Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kao dugogodisnjem insajderu unutar australijske "drzavne" uprave mogu da kazem da mi uopste nije jasno kako sve nije otislo u opste rasulo, tipa pobesneli Maks.

Davimo se u moru kratkovidosti, ad hoc zalepljivanja ispucalih rupa sa duct tape i omiljenom sportu "pass on the ball" - nisam ja kriv/odgovoran za ista, Pera, Zika je...

Saniranje problema sredstvima cije nuspojave kreiraju beskonacan niz novih problema... Mora da se zanima necim, cak i kada je besmisleno...

 

Nego konobar, sta smo imali? https://www.canstar.com.au/savings-accounts/average-australian-savings/

"household saving ratio (that is, net savings shown as a portion of net disposable income) rose from 2.3% to 2.5% in the last three months of 2018."

Znaci ako je medijana 58K, nakon poreza imamo 47K, a ustedjeno je 1175 AUD za godinu dana. Iliti 727 EUR, sto opet cini dve prosecne srpske plate bese?

 

DES-455-Article-Graphs_640x360_v2-01.jpg

 

 

 

Link to comment

Evo sad stize kraj finansijske godine, u plusu smo skoro 7 miliona, pa daj trosi na sta god mozes, samo da ne bi morao da vratis pa da dobijes manje sledece godine...

Link to comment

Evo malo lepih vesti i iz Australije: https://www.abc.net.au/news/2019-05-09/lake-eyre-is-a-wild-river-system-left-to-run-its-course/11035506

 

Across Australia’s central deserts, floodwaters are filling Kati Thanda-Lake Eyre, but with the water comes a message: let the rivers run.

The Lake Eyre Basin covers one-sixth of Australia across four states and territories. It’s fed by three major systems — the Georgina and Diamantina rivers and Cooper Creek.

 

11062402-1x1-1400x1400.jpg

 

11055986-16x9-2150x1210.jpg

 

11055172-16x9-2150x1210.jpg

 

11056008-16x9-2150x1210.jpg

 

11058116-16x9-2150x1210.jpg

 

Svaka cast reporteru, ovo je kvalitetno novinarstvo.

Edited by noskich
Link to comment

I opet lose vesti:

https://www.abc.net.au/news/2019-05-13/hold-the-watch-house-files/11046190

 

But in Queensland, the two youth detention centres are full, so children are instead being sent to adult watch houses, where they’re sometimes held for weeks.

Four Corners has obtained more than 500 files detailing cases of children who have spent time in Queensland’s watch houses.

 

Fifty-two files refer to children aged 14 or under. Four Corners has also been told of cases of children as young as 10 being held in watch houses.

 

Deca se zatvaraju u samice nedeljama, cak i jedna trudna devojcica je prosla kroz ovaj tretman. 

 

Link to comment

dobro vam jutro, daunanderijanci, idemo na glasanje!

 

(doduse, prvi put da sam to obavila postom. za zelene, jasno.)

 

inace, tipujem na laburiste.

Link to comment

Dobro jutro. Ja prvi put u votžiju glasao za laburiste. U principu mi je svejedno ko će pobediti. samo da zeleni ne budu jezičak na vagi. Nema ljutiš :) 

Link to comment
14 minutes ago, peralozac said:

Dobro jutro. Ja prvi put u votžiju glasao za laburiste. 

 

:ohmy:... masala! znaci pobedjuju - krenuli ste, dakle, da se prebacujete! 

 

Quote

samo da zeleni ne budu jezičak na vagi. Nema ljutiš :) 

 

a bice, najverovatnije :D 

 

u mojoj zoni ce biti zanimljivo jer je creasey dao otkaz, pa sad zeleni idu okolo k'o pomahnitali i pokusavaju da izvrbuju te laburisticke glasove - verujem da ce pre da odu zelenima nego liberalima. no, videcemo.

 

ma gde da se ljutim - nisam uopste "investirana" u trenutnu pricu - mislim da cemo noskich i ja na sledecim izborima da glasamo za socijalisticku partiju :D:evilsmile:  - doduse, na drugu pomisao, sumnjam da bi novopeceni plutokrata sebi sad oduzeo privilegije;))

Link to comment

op op op! pa ovo je stvarno neocekivani razvoj situacije...

 

liberale ne razumem, shorten-a  n e  p o d n o s i m (od zarivanja noza u ledja radu, pa posle dzuliji - kakav beskrupulozni skot).

 

ipak moj nagon levici:) se nada da ce laburisti prevagnuti. a opet, imati smug-ass shorten-a kao premijera mi je gadnjikavo. tako da kako okrenem mi je loose-loose situation. pa se licno previse ni ne strecam.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...