Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

7 hours ago, miki.bg said:


Naravno, samo kažem bilo bi pošteno prema ostalim učesnicima teme videti konačnu računicu nakon svih ovih godina. U šta je i kad investirao i koliko godina sa kojim troškovima mu to donosi.

Noskich uglavnom prica ono sto bi i bilo koji financial advisor rekao. Otprilike to ide ovako: za penziju ti treba 2 miliona dolara, pod uslovom da svake godine podizes 4%. Dok radis, jedini dug koji treba da imas je otplata za kucu, sve ostalo (ukljucujuci i auto) treba placati u gotovini, odmah. 25-30% treba da imas u kesu (koje mozes da stavis na orocenu stednju, cisto da dobijes koji procenat), ostalo treba da bude stocks & bonds. Mozes uz stock & bonds da ubacis i nekretninu koju posedujes, ali samo ako se koristi za izdavanje ili za odmor; nekretnina u kojoj zivis se ne racuna u ustedjevinu. Ako hoces da u penziji zivis u Burundiju, ne treba ti 2 miliona dolara, uporedi troskove zivota u Americi i Burundiju, nadji scaling factor i dobices cifru za Burundi. I to je uglavnom to.

 

Razlika izmedju noskicha i financial advisora je upravo u zlatu i bitkoinu, koje FA ne preporucuju jer idu gore dole mnogo vise nego stock market. Ja licno smatram da zlato vredi kupovati ako si u zemlji kao sto je na primer Venecuela, pa ne znas sta nosi dan a sta noc. U stabilnim zemljama to nije nesto sto ima prednost u odnosu na ovo prethodno sto sam naveo. Daklem, ja cu zlato da kupujem ako vidim da se sprema gradjanski rat u Americi izmedju belih i sarenih. :happy:

Link to comment
On 29.3.2019. at 2:17, miki.bg said:

Sa 25-35k bi noskich mogao fino da živi na Tajlandu leti i na sprskim planinama zimi recimo.

Pitaj noskicha koji deo ovoga ima od izdavanja nekretnina u Srbiji. Iznenadio bi se da čuješ odgovor.

 

SaE

Link to comment
48 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Pitaj noskicha koji deo ovoga ima od izdavanja nekretnina u Srbiji. Iznenadio bi se da čuješ odgovor.

 

SaE

 

Koliko to ima nekretnina? :P Šta uradi plutokratija

Link to comment
On 1.4.2019. at 1:10, Gojko & Stojko said:

Pitaj noskicha koji deo ovoga ima od izdavanja nekretnina u Srbiji. Iznenadio bi se da čuješ odgovor.

 

Opa Đurđo!

 

 

 

 

 

Edited by miki.bg
Link to comment

Noskich ko chika Beli, ne zna sta ce od silnih lokala i nekretnina po Srbiji.

 

 

https://www.news.com.au/finance/real-estate/sydney-nsw/almost-half-of-aussie-mortgage-holders-now-in-stress-survey/news-story/9097b695c13902814451bbb90955ea6e

 

Almost half of Australia’s mortgage holders are struggling to make their payments despite interest rates being at record lows, a survey has found.

 

7d1fe6db0cd95a6f7572e541b737f231?width=6

 

Edited by noskich
Link to comment
15 hours ago, noskich said:

Noskich ko chika Beli, ne zna sta ce od silnih lokala i nekretnina po Srbiji.

Kad si nam pobliže objasnio prirodu nekretnina, kaži koliko dobijaš za taj jedan (mortgage free) lokal.

 

SaE

Link to comment

Svi smo mi došli sa 2-3 kofera, to je prosto tako kad letiš preko okeana, ali nismo svi poneli keš da platimo kompletne postdiplomske studije kao ti što si uradio. Misli malo o tome kada nam sledeći put kažeš “ja sam sve sam sa svojih 10 prstiju stekao, niko da pomogne”.

 

Link to comment
15 hours ago, noskich said:

Ja da imam lokale po Srbiji ne BiH išao u Australiju sa tri kofera.

Tehnički to je tačno, lokal nije u tvoje ime, ali svejedno od njega si imao dovoljno da se pomogneš oko studiranja, i sad da platiš solidan smeštaj u Sidneju.

 

SaE

Link to comment
16 minutes ago, ObiW said:

Svi smo mi došli sa 2-3 kofera, to je prosto tako kad letiš preko okeana, ali nismo svi poneli keš da platimo kompletne postdiplomske studije kao ti što si uradio. Misli malo o tome kada nam sledeći put kažeš “ja sam sve sam sa svojih 10 prstiju stekao, niko da pomogne”.

 

Nisam imao da platim kompletne studije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...