Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

52 minutes ago, peralozac said:

USA je "first world" i razvijena zemlja po logici da je u nerazvijenim taj procentat verovatno 90-99%.

 

U vezi Australije, pisao sam ti već ranije, ja ne mislim da je savršena zemlja, daleko od toga. Postoji puno problema, ovaj sa vodom je recimo jedan od njih, ali trenutna ponuda na planeti je takva kakva je i Australija je "first world", koliko god trenutno stanje bilo loše u odnosu na neko savršeno teorijsko.

 

32 minutes ago, peralozac said:

 

Za sada ti se smejem, a kada jednog dana emigriraš počeću da njačem:

 

 

 

Sta je 90-99%?

Evo uzmi Srbiju, jel u Srbiji 90-99% ljudi nema ustedjeno 350 eura?

Pa ne bih rekao. Pre bih rekao da je procentualno manje ljudi po glavi stanovnika u Srbiji koji nemaju 350 eura nego u USA.

 

Eto ti i dalje izvodis deduktivni zakljucak USA=razvijena zemlja prema tome > ...

Ne znam koji ti to podatak treba pa da razbijes tu dogmu koju grcevito stiskas? Nije ti dovoljan podatak da 2013 svaki drugi Amerikanac nije imao ustedjenu prosecnu srpsku platu, a danas 4 Amerikanca od 10 to nemaju?

 

Radi ti sta hoces, to je tvoja volja. Samo, da sam na tvom mestu, bio bih daleko oprezniji davajuci prognoze za nekoga koga ne poznajem pa plus u buducnosti... Ali kako hoces, samo jos malo...

 

 

Link to comment

Jel bi rekao da u Indiji 90-99% ljudi nema ustedjeno 350 eura?

 

https://timesofindia.indiatimes.com/business/india-business/Households-hold-950bn-gold-in-India/articleshow/10987660.cms

 

Indian households hold 18,000 tonnes of gold which represents 11% of the global stock and worth more than $950 billion. 

...most Indian households are reluctant to part with their gold jewellery and other gold holdings, even at times of crisis...

 

Edited by noskich
Link to comment
13 minutes ago, noskich said:

Evo uzmi Srbiju, jel u Srbiji 90-99% ljudi nema ustedjeno 350 eura?

 

E moj Noskiču, gde ti živiš... A da, u Australiji, našmrk'o si se standarda pa otplovio u Haj Nehaj. 

 

Evo ti iz tog članka što si kačio (pitam se da li ih uopšte čitaš ili samo naslov): "It shows that in 2017, 74% of adults reported feeling at least "okay" financially" i "with one-third now reporting they are living comfortably and another 40% reporting they are doing okay financially." Napravi sličnu anketu u Srbiji i Indiji.

 

17 minutes ago, noskich said:

samo jos malo...

 

Da li možeš malo konkretniji da budeš? Otvorio si temu 2011, evo druga petoletka se bliži kraju...

Link to comment
4 minutes ago, peralozac said:

 

E moj Noskiču, gde ti živiš... A da, u Australiji, našmrk'o si se standarda pa otplovio u Haj Nehaj. 

 

Evo ti iz tog članka što si kačio (pitam se da li ih uopšte čitaš ili samo naslov): "It shows that in 2017, 74% of adults reported feeling at least "okay" financially" i "with one-third now reporting they are living comfortably and another 40% reporting they are doing okay financially." Napravi sličnu anketu u Srbiji i Indiji.

 

 

Da li možeš malo konkretniji da budeš? Otvorio si temu 2011, evo druga petoletka se bliži kraju...

 

Ma mogu oni da se osecaju kako god hoce, nemaju jednu prosecnu srpsku platu u dzepu. 50-40% stanovnistva

 

Nista konkretno jer se sve konstantno menja.

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

Ma mogu oni da se osecaju kako god hoce, nemaju jednu prosecnu srpsku platu u dzepu. 50-40% stanovnistva

 

Aha, znači novom Noskiču osećanja nisu važna, samo je bitno koliko se ima u džepu. Noted. 

Link to comment

Samo za pare batice.

Plutokratija sve radi samo za pare.

 

https://www.abc.net.au/news/2018-12-13/australias-secret-backing-for-nations-fighting-bloody-yemen-war/10600912

 

Documents reveal Australia's secret arms deals with nations fighting Yemen's bloody war

 

The four-year war in Yemen has killed tens of thousands and an air-and-sea embargo has led to more than 85,000 Yemeni children under five dying from hunger, according to one children's agency.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...