Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

psto je pominjao elitu i 90% sirotinje koja jedva prezivljava, bice da je najnoviji.

 

uleteo si u raspravu o palikarisovoj tezi da "80%-90% posto ljudi u AUS jedva prezivljava i odrice se osnovnih stvari", tako da naravno da ima veze.

 

ilustrovao si poentu - da nemas predstavu sta znaci siromastvo i da si spreman da branis neodbranjive teze, kao sto je ova, da bi furao neku svoju pricu. sorry sto ti kvarim racunicu, ali ja sam kao student, bez redovnih primanja, iznajmljivala sobu u South Yarra, nije bilo potrebe da je delim. ljudi zive u tom kraju sa platom ispod median. pogledaj sta je tvoja granica siromastva: dvosoban stan (sta ce ti dvosoban stan ako si single? a ako nisi, sa dve plate svakako mozes da iznajmis dvosoban stan), auto, koncerti, vecere, putovanja, privatno zdravstveno, i sezonsko obnavljanje garderobe odelima od $400 (dzibus... :isuse: placi sirotinjo ovog sveta...). i naravno, ti bi jos da ti ostane da investiras u prevremenu penziju...

 

@palikaris - ljudi imaju tu zajebanu osobinu da zivot dozivljavaju individualno, pa je neko nesrecan i sa duplom aus median platom, ali to nema veza sa nebuloznom tvrdnjom da 90% u zemlji kao sto je AUS jedva prezivljava. kakve veze ima sto ti na rentu ode pola plate kad ti preostala polovina omogucava zivot gde ti bas nista ne fali? (osim ako tvoja granica siromastva nije tamo gde i noskicheva.) edit: imas ovde bar 5toro ljudi iz AUS koji ti govore da je to sto pises nonsense.

Procitaj moj post opet pa vidi gde to pominjem siromastvo? Primer je bio o komfornom zivotu, a ne ni siromastvu ni luksuzu.

Link to comment

Boranija 3 dorla, nektarine 3.6, paradajz 3... jabuke 2.6 zelene, 3 crvene, kruške 3.6... karfiol 2.5 komad, brokoli 3 kilo... celer 3 "veza"... ????????????

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Flemington market? Isao sam tamo pre skoro redovno svake subote I ja posto je tu blizu jedan hram u koji idem skoro svake subote, ali sam digao ruke jer izgubis dosta vremena dok obidjes sve tezge a ja ne kupujem mnogo. Ko ima dosta usta da hrani onda je druga prica.

Link to comment

Flemington market? Isao sam tamo pre skoro redovno svake subote I ja posto je tu blizu jedan hram u koji idem skoro svake subote, ali sam digao ruke jer izgubis dosta vremena dok obidjes sve tezge a ja ne kupujem mnogo. Ko ima dosta usta da hrani onda je druga prica.

Moraš da spajaš lepo i korisno, ne?

Ja imam sedmoro tako da kao ima smisla al' usput odem na kafu, doručkujem, nadišem se čistog vazduha i taj rad... A nisam ni kicoš neki...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...