Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Par pitanja za Noskicha.

Koliko možeš da uštediš godišnje na plati koja je 2x veća od medijane?

Koliko je potrebno da staviš u investicije da bi imao od dividendi $25-35k godišnje?

Link to comment
19 minutes ago, miki.bg said:

Koliko možeš da uštediš godišnje na plati koja je 2x veća od medijane?

noskich trpa u slamaricu skoro sve 3 plate (kiriju placaju cimeri, hrani se iz kontejnera, namestaj skuplja sa ulice, oblaci se u second hand za sicu, vozi se prevozom...)

Link to comment
3 hours ago, miki.bg said:

Koliko je potrebno da staviš u investicije da bi imao od dividendi $25-35k godišnje?

 

Ovako kako on živi i šta tvrdi da prima, cijenim 25 godina staža.

Link to comment

Čitao sam da je jedan viralni™ par stavio pola milke u indeksni fond i ima 30-40k i od toga putuje svetom.

 

Mislim da je ranije u temi neko spomenio cifru za medijanu u AUS od oko $75k.  Ako je on na sadašnjoj poziciji na 150k i ako može bar pola od toga da uštedi, to je izvodljivo već za nekih 5 godina, ne računajući ono što je ranije štedeo (ako je).

Link to comment
16 minutes ago, miki.bg said:

Čitao sam da je jedan viralni™ par stavio pola milke u indeksni fond i ima 30-40k i od toga putuje svetom.

 

Malo je to previse optimisticno. Rule of thumb je podizati 4% godisnje od vrednosti fonda, jer dugorocno gledano fondovi rastu 4%; prosle godine su imali negativan rast, ali je pre toga bilo 8%, itd. U tom smislu, 4% of 500 hiljada je 20 hiljada. Od tih para mozes lepo da putujes po Bosni, Makedoniji i unutrasnjosti Srbije; Hrvatska i Slovenija su vec problematicni.

Edited by ObiW
Link to comment

Ovo je bilo tamo negde 2014-15. čini mi se. Možda su oni malo naduvali priču radi viralnosti, nije ta cifra koja su stavili nego veća i sl.

 

 

Sa 25-35k bi noskich mogao fino da živi na Tajlandu leti i na sprskim planinama zimi recimo.

 

Link to comment
4 hours ago, miki.bg said:

 

Sa 25-35k bi noskich mogao fino da živi na Tajlandu leti i na sprskim planinama zimi recimo.

 

Mogao je to vec i da uradi, al' ga sjebali bitkoin i zlato. 

Link to comment

Sjebala ga pohlepa, u poslednjim postovima je u fazonu da "naplati svoje muke", tj uzme australijancima što više love, sad kad je u mogućnosti... a pošto će verovatno sve više i više "biti u mogućnosti", plata će rasti i eto njega "naplaćuje" do penzije...

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Mogao je to vec i da uradi, al' ga sjebali bitkoin i zlato. 

 

Otkud znaš dok ne obelodani? Možda još nema dovoljno.

Bilo bi dobro videti ceo račun na kraju ako želi da podeli.

Link to comment

miki ti si bas romantik. noskic se svojevoljno & dobrovoljno ususkao u blagodeti ljute plutokratije i nema nameru nigde ni da makne. fino je njemu tu gde jeste.  a ovo ovde na pppu mu dodje nesto kao poligon za idejne akrobacije i pljuckanje po ruci koja ga hrani + koja mu omogucava vreme i luksuz da to radi.

 

 

Link to comment
1 hour ago, miki.bg said:

 

Otkud znaš dok ne obelodani? Možda još nema dovoljno.

Bilo bi dobro videti ceo račun na kraju ako želi da podeli.

Ma zezam se bre, bole me ona stvar (kurac) kakav mu je racun. Ako je njemu dobar, i meni je dobar. 

Link to comment
11 hours ago, roksi said:

miki ti si bas romantik. noskic se svojevoljno & dobrovoljno ususkao u blagodeti ljute plutokratije i nema nameru nigde ni da makne. fino je njemu tu gde jeste.  a ovo ovde na pppu mu dodje nesto kao poligon za idejne akrobacije i pljuckanje po ruci koja ga hrani + koja mu omogucava vreme i luksuz da to radi.

 

Bilo bi ludo da ne iskoristi priliku kad je već u njoj.

Nije mu država, bilo koja, ni rod ni pomoz bog pa da joj duguje neku lojalnost. Pitanje je samo da li ima muda da to odradi do kraja kako je pričao.

 

10 hours ago, ObiW said:

Ma zezam se bre, bole me ona stvar (kurac) kakav mu je racun. Ako je njemu dobar, i meni je dobar. 


Naravno, samo kažem bilo bi pošteno prema ostalim učesnicima teme videti konačnu računicu nakon svih ovih godina. U šta je i kad investirao i koliko godina sa kojim troškovima mu to donosi.

Link to comment
5 hours ago, magi said:

Bas hvala što si precizirao koja te stvar zabole emoji16.png
 

 

Ama nisam ja to izmislio, to se provlaci kroz forum godinama. Interna sala, i muskarci i zene to pisu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...