Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

12 hours ago, Bujodrag said:

Da, jbt. Čim otrujem matorce, imaću veliki stan da živim od njega.

Arsenik i stara plutokratija.

Nije isto, u noskichevom slučaju se radi o izdavanju lokala za supermarket za dobre pare.

 

SaE

Link to comment

 ne moramo da znamo kome i šta izdaje @noskich

ovde čitava priča da se ubedi noskich da živi u raju na zemlji a on se ne slaže. i to mu se prebacuje u vreme kad su sve veće socijalne razlike i to je realno sve veći problem i u tim najbogatijim zemljama a ne samo u šljivarama.

ne slaže se i sviđa mi se što tako razmišlja.

vi hvalospeve on kritike. 

i stalno mu se prebacuje što ne ide tamo gde misli da mu je bolje. pa neće! ići će kad hoće i živeće gde hoće. šta je tu jebeno čudno? ne daj bože da mu vi zaljubljenici u australsko društvo određujete kuda će i kako će živeti.

 

 

 

Link to comment
21 hours ago, Host said:

Odlicna stvar. Investicije u nekretnine treba zestoko oporezivati kao najvisi stepen govnarluka. Zbog likova koji cuvaju prazne gajbe su kirije u velikim gradovima nepriustive milenijalcima. 

Potpun promašaj dibidus.

Ti koji imaju nekretnina da ne znaju broj imaju i tim računovođa i advokata koji lepo urede da plate tu negde 0 dolara porez preko raznolikih šema poput prebacivanja prihoda iz zemlje u zemlju, family trusts itd.

Ovaj čovek kojega sam pomenuo, je morao da se penzioniše iz zdravstvenih razloga i nije imao ama baš nikakve šanse za dostojanstven život u Australiji iz dva razloga: ogromnih životnih troškova i suludih medicinskih troškova. Zato je i skupio na gomilu sve što ima i to uložio u jednu kuću da od nje živi do smrti. I eto sada od tih 15 hiljada koje prima godišnje 5 hiljada daje na porez. Bravo!

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Nije isto, u noskichevom slučaju se radi o izdavanju lokala za supermarket za dobre pare.

 

SaE

Ti uopšte ne znaš o čemu je reč. A pričaš kao da znaš. Reč je o zaostavštini babe i dede za koju su u redu tri osobe, ta generacija pre moje. Ja u Srbiji nemam ništa i ni na šta ne računam.

Edited by noskich
Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

A ja mislim da si imao mogućnost da biraš (za razliku od velike većine stanovnika Srbije i ostatka sveta), uz dodatak da poštujem to što si odabrao, da zaradiš za sebe a da ne živiš od tuđe rente.

 

Da li si stvarno bio naivan misleći to što si mislio - to uopšte nije pitanje ni za ovih desetak godina što si ovde, a tek šta će da se desi u skoroj budućnosti. Skoro sigurno nam se uskoro vraća vlada laburista, čiji je vođa upravo izložio svoj odgovo na vladin predizborni predlog budžeta - imao si prilike da vidiš i pročitaš detalje o razlikama u odnosu na vladajuću koaliciju u poreskoj politici i uslovima lečenja. A kad Britanija izađe iz EU će hiljade tamošnjih mladih da pođe tvojim stopama (nije da ne dolaze i sad, ali možeš da odbiješ da nije nužnost nego lajfstajl).

 

SaE

Koja vlada laburista? Ona čiji je sindikat SDA pravio dogovore ispod stola da se radnici jadnici koji rade za minimalac u Domino's pizza, McDonald's i Coles-Woolworths supermarketima oštete za 3,000 dolara godišnje manje da im se plati?

 

https://www.smh.com.au/business/workplace/dominos-pizza-workers-losing-millions-in-union-deal-without-penalty-rates-20160705-gpyzpf.html

 

https://www.smh.com.au/business/workplace/hamburgled-mcdonalds-coles-woolworths-workers-lose-in-union-pay-deals-20160518-goycw5.html

Edited by noskich
Link to comment



 ne moramo da znamo kome i šta izdaje [mention=682]noskich[/mention]
ne daj bože da mu vi zaljubljenici u australsko društvo određujete kuda će i kako će živeti.
 
 
 


Mislim da se kaže "australijsko".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

 ne moramo da znamo kome i šta izdaje @noskich

ovde čitava priča da se ubedi noskich da živi u raju na zemlji a on se ne slaže. i to mu se prebacuje u vreme kad su sve veće socijalne razlike i to je realno sve veći problem i u tim najbogatijim zemljama a ne samo u šljivarama.

ne slaže se i sviđa mi se što tako razmišlja.

vi hvalospeve on kritike. 

i stalno mu se prebacuje što ne ide tamo gde misli da mu je bolje. pa neće! ići će kad hoće i živeće gde hoće. šta je tu jebeno čudno? ne daj bože da mu vi zaljubljenici u australsko društvo određujete kuda će i kako će živeti.

 

 

 

 

Ima smisla to što kažeš. Ja nisam pratio topik od početka, ali mislim da je konstantno kalimerisanje (pa nek je i razložno) dovelo do toga da ostali počnu sve jače da ga zezaju.  Što je opet sasvim normalno i razložno. U svakom društvu posle dovoljno vremena svi učesnici preuzmu jednu ili možda par uloga koje im odgovaraju i za koje su sposobni.

Link to comment
2 hours ago, bradilko said:

 ne moramo da znamo kome i šta izdaje @noskich

ovde čitava priča da se ubedi noskich da živi u raju na zemlji a on se ne slaže. i stalno mu se prebacuje što ne ide tamo gde misli da mu je bolje. pa neće! ići će kad hoće i živeće gde hoće. šta je tu jebeno čudno? ne daj bože da mu vi zaljubljenici u australsko društvo određujete kuda će i kako će živeti.

 

Aj sto se ne slaze da je Australija raj na zemlji, nego sto pogibe ubedjujuci  nas da je S. Koreja "tu negde" kao Australija po... pa po svemu. I naravno da to izaziva salve smeha i pitanje "pa sto ne izabra Severnu Koreju kad je svetoisto? Kad se selis?,".  Potpuno normalna reakcija, cudim se da je to tebi cudno. Da tebi neko ko zivi u recimo Kanadi na sva usta hvali CG, i ti bi mu rekao "pa kad ces ovamo, jado, da zajedno uzivamo u ovom raju na zemlji?". Zar ne?

 

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
2 hours ago, bradilko said:

i stalno mu se prebacuje što ne ide tamo gde misli da mu je bolje. pa neće! ići će kad hoće i živeće gde hoće. šta je tu jebeno čudno? ne daj bože da mu vi zaljubljenici u australsko društvo određujete kuda će i kako će živeti.

 

To sam odavno objasnio.

https://www.xe.com/currencycharts/?from=AUD&to=THB&view=10Y

2011 1 AUD bio na vrhuncu 33 bahta, sada 2019 1 AUD 22 bahta

https://tradingeconomics.com/australia/deposit-interest-rate

2011 bila kamata u banci i povracaj na defanzivne investicije 7.5%, sada je 2.8%.

Link to comment
12 minutes ago, ObiW said:

Aj sto se ne slaze da je Australija raj na zemlji, nego sto pogibe ubedjujuci  nas da je S. Koreja "tu negde" kao Australija po... pa po svemu. I naravno da to izaziva salve smeha i pitanje "pa sto ne izabra Severnu Koreju kad je svetoisto? Kad se selis?,".  Potpuno normalna reakcija, cudim se da je to tebi cudno. Da tebi neko ko zivi u recimo Kanadi na sva usta hvali CG, i ti bi mu rekao "pa kad ces ovamo, jado, da zajedno uzivamo u ovom raju na zemlji?". Zar ne?

 

 

 

 

Ovo je sad sasvim druga tema sto ti stalno radis, na jednoj temi pises o drugoj, a na drugoj o prvoj.

Pa nije ista, kako ista. U DPRK se porez ne placa, svi imaju stanarsko pravo, besplatno zdravstvo i skolstvo, subvencionisani javni prevoz i osnovnu prehranu, vrtice za decu itd. itd. U Australiji ti je: placas porez i do 40% i povrh toga dodatni porez za medicinsku negu koja ne ukljucuje hitnu pomoc recimo. Za hitnu pomoc placas 1000 dolara. Za bilo sta ozbiljnije ces se nacekati mesecima ili godinama ako nemas privatno zdravstveno osiguranje. Ako ne pocnes da uplacujes privatno zdravstveno osiguranje kada napunis 3o godina pocinju da ti se zaracunavaju penali, tako da ako krenes da ga uplacujes kada ostaris imas da placas duplo vise.

Skolstvo - dobre skole su u skupim krajevima, pa ako hoces da ti dete ide u dobru skolu izvoli kupi milionsku kucu. Fakultetsko obrazovanje se placa i ne postoji opcija besplatnih osnovnih studija ni za koga. Ne postoje stipendije za bachelor studije. Javni prevoz jedan od najskupljih na svetu, a veoma upitnog kvaliteta. Vrtici za decu jedni od najskupljih na svetu. Nad hranom postoji duopol dve korporacije - lanca supermarketa koji diktiraju trziste hrane. Slicna je situacija i sa svim ostalm, recimo monopol 4 velike banke i slicno. Najveci igraci odredjuju igru.

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Ovo je sad sasvim druga tema sto ti stalno radis, na jednoj temi pises o drugoj, a na drugoj o prvoj.

Pa nije ista, kako ista. U DPRK se porez ne placa, svi imaju stanarsko pravo, besplatno zdravstvo i skolstvo, subvencionisani javni prevoz i osnovnu prehranu, vrtice za decu itd. itd.

 

Tako i kod nas bila marka 6 dinara u bankama kad je na ulici bila 30

Link to comment
31 minutes ago, ObiW said:

Aj sto se ne slaze da je Australija raj na zemlji, nego sto pogibe ubedjujuci  nas da je S. Koreja "tu negde" kao Australija po... pa po svemu. I naravno da to izaziva salve smeha i pitanje "pa sto ne izabra Severnu Koreju kad je svetoisto? Kad se selis?,".  Potpuno normalna reakcija, cudim se da je to tebi cudno. Da tebi neko ko zivi u recimo Kanadi na sva usta hvali CG, i ti bi mu rekao "pa kad ces ovamo, jado, da zajedno uzivamo u ovom raju na zemlji?". Zar ne?

 

 

 

 

Ne znam koliko puta ponovljeno na temi o DPRK da u DPRK imigracioni program ne postoji i da su jedine opcije za strance turisticka viza isklucivo preko agencije na tacno odredjeni broj dana ili radna viza za retke kadrove koji su tamo neophodni. Moze i studentska, kome se odobri, rec je o nekolicini ljudi. U svakom slucaju, svi su oni stranci na privremenom boravku u DPRK.

Edited by noskich
Link to comment
26 minutes ago, noskich said:

 

To sam odavno objasnio.

https://www.xe.com/currencycharts/?from=AUD&to=THB&view=10Y

2011 1 AUD bio na vrhuncu 33 bahta, sada 2019 1 AUD 22 bahta

https://tradingeconomics.com/australia/deposit-interest-rate

2011 bila kamata u banci i povracaj na defanzivne investicije 7.5%, sada je 2.8%.

 

Znaci da sumiram da ne bude opet po ko zna koji put zasto sam ovde (znam da ce biti jer u glavu ne ulazi, ali hajde da probam jos jedanput):

Povracaj na defanzivne investicije 268% manji nego sto je bio, plus kada se taj povracaj denominira u THB gubi jos 33% na vrednosti.

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

U DPRK se porez ne placa, svi imaju stanarsko pravo, besplatno zdravstvo i skolstvo, subvencionisani javni prevoz i osnovnu prehranu, vrtice za decu itd. itd.

Evo ovo recimo... jel ima pismen covek u 21 veku - osim noskicha naravno - da veruje da je nesto sto se finansira iz drzavnog budzeta besplatno? Da se ne finansira od poreza koji  na kraju balade placaju svi koji rade zvanicno, tj ne isplacuju se na ruke?  

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...