko glup, jer te ne bi ni državna kompanija trpila toliko. Pogledaj onaj deo koji si kvotovao i vidi šta ja podrazumevam pod “lep život” za mene. A to nema veze sa “solidnom kućom sa izolacijom”. Bezobrazan si.

 

Nije tebi dovoljna izolacija, tebi treba i pogled na more. E pa ne moze za 300K batice. Trebalo bi ti znatno vise za to.

Edited by noskich
Link to comment
45 minutes ago, magi said:

Ne znam za ove single varijante, možda neko da uleti sa iskustvom. Ja sam mislio da si oženjen. Što se tiče razvoda, to je u svakoj zemlji skup sport. Možda je ljudima opcija neki flat share ili tako nešto.

Što se tiče odgajanja dece, vidi oko vrtića (childcare support) i dečjeg dodatka (family tax benefit). Trudnoća i prvi period s detetom su teški finansijski ali to je privremena situacija koja traje godinu ipo - dve.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Ne pricamo o meni. Pricamo o tome da obican covek ne moze da zivi pristojno od svog postenog rada. 

Ne pricamo o direktorima, menadzerima, preduzetnicima, ozenjenima...

Vec o nekome ko prima tih 60K medijana zaradu. Da li on/a moze da zivi dostojanstveno i pristojno sa tih 49 hiljada nakon poreza? 

To je 900 dolara nedeljno. Prosecna renta u Sidneju je 540 dolara nedeljno. 

Edited by noskich
Link to comment
50 minutes ago, noskich said:

 

Nije tebi dovoljna izolacija, tebi treba i pogled na more. E pa ne moze za 300K batice. Trebalo bi ti znatno vise za to.


Pa može kod mene, a i ne treba toliko. Uostalom, ti očigledno nemaš pojma.

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

 

Sta znaci pristojan zivot? Da mozes da kupis solidnu kucu (sa izolacijom, da nije od ploce, da ima dupla okna, grejanje, od cigle) na do pola sata od posla i da ima malo zemlje oko kuce da mozes da imas kucnog ljubimca, deca da se igraju kada je lepo vreme ili da posedis ispred leti. Ne mora da bude pored mora sto je tvoj uslov, za pored mora bi vec morali da pricamo o znatno visim sumama...

 

Mene zaista zanima gde moze od plate da se pazari ovakva nekretnina. Izgleda nigde, ako smo vec na 758 strani topika a bez odgovora

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:


Pa može kod mene, a i ne treba toliko. Uostalom, ti očigledno nemaš pojma.

 

Samo komentarisem to sto si ti napisao. Familija pristojno da zivi u Sidneju treba 300K, tvoja procena. Ok, moze, ali ne moze pored mora sto je tebi neophodna stavka.

Edited by noskich
Link to comment

Pa može, a imam i prijatelje i kolege u Mosmanu i Manly, i sa manjom platom. Ko ti je kriv sto si nesposoban i sto radiš tu gde radiš. 

Usput: izvrćeš. Moje je za lajfstajl, sto nije isto što i “pristojno”.

Edited by dragance
Link to comment

Ne znam otkada je to kuca od cigle sa izolacijom, grejanjem i duplim oknima postala neobicno luksuzan zahtev?  U Srbiji bi se valjda ogromna vecina kuca kvalifikovala pod ovim uslovima. 

 

Ja sam nesposoban, a upadam u 3% najplacenijih u zemlji. Jeste, nesposoban sam sto nisam u 0.1% najplacenijih, tako?

 

Nista ne izvrcem. To sto ti hoces pored mora u Sidneju, tvoj "lajfstajl" je preko 300K. 

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

 

Jasno, ne mozes da priustis pristojan krov nad glavom iako zaradjujes medju 3% najplacenijih u zemlji.

Sitnica...

 

U jednom od najskupljih gradova na planeti

Link to comment
30 minutes ago, Leia said:

 

Mene zaista zanima gde moze od plate da se pazari ovakva nekretnina. Izgleda nigde, ako smo vec na 758 strani topika a bez odgovora

 

16 minutes ago, Time Crisis said:

 

U jednom od najskupljih gradova na planeti

 

Sasvim nebitno koja je cena. Poenta je u ovome iznad sto je Leia napisala. Plutokratija ne dopusta pristojan zivot obicnim ljudima. Kada bi to dopustila ko bi bio toliko lud da provede 30+ najboljih godina zivota od kuce do posla i nazad? Iliti koliko bi se ljudi pojavilo sutra na svom trenutnom poslu kada to ne bi morali da cine?

 

 

Ako cemo da verujemo Galupu onda 13%: https://news.gallup.com/poll/165269/worldwide-employees-engaged-work.aspx

 

Only 13% of employees worldwide are engaged at work, according to Gallup's new 142-country study on the State of the Global Workplace. In other words, about one in eight workers.

 

 

Edited by noskich
Link to comment
35 minutes ago, noskich said:

Sasvim nebitno koja je cena. Poenta je u ovome iznad sto je Leia napisala. Plutokratija ne dopusta pristojan zivot obicnim ljudima.

 

Ja koliko sam do sada video, skoro svi sa ove teme (osim tebe) su obični ljudi i pristojno žive, tako da ispada da ubedljivo najviše radiš i najviše zarađuješ, a najlošije živiš; da sam na tvom mestu ja bih zastao i ozbiljno razmislio kud to vodi. 

Link to comment

Pitanje je kakav bi to sistem mogao da ponudi ovakav standard, za pocetak morao bi da postoji drustveni konsenzus da je u redu placati veoma visok porez za ljubav kvalitetnog zdravstva, skolstva, stanovanja koje je dostupno svima.

Cenim da bi vec tu ta u osnovi sjajna ideja naisla na nepremostivu prepreku, jer onaj ko zgrce profit sigurno to ne radi da bi delio sa drugima.

 

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

 

Mene zaista zanima gde moze od plate da se pazari ovakva nekretnina. Izgleda nigde, ako smo vec na 758 strani topika a bez odgovora

 

Ne mozes da kupis, ali ima zemalja gde mozes da zivis u dobrom delu grada u dobrom stanu za neke normalne pare u dugorocni zakup, zemalja koje imaju razvijenu stambenu politiku, ono, brinu o kvalitetu zivota svojih gradjana, nisu ih prepustile trzistutm da se snalaze i da celu platu daju za stan, i da putuju na posao 3 sata dnevno jer ne mogu da plate nista u gradu u kome rade. Zemlje u kojima mozes cak i socijalno stanovanje da vidis u centru grada, da se podstakne social mix, a ne da se prave geta na periferiji za sirotinju. Npr. Austrija, Holandija, Svedska, Nemacka u doboj meri, pa onda Singapur, cak i Koreja, itd. Sve ih je manje. U Becu ti renta za stan nije neki bitan deo mesecnih troskova.

 

Taj sistem da je jedina opcija da kupis stan sam po sebi pakao. Sta ce ti stan, sto moraju svi da kupuju, i da li se to stvarno isplati, da ceo radni vek robijas da bi otplatila neka cetiri zida, gomilu cigle i betona? U tom smislu je sistem (ako se to moze nazvati sistemom) isti u Srbiji i u tim Australijama, UK, Amerikama i ostalim plutokratijamatm a svodi se na to da limitiranjem opcija od prosecnog gradjanina iscedis zadnju paru za nekakvu nekretninu da zaradi prevarant investitor (i ne plati porez naravno nego iznese pare na off shore), vidimo kako to izgleda kod nas. I onda uopste nije bitno koliki je standard i kolika je prosecna plata, jer kolika god da je trzistetm  ce da ti uzme mmm sveee na stan, pa moras stalno nesto da stedis na svemu ostalom, i u istom si kurcu ko u Srbiji sa 400 evra. Jedina razlika je u obicnoj sminci, tamo eto ulica i totoar lepse izgledaju i autobus nije zardjao, ali sustina je ista, zivis od prvog do prvog.

 

Normalne zemlje nisu (jos uvek) upale u tu zamku.

Link to comment

@palikaris

Stvar je izbora naravno hoces li rentirati ili kupovati, ali cenim da bi se svako pre odlucio za nekretninu u vlasnistvu i tzv. reseno stambeno pitanje kada bi isto bilo dostupno pod povoljnijim uslovima i bez robijanja bankama.

Ovako stvarno jeste luksuz biti vlasnik cak i prosecnog stana koji nije bogu iza nogu, a kamoli ovo sto noskich prica, ej kuca s bastom a da nije van grada pa to u Parizu imaju samo likovi tipa Lenny Kravitz, i jeste mu lepo , nije da nije... 

Link to comment

Noskich namerno meša babe i žabe, da bi naravno nategao na svoju vodenicu koja je besmislena. 

zato nema smisla raspravljati sa njegovim “tezama” jer samo vergla jedno te isto, nikada ne bi prihvatio da nije u pravu. Tako da, neka uživa u svom “top 3% najplaćenijim poslom”, na državnoj sisi (koju toliko pljuje).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...