Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Liste kvaliteta ziveta se po pravilu ne zasnivaju na anketama vec na skupu objektivnih pokazatelja (na primer http://en.wikipedia.org/wiki/Quality-of-life_Index ).

Ova statistika upotrebe antidepresiva je takodje objektivan pokazatelj.

Tako imamo da je Danska po listi Ekonomista za 2013 peta na svetu (http://www.economist.com/news/21566430-where-be-born-2013-lottery-life), a druga OECD zemlja po upotrebi antidepresiva. Dok je Estonija 44-a na listi Ekonomista, a ima najmanju upotrebu antidepresiva u OECD. Kao i Madjarska, 46-ta na listi Ekonomista, druga zemlja u OECD sa najmanjom upotrebom antidepresiva.

Edited by noskich
Link to comment

Novinar Gardijana dekonstruishe sliku kvaliteta zivota u Skandinaviji:

http://www.theguardian.com/world/2014/jan/27/scandinavian-miracle-brutal-truth-denmark-norway-sweden

puahahah dakle britanski mediji su sposobni da od zemlje koja je bukvalno ostvarena utopija u poredjenju s ostatkom sveta naprave totalitaristicki brlog, dok kazes guardian

 

Effectively a one-party state – albeit supported by a couple of shadowy industrialist families – for much of the 20th century, "neutral" Sweden (one of the world largest arms exporters) continues to thrive economically thanks to its distinctive brand of totalitarian modernism, which curbs freedoms, suppresses dissent in the name of consensus, and seems hell-bent on severing the bonds between wife and husband, children and parents, and elderly on their children. Think of it as the China of the north.

 

sto se tice pojacanog koriscenja antidepresiva moguce je da ima veze sa tamosnjom klimom, i cinjenicom da se zimi smrkava tako oko 2pm

sto se mene tice, tu bu se zavrsila svaka razumna kritika

 

al sta je svedska prema ruralnim oblastima tajlanda, jelte...

Link to comment

ja ne mogu da verujem da Noskich kaprice više srednje klase prodaje kao sustainable living. aj što je laganje, nego što je i malo uvredljivo za ljude koji zapravo ne mogu sebi da dozvole plemenite hobije, nego actually rade za hranu.

Link to comment

noskich, pratim (na netu) jednu sredovecnu zenu iz srbije kojoj je jednog dana kvrcnulo, sela na bicikl i sada vec godinama vozi po svetu bez ikakvih para (oslanja se na ljude koji joj posalju po malo, tzv crowdfunding i izdavanje nekog stana koji je nasledila u bgd). onda pre nekog vremena sam citala o dvoje mladjih ljudi koji su se preselili na salas, dali otkaze i sada cuvaju napustene pse na tom salasu. ima ljudi i u srbiji koji rade takve stvari. i oni su mi zanimljivi. ti si mi frankly malo dosadan posto samo kacis linkove. kada sam uradis nesto tako, dodji pa nam pricaj licna iskustva, ovako je pricam ti pricu. na stranu potpuni nedostatak tolerancije za svakog ko je izabrao neki drugi lifestyle u odnosu na onaj sto ti propovedas (ali iz tudjeg iskustva)

Link to comment

noskich, pratim (na netu) jednu sredovecnu zenu iz srbije kojoj je jednog dana kvrcnulo, sela na bicikl i sada vec godinama vozi po svetu bez ikakvih para (oslanja se na ljude koji joj posalju po malo, tzv crowdfunding i izdavanje nekog stana koji je nasledila u bgd). onda pre nekog vremena sam citala o dvoje mladjih ljudi koji su se preselili na salas, dali otkaze i sada cuvaju napustene pse na tom salasu. ima ljudi i u srbiji koji rade takve stvari. i oni su mi zanimljivi. ti si mi frankly malo dosadan posto samo kacis linkove. kada sam uradis nesto tako, dodji pa nam pricaj licna iskustva, ovako je pricam ti pricu. na stranu potpuni nedostatak tolerancije za svakog ko je izabrao neki drugi lifestyle u odnosu na onaj sto ti propovedas (ali iz tudjeg iskustva)

 

Znam za Snezanu. Kacim linkove jer sam jos u fazi priprema. Iskustva ce biti za par godina. A ako ti je dosadno ne moras da citas, ima kome je zanimljivo. Nije u pitanju netolerancija, vec iznosenje licnog misljenja. I problem je u tome sto ljudi nisu izabrali mainstream nacin zivota, on je `izabrao` njih, to jest brizljivo ih je odgajao da se sa njim poistovete i da ne mogu da zamisle nista drugo.

Odlicno je to rekao Ivan Ilich: 'School is the advertising agency which makes you believe that you need the society as it is.'

Naravno da je moguce u Srbiji i bilo gde drugde.

Edited by noskich
Link to comment

Young couple quit [their summer] jobs to build this glass house art project for ($500 + entire old barn in parts) on the land they already own.

 

Sasvim na mestu, treba da se obratis Yahoo-u da updatuju.

Link to comment

ja ne mogu da verujem da Noskich kaprice više srednje klase prodaje kao sustainable living. aj što je laganje, nego što je i malo uvredljivo za ljude koji zapravo ne mogu sebi da dozvole plemenite hobije, nego actually rade za hranu.

 

Oni na dnu rade za cistu reprodukciju, to jest za hranu i smestaj i ne mogu da se izvuku iz tog robovlasnistva. Zasto je to tako? Pa zemlja koja je zauzimana vekovima. Od Engleske u fazi industrijalizacije koja je poterala seljake sa zemlje u fabrike pa do kolonija gde su ih u boljem slucaju oterali, a u gorem masakrirali. Da imaju pristup plodnoj zemlji mogli bi sami da obezbede sebi smestaj i hranu.

 

Nista ne prodajem, vec sirim informacije da je drugaciji zivot moguc. Ovo je drugaciji zivot u okvirima postojeceg sistema.

Za diskusiju o drugacijem sistemu sam otvorio temu Distopije i utopije. U takvom drugacijem sistemu ne bi bilo robova uopste i ne bi bilo ni potrebe za bilo kakvim `ranim penzionisanjem` posto bi to bio default za sve.

To nisu dve razlicite stvari, vec jedna ista.

Istovremeno se istrgnuti iz postojeceg sistema i graditi novi. Faza 1 i faza 2.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...