Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

17 hours ago, noskich said:

ne zavisi od metodologije, ona je u oba slucaja ista, nego zavisi od ciljne grupe.

 

u prvom slucaju je ciljna grupa  domicilno stanovnistvo. u drugom su expati. odnos takvih je u austrailiji 100:1 a u severnoj koreji 100000:1. u svakom slucaju, moja ciljna grupa je daleko veca nego tvoja, i samim tim su rezultati relevantniji. 

Edited by ObiW
Link to comment
3 hours ago, bradilko said:

pa neka soli. možda čujemo nešto zanimljivo ili zanimljivije od ovih obožavalaca australije. možda se tu pobiju argumentima pa saznamo još više. 

 

 

Jel moze to da se primeni i na topik o CG? Sta smo zanimljivo culi u poslednjih 10 godina? Svakog ko je imao makar neutralan stav o Milu si proganjao do sudnjeg dana, a dosao si na topik o Australiji da nas ucis toleranciji? 

Link to comment
Just now, ObiW said:

Jel moze to da se primeni i na topik o CG? Sta smo zanimljivo culi u poslednjih 10 godina? Svakog ko je imao makar neutralan stav o Milu si proganjao do sudnjeg dana, a dosao si na topik o Australiji da nas ucis toleranciji? 

lupaš samo tako. ne učim te ja ničemu posebno kad lažinjaš ovako.

zanimljivo si čuo od mene a u vezi CG da je tamo na vlasti 1 lopovski režim koji se ne libi da koristi sve žive i mrtve  metode čak i faš metode da bi ostao tamo gde je da bi nastavio krasti i pljačkati građane CG uključujući i mene.

neutralan stav o milu može imati samo ono najgori ološ na svetu ili glupandero.

šta hoćeš da pišem? jednu dobru od milion loših stvari? ne možeš ti ni da shvatiš šta je dobro ili loše za CG

nisam nikog proganjao. eventualno @Eraserhead ali on mi je praštao a i ja njemu ponekad

ili

možda @morgana čak sam uvredio @ruskabajka

ali tebe ne bih stavio u bilo koju kategoriju

 

 

Link to comment
5 minutes ago, bradilko said:

 

neutralan stav o milu može imati samo ono najgori ološ na svetu ili glupandero.

šta hoćeš da pišem? jednu dobru od milion loših stvari? ne možeš ti ni da shvatiš šta je dobro ili loše za CG

nisam nikog proganjao. eventualno @Eraserhead ali on mi je praštao a i ja njemu ponekad

ili

možda @morgana čak sam uvredio @ruskabajka

ali tebe ne bih stavio u bilo koju kategoriju

 

 

I eto, kad te neko sa strane proupita o drzavi e zivis, onda krene "ja znam najbolje, a onaj ko misli drugacije je olos ili glupander". I "nisam niko proganjao osim dvoje troje dobro mozda i cetvoro, ali zasuzili su objektivno".  

Link to comment
42 minutes ago, ObiW said:

I eto, kad te neko sa strane proupita o drzavi e zivis, onda krene "ja znam najbolje, a onaj ko misli drugacije je olos ili glupander". I "nisam niko proganjao osim dvoje troje dobro mozda i cetvoro, ali zasuzili su objektivno".  

takva je realno situacija. ti bi isto tako govorio za vreme miloševićeve vladavine. nema tu velike razlike.

drugo ja ne znam najbolje nego mahom vodim računa da stavljam linkove vijesti koji su procrnogorska novina ali ti si izgleda ne razumeš ni to.

moji komentari nisu toliko bitni, bitna je vest pa ti komentariši

 

ne mešaj se u tuđe odnose ( ako te se ne tiču toliko na forumu) jer ne možeš to uvek da razumeš koliko god se trudio. 

nisam nikog "proganjao" to je bila u najvećoj meri diskusija. 

meni eraser nedostaje više nego ikom ovde. on mi je bio neki čova koji me je koliko toliko svojim strpljenjem i argumentima smirivao i navodio da razmišljam iz drugog ugla. 

( npr oko opozicije iako i dalje mislim da uvek i uvek treba podržati protiv milovog režima)

mislim mi se nismo sretali nešto po forumu

..

 

 

Link to comment
Just now, bradilko said:

čemu ovaj post?

 

pa pun si razumevanja za coveka koji ovde sluzi samo da relativizuje kim dzong una, to mu je egzistencija na ovom forumu, dakle jad i beda, a za politicko stanje u CG odmah reagujes iskljucivo.

Link to comment
16 minutes ago, Tsai said:

 

pa pun si razumevanja za coveka koji ovde sluzi samo da relativizuje kim dzong una, to mu je egzistencija na ovom forumu, dakle jad i beda, a za politicko stanje u CG odmah reagujes iskljucivo.

da da.

čistunski si mi jebo kevu

:thumbsup:

Link to comment

@bradilko Verovatno ne poznaješ dobro noskichev opus. Niko, ama baš niko ne brani ovde Australiju od bilo koga.

 

Noskich pljuje tamo gde živi i rado govori kako je najlepše u Severnoj Koreji, kako je sve o DPRK laž i kak su ljudi tamo srećni i spokojni.

 

procesljaj malo pre nego sto uletiš.

Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

takva je realno situacija.

 

 

...I na ovom topiku je realna situacija, isto kao i na topiku o CG samo tebe realno bole kurac za kengure i koale pa mozes sebi da priustis da na topiku o Australiji budes  neutralan, objektivan i neostrascen.

 

u CG ti vec gori pod nogama, pa se zato na topiku o CG mora privremeno ukinuti pluralizam misljenja i cvetanje hiljadu cvetova, samo da prodje ova nepogoda koja traje vec 30 godina. 

 

5 hours ago, bradilko said:

 

ne mešaj se u tuđe odnose ( ako te se ne tiču toliko na forumu) jer ne možeš to uvek da razumeš koliko god se trudio. 

 

i mi to isto ocekejumo od tebe, da se ne mesas u odnos roksi i noskicha, pere lozaca i  noskicha, luthera i noskicha, imene i noskicha, i tako dalje i tome slicno.  moze? 

 

Link to comment
10 hours ago, dragance said:

@bradilko Verovatno ne poznaješ dobro noskichev opus. Niko, ama baš niko ne brani ovde Australiju od bilo koga.

 

Noskich pljuje tamo gde živi i rado govori kako je najlepše u Severnoj Koreji, kako je sve o DPRK laž i kak su ljudi tamo srećni i spokojni.

 

procesljaj malo pre nego sto uletiš.

 

Evo ti mi nadji gde sam ja to napisao. Nigde i nikada. Niti sam ikada planirao da zivim u DPRK, a ti si onda ponudio da mi platis da odem tamo bez ikakvih specijalnih uslova pa si prestao da mi odgovaras na privatne poruke kada sam ti dao datum kada da se kupi karta.

O DPRK sam uvek i iskljucivo iznosio samo cinjenice i s vremena na vreme poneko ekspertsko misljenje ljudi koji zaista o DPRK mogu da pisu jer su ili tamo ziveli godinama, ili su strucnjaci na tu temu, doktori nauka koji govore realno o toj zemlji bez bilo kakve propagande i izmisljotina.

Edited by noskich
Link to comment

Dve su osnovne stvari koje ja imam da kazem o Australiji i uopste takozvanom "Zapadu":

 

Prvo: demokracija i ljudska prava su laz i prevara. Toliko ima linkova na ovoj temi koji to veoma jasno pokazuju da to ne moze da prihvati samo neko ko to ne zeli i drzi se kao pijan plota plutokratske propagande.

 

Drugo: obican posten covek ne moze da zivi dostojanstvenim pristojnim zivotom od svog postenog rada ovde.

 

Ja sam ovde dosao na prvom mestu zarad toga, i onda kada sam diplomirao, dobio papire, zaposlio se puno radno vreme i video da je to tako otvorio ovu temu misleci da je mozda problem u Australiji. Da mozda ima negde drugde gde obican posten covek moze da zivi pristojnim zivotom od svog postenog rada. I onda se ispostavilo da nije problem u Australiji, vec u plutokratiji. Plutokratiji trebaju prezaduzeni ljudi koji ne zive pristojno jer onda isti slugataju ceo zivot i odrzavaju sistem u zivotu. Nemaju vremena ni energije da dovode sistem u pitanje. Od onda sam na putu da se otkupim iz tog plutokratskog ropstva.

Edited by noskich
Link to comment

Ja se s ovim ne bih složio. Ima primera gde se nekom poneko pravo prekrši pa se digne frka i to se ispegla ali to je donekle i normalna stvar, društvo je promenljiva kategorija.

Ni oko ovog da se ne može lepo živeti se ne slažem, dovoljno je da rade dvoje sa kombinovanim prihodom recimo 120k+ super i Bob's your uncle. Lepo žive i inženjeri i tradies.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...