Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

13 hours ago, noskich said:

Ja sam ovde dosao na prvom mestu zarad toga, i onda kada sam diplomirao, dobio papire, zaposlio se puno radno vreme i video da je to tako otvorio ovu temu misleci da je mozda problem u Australiji. Da mozda ima negde drugde gde obican posten covek moze da zivi pristojnim zivotom od svog postenog rada. I onda se ispostavilo da nije problem u Australiji, vec u plutokratiji.

 

Zanimljivo kako se još niko od Australijanaca na temi nije saglasio s tim, naprotiv. Jedan poznanik-programer iz Rumunije je prošle ili pretpole godine otišao za Australiju sa ženom i malim detetom, za sada je prezadovoljan.

Link to comment

Ja zivim u Srbiji od postenog rada, više nego dobro... Ne smeta mi ni Vučić, ni lopovska država, ni plutokratija...

 

Dakle, sledeći noskichevu logiku da pojedinac moze dobro da zivi od svog rada u nekoj državi, Srbija je idealna zemlja...

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ja zivim u Srbiji od postenog rada, više nego dobro... Ne smeta mi ni Vučić, ni lopovska država, ni plutokratija...

 

Dakle, sledeći noskichevu logiku da pojedinac moze dobro da zivi od svog rada u nekoj državi, Srbija je idealna zemlja...

 

Garant imaš i slobodan vikend... praktično živiš u raju. :D

Link to comment

Omiljena reč u zemlji koju su osnovali konvikti? Amnestija, naravno. Ma svakom milo da bude pomilovan pa i nama što kroz vene nam teče krv partizana. 

 

Evo šta mi piše biblioteka danas:

 

Spoiler


From Monday 1 July we will be waiving library fines for Kingston library customers. This "Fine Amnesty" campaign will run for 3 months until Monday 30 September. 

 

You told us that fines were a barrier to you using your library and we listened. 

 

We hope this will give you an opportunity to pop back into your local library and see what's new.

 

You may still have long overdue library items please return them, no questions asked. 

 

Moving forward all junior and young adult items will no longer incur overdue fines. 

 

We're listening, we're changing. 

 

If you'd like to hear more about what's new at Kingston Libraries and what's on, please join our mailing list here.

 

Come in and speak to us if you have any questions. 


Drugim rečima, dragi korisniče pišemo ti polako i tretiramo nežno jer znamo da ne umeš brzo da čitaš :)

 

Knjige se inače pozajmljuju na tri nedelje i mogu se dva puta produžiti online. Kazna je 35 centi po danu kašnjenja do maksimalnog iznosa od 7 dolara po knjizi. Ne deluje mnogo, ali kvaka je u tome što se u jednom cugu iz biblioteke mogu izneti pune civare knjiga, maksimalno 40 pa dvijepodvije izađe solidna kazna.

 

U biblioteku nisam ušao već pet godina, od kako sam kupio kindl. Dok sam išao, baš sam voleo da idem i nikad na frku - muljavio bi se tamo po sat dva, a naramak raste i raste. Prvi put sam bio ubeđen da nema šanse da me puste napolje sa toliko knjiga! Zanimljivo da postoje dobro popunjene police sa literaturom na balkanskim i ostalim dođoškim jezicima, što klasici što (naj)noviji romani i časopisi.

Link to comment

To da ekstra komotnu i nadprosecno kvalitetnu nekretninu u centru grada izuzetno retko ko moze da kupi od plate je verovatno u pravu...

Doduse ne znam kako je dosao na ideju da je to nesto sto se u Australiji ili bilo gde podrazumeva kao standard, ja barem za takvu zemlju ne znam

Link to comment
On 29.6.2019. at 20:49, magi said:

Ja se s ovim ne bih složio. Ima primera gde se nekom poneko pravo prekrši pa se digne frka i to se ispegla ali to je donekle i normalna stvar, društvo je promenljiva kategorija.

Ni oko ovog da se ne može lepo živeti se ne slažem, dovoljno je da rade dvoje sa kombinovanim prihodom recimo 120k+ super i Bob's your uncle. Lepo žive i inženjeri i tradies.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

A zasto da rade dvoje? Sta cemo sa ljudima koji nisu nasli svoju bolju polovinu, sa udovicama i udovcima, razvedenima... 

Jel oni ne treba da zive? A za one koji su se uparili i hoce potomstvo ko ce da gaji decu kada rade dvoje?

Edited by noskich
Link to comment
16 hours ago, radisa said:

Nije nesposoban, no je kukumavka... U svemu vidi loše, sve je nedovoljno dobro, sve je teško...

 

Sitnčav čivek... 

 

Jasno, ne mozes da priustis pristojan krov nad glavom iako zaradjujes medju 3% najplacenijih u zemlji.

Sitnica...

Link to comment
On 1.11.2017. at 17:43, dragance said:

@shan ja jesam na NZ ali prirodom posla sam tu i tamo često. Sve zavisi šta hoćeš od života. Ja, na primer, volim da živim pored mora uz lep pogled i dosta prostora i prirode za čopor dece. To što se vozim autom do posla 25-30 minuta je ništa u poredjenja sa Evropom. Za takav lifestyle u Sidneju bi ki trebala min $300k plata za familiju.

 

On 29.6.2019. at 21:00, dragance said:

Ti si patološki lažov. 

 

Ja sam patoloski lazov, ali ti nisi.

 

Evo istinu si napisao iznad, treba 300K godisnje za pristojan zivot u Sidneju. A medijana zarada je 60K. Pet puta manje.

 

Sta znaci pristojan zivot? Da mozes da kupis solidnu kucu (sa izolacijom, da nije od ploce, da ima dupla okna, grejanje, od cigle) na do pola sata od posla i da ima malo zemlje oko kuce da mozes da imas kucnog ljubimca, deca da se igraju kada je lepo vreme ili da posedis ispred leti. Ne mora da bude pored mora sto je tvoj uslov, za pored mora bi vec morali da pricamo o znatno visim sumama...

Edited by noskich
Link to comment
On 29.6.2019. at 20:49, magi said:

Ja se s ovim ne bih složio. Ima primera gde se nekom poneko pravo prekrši pa se digne frka i to se ispegla ali to je donekle i normalna stvar, društvo je promenljiva kategorija.

 

Sta je normalna stvar? Sto ova zemlja ima offshore i onshore koncentracione logore u kojima azilanti provode godine u stanju polu-ludila? I ako bilo ko progovori o tome, a radio je u jednom od njih preti mu tuzba od strane drzave?

Milijarde dolara pronevereno i dodeljeno pajtaskim firmama sa adresom shupe u nekoj vuko..bini.

Regularno Aboridzini umiru u pritvoru i nikom nista, imamo veci razdor u ocekivanom trajanju zivota i standardu nego sto je bio razdor Afrikanaca i belaca tokom Aparthejda u JAR. Deo NT-ja oko Katherine je region sa najvisom stopom samoubistava na svetu.

Trudna deca (ispod 18 godina) se nedeljama zatvaraju u samice.

Novinarima se pretresaju kancelarije i stanovi od strane federalne policije.

Najvece firme i bogatasi u ovoj zemlji ne placaju porez.

Vise beskucnika po glavi stanovnika od Srbije. Preko milion ljudi koji zive ispod granice siromastva.

Sigurnosne sluzbe imaju ovlascenja da spijuniraju gradjane bilo kada i bilo gde.

Jel treba jos? Ne treba, ne vredi pricati kad neko nece da slusa.

Edited by noskich
Link to comment
 
A zasto da rade dvoje? Sta cemo sa ljudima koji nisu nasli svoju bolju polovinu, sa udovicama i udovcima, razvedenima... 
Jel oni ne treba da zive? A za one koji su se uparili i hoce potomstvo ko ce da gaji decu kada rade dvoje?
Ne znam za ove single varijante, možda neko da uleti sa iskustvom. Ja sam mislio da si oženjen. Što se tiče razvoda, to je u svakoj zemlji skup sport. Možda je ljudima opcija neki flat share ili tako nešto.

Što se tiče odgajanja dece, vidi oko vrtića (childcare support) i dečjeg dodatka (family tax benefit). Trudnoća i prvi period s detetom su teški finansijski ali to je privremena situacija koja traje godinu ipo - dve.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

@noskich verujem da nisi toliko glup, jer te ne bi ni državna kompanija trpila toliko. Pogledaj onaj deo koji si kvotovao i vidi šta ja podrazumevam pod “lep život” za mene. A to nema veze sa “solidnom kućom sa izolacijom”. Bezobrazan si.

Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Solidna kuca sa izolacijom u centru grada je uslov za normalan zivot... Plus, nikako nemati auto...

 

Koji centar grada? Nikada nisam pominjao bilo kakav centar. Klasicno podmetanje.

Pola sata do posla. Znaci pricamo o redu 10-15 kilometara od posla.

Na primeru Beograda, recimo Kumodraz, Miljakovac, Zarkovo, Zemun ko radi u centru Beograda...

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...