Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 9.4.2019. at 3:35, miki.bg said:

 


Od kojih faktora to zavisi?

 

Matematicki nemoguce, mogu oci da se zamazuju donekle, ali ne u nedogled. Pa kad pukne pukne...

 

 

Edited by noskich
Link to comment
On 8.4.2019. at 14:04, Gojko & Stojko said:

Znam ja odlično, život od rente jednom kad ti uđe u glavu teško je da se odatle izbriše. Zato ti pričaš o tome kako ti uzimaju veliki porez za koji tvrdiš da ti ilčno ne dobijaš ništa a ideal ti je da ideš među siromahe i da živiš od rente za koju po mogućstvu ne plaćaš nikakav porez. Po tome se ne razlikuješ od plutokrata koje ne vadiš iz usta.

 

Za promenu, evo kako "prave" plutokrate za vikend pišu o Australiji - What the Rest of the World Can Learn From the Australian Economic Miracle.

 

SaE

 

Ne znas ti nista, nagadjas.

 

Objasnio covek pre 60-ak godina:

 

3305564._UY400_SS400_.jpg

Link to comment

E pa ako ti ne odgovara ovde vrati se u Srbiju.

Reko da začinim malo diskusiju metodom "reductio ad Serbium" [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
14 hours ago, noskich said:

Ne znas ti nista, nagadjas.

 

Objasnio covek pre 60-ak godina:

Nemam ja šta da nagađam, ti znaš kako izgleda život od rente pa zato čezneš da i ti tako a da ne mrdaš prstom, a u međuvremenu tvrdiš da su svi okolo što pristojno žive od svog rada glupaci ispranog mozga. Vidi ovoga, ubi ga plutokratija:

 

Darwin man stuns locals with hovercraft built in carport

 

SaE

Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Nemam ja šta da nagađam, ti znaš kako izgleda život od rente pa zato čezneš da i ti tako a da ne mrdaš prstom, a u međuvremenu tvrdiš da su svi okolo što pristojno žive od svog rada glupaci ispranog mozga. Vidi ovoga, ubi ga plutokratija:

 

Darwin man stuns locals with hovercraft built in carport

 

SaE

 

Ne ceznem da ne mrdam prstom, vec da ne budem wage slave.

 

 

Edited by noskich
Link to comment

Ja gledam da otkupim svoje ropstvo sto pre, a ti se dobrovoljno prodajes iako to ne moras. Imas trosobni milionski penthouse 10 minuta od centra i ko zna jos sta, ali ne dizes ruke, nije ti dosta. Dokle bre?

 

 

C_62LsbU0AQeeWC.jpg

Edited by noskich
Link to comment
37 minutes ago, noskich said:

 Imas trosobni milionski penthouse 10 minuta od centra i ko zna jos sta, ali ne dizes ruke, nije ti dosta. Dokle bre?

 

Rekosmo ti onomad, ima ih koji vole svoj posao, a ima ih i koji vole zemlju u kojoj zive. Nije svakom ideal da ne radi nista na obodu dzungle medj polupismenima koji ne razumeju jezike  ti pricas. Dobro, ti u to ocigledno ne verujes, ajde jos jedan  razlog: mozda čovek voli da šefuje sitnim šrafovima kao što si ti?

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Rekosmo ti onomad, ima ih koji vole svoj posao, a ima ih i koji vole zemlju u kojoj zive. Nije svakom ideal da ne radi nista na obodu dzungle medj polupismenima koji ne razumeju jezike  ti pricas. Dobro, ti u to ocigledno ne verujes, ajde jos jedan  razlog: mozda čovek voli da šefuje sitnim šrafovima kao što si ti?

 

Nije stvar u tome da li volis svoj posao ili ne, stvar je u prinudi. Kada si finansijski prinudjen da radis taj posao jer bi u suprotnom zavrsio gladan na ulici bez medicinskog osiguranja, onda to nije pitanje ljubavi, vec pitanje prisile. Ljubav ne moze postojati pod prislilom. A covek samog sebe moze ubediti u mnogo toga, to je sasvim druga prica...

 

A kada je rec o mom stojku, moje licno misljenje je da tu nije rec o ljubavi, vec ili gramzivosti, ili pasivnosti, ja bih se kladio na ono prvo. Kao pravi salonski marksista, nezasit je.

Edited by noskich
Link to comment
39 minutes ago, noskich said:

 

Nije stvar u tome da li volis svoj posao ili ne, stvar je u prinudi. Kada si finansijski prinudjen da radis taj posao jer bi u suprotnom zavrsio gladan na ulici bez medicinskog osiguranja, onda to nije pitanje ljubavi, vec pitanje prisile. Ljubav ne moze postojati pod prislilom. A covek samog sebe moze ubediti u mnogo toga, to je sasvim druga prica...

 

 

 

Ono sto je tebi prinuda nekom je zadovoljstvo, lepo ti covek kaze. Takvi bi isli na posao i za dzabe samo nek im neko da da komanduju nekakvim “srafcicima”, potrebna im je takva potvrda da bi se osetili ostvareno i uklopljeno. 

 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Nije stvar u tome da li volis svoj posao ili ne, stvar je u prinudi. Kada si finansijski prinudjen da radis taj posao jer bi u suprotnom zavrsio gladan na ulici bez medicinskog osiguranja, onda to nije pitanje ljubavi, vec pitanje prisile. Ljubav ne moze postojati pod prislilom. A covek samog sebe moze ubediti u mnogo toga, to je sasvim druga prica...

 

A kada je rec o mom stojku, moje licno misljenje je da tu nije rec o ljubavi, vec ili gramzivosti, ili pasivnosti, ja bih se kladio na ono prvo. Kao pravi salonski marksista, nezasit je.

 

Pa i u tvom modelu si valjda prinuđen da oreš, siješ, kopaš i šta sve ne da ne bi završio gladan. Ne vidim zašto je taj model prinude superiorniji u odnosu na onaj gdje radiš intelektualni posao koji te načelno stimuliše, pa onda od zarađenog novca kupiš hranu.

Link to comment

Ovaj, pa ne bas...  u njegovom modelu on lezi i uziva (ili se bavi necim sto ga "ispunjava" - ako hoce, posto jelte, ne mora), a neko drugi ore, sija i kopa... valjda zamislja da u nekom idealnom svetu postoje ljudi koje oranje, sijanje i kopanje "ispunjava", pa ce to raditi iz zadovoljstva, da prehrane te "pametne" kao sto je on... 

 

Drugim recima, on sanja da bude - plutokrata  :D

 

Link to comment
33 minutes ago, Leia said:

 

Ono sto je tebi prinuda nekom je zadovoljstvo, lepo ti covek kaze. Takvi bi isli na posao i za dzabe samo nek im neko da da komanduju nekakvim “srafcicima”, potrebna im je takva potvrda da bi se osetili ostvareno i uklopljeno. 

Ako je tako što se ne odreknu/te velikog dela zarade u dobrotovorne stvrhe ili zamene decu koja skupljaju sirovine za igračke koje prave šrafčiči kojima je potrebno da komanduju/te da bi ste osećali ispunjeno? Znači zadovoljstvo je tu samo dok oni/vi lično ubiraju kajmak od viškova i rente državljanstva koje njima/vama kao modernim vazalima daju gospodari, da bi/ste punili agregatnu tražnju.

 

8 godina topika vam traje kontra kenjanje na njegove stavove.

Link to comment
5 minutes ago, miki.bg said:

Ako je tako što se ne odreknu/te velikog dela zarade u dobrotovorne stvrhe ili zamene decu koja skupljaju sirovine za igračke koje prave šrafčiči kojima je potrebno da komanduju/te da bi ste osećali ispunjeno? Znači zadovoljstvo je tu samo dok oni/vi lično ubiraju kajmak od viškova i rente državljanstva koje njima/vama kao modernim vazalima daju gospodari, da bi/ste punili agregatnu tražnju.

 

8 godina topika vam traje kontra kenjanje na njegove stavove.

 

Mislim da nisi razumeo, taj sto se podsmeva nezadovoljnim “srafovima” i sam je isto to samo sto se suta u dupe od srece i misli da je njegov zivot 1 vrh.

Tesko je shvatiti da neko ne zeli da provede zivot pentrajuci se uz korporativnu lestvicu, otuda i patronizirajuci ton prema noskicevim stavovima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...