Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Dodjite u Australiju pa platite 36,000 dolara za "besplatne" preglede kod doktora opste prakse. Sve ostalo iz dzepa. Specijalisti, ocni, stomatolozi, fizio, hitna pomoc...

Pre neku godinu bio predlog vlade da i preglede kod GP pocnu da naplacuju. Ne bi me zacudilo...

 

Jeftinije izadje odmor na Tajlandu zarad medicinskog turizma nego ovde da se sve to plati. Lepo Tajland, avionske karte, hotel, restorani, privatne bolnice... i opet sve daleko jeftinije.

Edited by noskich
Link to comment
On 5.4.2019. at 18:38, noskich said:

 

Ne, u DPRK nema poreza na prihod pojedinaca, samo porez na promet. 

Naravno da ima i jedno i drugo, samo se pojedincu ne saopštava koliko mu se uzelo od bruto dohotka. Tako je bilo i u SFRJ do kasnih osamdesetih, pa zato ljudi i sada kazu “bilo besplatno” u ex-Yu.

Link to comment
On 5.4.2019. at 19:34, roksi said:

ja se i dalje nadam hepi endu u dprk-u

Ti si od onih koji su do kraja predstave verovali da će Radovan III da se vrati u selo?

Edited by ObiW
Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

Ti si od onih koji su do kraja predstave verovali da će Radovan III da se vrati u selo?

 

5 hours ago, roksi said:

 

:lolol: 

 

 

Tacno sam znao da cu jednog dana strashno zazaliti sto te drzim na ignore... @ObiW

Link to comment

postoji samo jedan model ukoliko nemate svoju firmu

 

radite za firmu iz oblasti u kojoj je viši standard od oblasti u kojoj živite

 

sve ostalo što ste pisali ovde je sviranje kurcu

Link to comment
On 6.4.2019. at 0:01, noskich said:

Ti uopšte ne znaš o čemu je reč. A pričaš kao da znaš. Reč je o zaostavštini babe i dede za koju su u redu tri osobe, ta generacija pre moje. Ja u Srbiji nemam ništa i ni na šta ne računam.

Znam ja odlično, život od rente jednom kad ti uđe u glavu teško je da se odatle izbriše. Zato ti pričaš o tome kako ti uzimaju veliki porez za koji tvrdiš da ti ilčno ne dobijaš ništa a ideal ti je da ideš među siromahe i da živiš od rente za koju po mogućstvu ne plaćaš nikakav porez. Po tome se ne razlikuješ od plutokrata koje ne vadiš iz usta.

 

Za promenu, evo kako "prave" plutokrate za vikend pišu o Australiji - What the Rest of the World Can Learn From the Australian Economic Miracle.

 

SaE

Link to comment

 

On 5.4.2019. at 17:32, ObiW said:

Pod uslovom, naravno, da ce para u tom penzionom fondu biti kada ti dodjes na red za penziju. Sto u ovom trenutku nije izvesno za one ispod 40 godina.


Od kojih faktora to zavisi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...