Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, Leia said:

@roksi 

Nezadovoljan je takvim nacinom zivota, nema to veze sa visinom plate.

Sad sto to smesno zvuci iz perspektive vecine koja isto tako rinta od jutra do sutra a za daleko manje para, to je vec druga prica. 

 

 

pa upravo je o tome rec, zar mu to nije komplet tema? da je ovde shit posto je njemu shit? :D noskich - parametar zivota u australiji.

Link to comment

Pa jasno je i meni koji sam Australiju video samo kroz onaj popularni klinački film da Noskić nije nikakav relevantan parametar. Vremenom je izgubio kredibilitet.

Link to comment

Kako se zvao taj film? Nešto sa korokodilima i lik dolazi u Njujork i riba ga pita Are you gay? Što u njegovom engleskom znači veseo. I kad on odgovori: da, ja sam gay, ona se jadna razočara.

Link to comment
Just now, Bujodrag said:

Pa jasno je i meni koji sam Australiju video samo kroz onaj popularni klinački film da Noskić nije nikakav relevantan parametar. Vremenom je izgubio kredibilitet.

 

ma pusti, vergla tu pricu u nedogled.

 

sto rece obiw, niko te ne drzi vezanog, radovane.

 

Link to comment
Just now, Bujodrag said:

Kako se zvao taj film? Nešto sa korokodilima i lik dolazi u Njujork i riba ga pita Are you gay? Što u njegovom engleskom znači veseo. I kad on odgovori: da, ja sam gay, ona se jadna razočara.

 

aa to mislis na crocodile dundee? da pun je ozi stereotipa iz onog doba. ali okej - i to je deo istorije:) da ima tako simpa momenata, mada je ovde postao malo cringe worthy:))

Link to comment

^Ma, ko ga jebe.

Setio sam se filma.

Crocodile Dundee.

Sećam se tog vremena jer me je (i komšiju) komšinica vodila u bioskop.

I gledali smo to i Bogovi su pali na teme.

A vodila nas je i da gledamo neki deo Žikine Dinastije. Tek kasnije sam bio ponosan na sebe što sam taj film odmah kritikovao.

Edited by Bujodrag
Link to comment
1 minute ago, roksi said:

noskich - parametar zivota u australiji

 

Nč, jedinica za nezadovoljstvo. Jedna od onih moćnih jedinica gde je jedan ihaha puno, kao tesla. 1Nč se definiše kao nezadovoljstvo 1 Noskiča 1 Australijom. Etalon se čuva na PPP temi Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate.

Link to comment
Just now, peralozac said:

 

Nč, jedinica za nezadovoljstvo. Jedna od onih moćnih jedinica gde je jedan ihaha puno, kao tesla. 1Nč se definiše kao nezadovoljstvo 1 Noskiča 1 Australijom. Etalon se čuva na PPP temi Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate.

 

eto nam definicije/formule/simbola!! svaka cast. da se postavi kao appendix ovoj temi.

Link to comment

Al' hajmo se setiti, ovo je moja praktičnija verzija svi da se vole i ljube mantre: dakle, budimo brži u pohvali nego u pokudi.

To je dobro. i lepo. i pristojno. I znam iz iskustva da se pozitivno vraća.

Pa, hajde da ne zameramo mnogo Noskiću ( zameraćemo mu svakako ali umereno), nije on ni prvi ni poslednji nezadovoljnik koji ne uspeva da se pronadje i temeljno i stabilno zasnuje.

Kao što rekoh, za to su potrebna muda, odnosno hrabrost, drhtava hrabrost da se ode u nepoznato.Za neke je to geografija, za neke nastup u lokalnom klubu, ali to je to. Nismo sami i izolovani, koliko god lagali sebe i druge, ipak nam znači šta drugi misle o nama.

Link to comment
6 hours ago, roksi said:

 

pa upravo je o tome rec, zar mu to nije komplet tema? da je ovde shit posto je njemu shit? :D noskich - parametar zivota u australiji.

 

Pa svugde je nekom shit :lolol:

Ne znam zasto se i uzbudjujes toliko oko njegovih tirada, on je neki forumski a verovatno i australijski kuriozitet koji bar meni nije parametar ni za sta. 

Ideje o alternativnim nacinima zivota mogu da citam kao neciji spisak lepih zelja, dok ne vidim primenjeno u praksi naravno nema nikakvu tezinu.

Link to comment
On 11.4.2019. at 13:17, noskich said:

Ja gledam da otkupim svoje ropstvo sto pre, a ti se dobrovoljno prodajes iako to ne moras. Imas trosobni milionski penthouse 10 minuta od centra i ko zna jos sta, ali ne dizes ruke, nije ti dosta. Dokle bre?

 

23 hours ago, noskich said:

Zivjela plutokracija!

 

23 hours ago, noskich said:

Nije stvar u tome da li volis svoj posao ili ne, stvar je u prinudi. Kada si finansijski prinudjen da radis taj posao jer bi u suprotnom zavrsio gladan na ulici bez medicinskog osiguranja, onda to nije pitanje ljubavi, vec pitanje prisile. Ljubav ne moze postojati pod prislilom. A covek samog sebe moze ubediti u mnogo toga, to je sasvim druga prica...

 

A kada je rec o mom stojku, moje licno misljenje je da tu nije rec o ljubavi, vec ili gramzivosti, ili pasivnosti, ja bih se kladio na ono prvo. Kao pravi salonski marksista, nezasit je.

Ne radi se ovde o ropstvu nego si se ti, naviknut na porodično izdavanje lokala za supermarket i život od rente, kao i svaki dobri plutokrata koje ne vadiš iz usta, gnušaš svakog davanja novca u zajedničku kasicu od koga se plaćaju škole, bolnice i druge pogodnosti savremenog života. U sistemu u kome živiš dok zarađiješ dobro a nemaš decu daješ više u budžet, kad dobiješ decu dobijaš više nazad, a kad si hendikepiran ili star onda dobijaš više nego što si dao. Vrlo jednostavno. Nije mi jasno zašto svako malo ubacuješ primere iz Amerike kada tamošnji zdravstveni sistem nema veze sa ovim ovde.

 

Što se tiče mog posla (usput, mog stojka bi kao i plutokratiju mogao malo da izvadiš iz usta), ko ti je kriv kad si učio pgrešnu školu pa ne znaš kako izgleda da ti je posao kojim se baviš često zabava. Porez koji plaćam je u odnosu na porez koji ti plaćaš dosta veći nego što su moja primanja u odnosu na tvoja, ali to je OK, zato i služi progresivni porez, što bi rekao drug Volođa svako po mogućnosti, svakom prema potrebama.

 

SaE

Link to comment
5 hours ago, Leia said:

 

Pa svugde je nekom shit :lolol:

Ne znam zasto se i uzbudjujes toliko oko njegovih tirada, on je neki forumski a verovatno i australijski kuriozitet koji bar meni nije parametar ni za sta. 

Ideje o alternativnim nacinima zivota mogu da citam kao neciji spisak lepih zelja, dok ne vidim primenjeno u praksi naravno nema nikakvu tezinu.

 

ma i to sto kazes! samo sto me ponekad isprovocira ta njegova generalizacija iako je zapravo rec o subjektivnom. 

Link to comment
13 hours ago, nera said:

@palikaris Ok, mislim da smo vec ranije diskutovali i zakljucili da je i u Srbiji moguce zaradjivati “zapadnu” platu od koje se znacajno bolje zivi u Srbiji no u bilo kojoj zapadnoj zemlji. Isto vazi za Kinu, Tajland, itd. No, sa druge strane, vecini prosecnih stanovnika su takvi poslovi nedostizni iz previse razloga, ne mogu svi postati arhitekte, lekari, pravnici i sl. 

Ja ne sumnjam uopste da je Tajland znacajno napredovao u poslednjih dvadesetak godina ali ga i dalje ne bih izabrala za naseljavanje ni da sam ponovo u dvadesetim. Prelepa zemlja za posetiti, rado bih provela tamo i par meseci  ali to je to sto se mene tice da ne davim. Plus, ono nasih ljudi sto znam da zive po Tajlandu i slicnim zemljama a da im je dobro opet imaju neka specificna zanimanja, tipa fotograf, dj, organizator zurki/festivala, neki specificni inzenjeri i sl. 

 

 

 

Jesmo, diskutovali smo, vrti se ista prica u krug.

 

Ne radi se o zapadnoj plati, nego je to normalna plata na Tajlandu za takve poslove. U Kini isto. I sa tom platom se tamo opustenije zivi nego sa istom profesijom na zapadu.

Nisu ni u Australiji svi lekari, pravnici i arhitekte, zamisli kako tek ti ljudi zive i kako placaju rente i ostalo. 

 

Srbija je vec drugi slucaj, tu je "zapadna" plata izuzetak, mi smo u stvari ozbiljno siromasna zemlja. Skoro sam slucajno nesto gledao one World Bank podatke, pa jebote, nas GDP per capita je dosta nizi od Kube, Dominikanske republike, takvih nekih zemalja. Mi smo bas beda, skoro na nivou podsaharske Afrike, sto se vidi kad malo procunjas Srbijom. Nije Srbija za poredjenje ni sa kim.

 

Bold 2: to je tacno, ali mislim da je to zbog njihove imigracione politike, nece da uvoze ljude koje vec imaju kod kuce, sto bi, nego samo neke specificne profile koje ne mogu da nadju u zemlji.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...