Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 28.3.2011. at 11:19, noskich said:

Mnogima Australija izgleda kao prilicno dobro mesto za zivot. Bas zbog toga i stalnog priliva ljudi, a ogranicene infrastrukture, cene real estate su prilicno visoke i nastavljaju da rastu.Nazalost, u Sidneju solidan dvosoban stan u dobrom kraju je +- pola miliona, a za kucu 3-4BD u dobrom kraju cena se krece oko milion.Posto ne bih zeleo da u narednih 20-30 godina otplacujem mortgage poceo sam da razmisljam postoji li na ovom svetu mesto gde se moze dobiti orijentaciono slicna plata kao u Australiji, da je kvalitet zivota ne dramaticno losiji a da istovremeno cene real estate-a nisu toliko brutalno visoke.Otvaram diskusiju. Drugar iz Dubaija mi je rekao da se 2BD stan u predgradju moze naci za 100K (uporedivo sa 250-330 K u Sidneju za slican stan i lokaciju). Nadalje, slicno sam cuo i za neke gradove u Americi da ima cak i solidnih kuca u predgradju za 100K.Najbolja varijanta mi izgleda raditi za australijsku firmu u nekom predstavnistvu u manje razvijenoj zemlji. Nazalost, dobiti ovakav posao je dosta tesko.Voleo bih da cujem misljenja o ovome.Hvala.

 

@zorglub

Ovo je prvi post na temi... Mislim, to nekako i jeste suština svih 700 strana do sada*. Vrlo smo konzistentni, nema šta. Ovde se još najmanje lutalo u istoriji foruma, a i šire.

 

*OK, nisam baš sve pročitao, ali grubo govoreći.

 

Link to comment

Ma ne ljutite se odmah, povremeno sam bacao pogled na temu i video sam (ili sam ubeđen da sam video) da se govori i o Tajlandu i o Kanadi, pa sam pomislio da je global real./job search u pitanju. Sorry.

 

PS: Stvarno, jel' znate nekoga da živi/radi u/na Tasmaniji?

Edited by zorglub
Link to comment
3 hours ago, beta kentauri said:

eh, kad se setim prvog susreta sa ozi izgovorom i tog lomljenja ušiju :laugh:

 

+1 :D isto! 

 

kad sam ovde stigla, nista ih nisam razumela. udjem u prodavnicu i bukvalo jedva da razumem neku rec. diomio, trebalo je savladati štrajan:)) 

 

Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

Stvarno, jel' znate nekoga da živi/radi u/na Tasmaniji?

 

Bilo je ovde već lepih reči o Tassie (još jedna skraćenica!), evo nekoliko ispod. Ako ozbiljno želiš da radiš tamo sve je vrlo jasno. Svi poslovi su ovde, ali pre toga prvo proveri vize.

 

On 9.2.2018. at 7:59, peralozac said:

 

Ah Tassie. Za banderaše takoreći sveto trojstvo po definiciji ovog topika. Ima odlično plaćenih poslova. Volja ti kancelarijski mrsomud pardon cenjeni konsultant, volja ti nešto između tipa prenos/distribucija, volja ti the real deal za prave jebače i znalce - elektrane. I to ne bilo kakve nego 100% @roksi and the funky bunch approved, adored and admired - triple A! :)

 

Problem sa ovim konkretnim banderašem je što je prilikom nedavne renovacije temelja Maslovljeve piramide osim, kao i Noskič, osnovne ljudske potrebe za kućicom u cveću dogradio i nasušne potrebe za plažom i skijanjem. U tom smislu Tassie nit' smrdi nit' miriše. Za ljubitelje prirode i bazanja po istoj Tassie je a-ej-džej poznat na Balkanu kao raj.

 

 

On 9.2.2018. at 9:59, roksi said:

 

@peralozac, imali smo fazu kada smo, u trenutku ludosti, bas zbog povoljnijih cena nekretnina na tasmaniji, razmatrali ideju o kupovini i odlasku tamo - na nevidjeno(!). ali nema veze zato smo se malko zayebali sa tome alternativnim izborom (kupili kucu pa je jedva prodali kada smo shvatili da to nije to, nekih 150tak km od melburna). luda faza, don't even ask;)) ali sada je to vec dovoljno davno da moze da se sa samopodsmehom arhivira u memoare

 

a sto bese noskic ne uzima u obzir tasmaniju kao destinaciju? nekretnine su i dalje daleko povoljnije a i lepo, cisto, zeleno, divno za decicu.

 

 

Link to comment
12 hours ago, beta kentauri said:

eh, kad se setim prvog susreta sa ozi izgovorom i tog lomljenja ušiju :laugh:

 

8 hours ago, roksi said:

 

+1 :D isto! 

 

kad sam ovde stigla, nista ih nisam razumela. udjem u prodavnicu i bukvalo jedva da razumem neku rec. diomio, trebalo je savladati štrajan:)) 

 

 

Ladies, šta reći nego +milion.

 

Ajde što pola nisam razumeo nego i ono drugo pola što sam razumeo nisam razumeo. Uđem prvi dan u prodavnicu i pita me kasirka nešto što mi definitivno zvuči kao "Fly buys?". Ja je gledam belo, odakle ova teta zna da sam tek doleteo iz Dubaija :D  

Link to comment
49 minutes ago, peralozac said:

 

 

Ladies, šta reći nego +milion.

 

Ajde što pola nisam razumeo nego i ono drugo pola što sam razumeo nisam razumeo. Uđem prvi dan u prodavnicu i pita me kasirka nešto što mi definitivno zvuči kao "Fly buys?". Ja je gledam belo, odakle ova teta zna da sam tek doleteo iz Dubaija :D  

 

uvek se setim dragog mi drugara iz emigrantsko-pionirske faze, pakistanca iz nigerije po imenu simpa (a i po karakteru, a i izgledu:) kako je prepricavao njegov prvi susret sa ozijevskim see ya later kad je tek pristigao u oz - zgodna konobarica s kojom je ocijukao, na odlasku iz paba mu je to porucila. on zbunjen izasao pa se brzebolje vratio da je pita kada, da ugovore to later.  e tako je simpa naucio :D

 

 

32 minutes ago, Indy said:

Lako je vama. Ja sam prvo bio na Novom Zelandu, gde pričaju hobitski.

 

 :D 

Link to comment

Simpa je Simpa. I mene su startovali kao njega. Kasirka mi rekla "Have a good one, darl", a ja mislio da se prvi deo odnosi na sladoled koji sam kupio, a drugi na blatantno očijukanje, sve skupa kao natuknica da je pozovem na sladoled kod mene. Srećom pa se nisam izblamirao kao Simpa, samo sam se pohvalio gospođi Ložač kako zgodnog muža ima :D 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Lako je vama. Ja sam prvo bio na Novom Zelandu, gde pričaju hobitski.

 

A ne, lako je tebi. Ti si pričao sa hobitima uživo, moj prvi šef ovde je bio Hobit baziran u Hobitonu, i dalje se sećam kako mi je bridelo uvo od silnog pritiskanja slušalice u uzaludnoj nadi da ću ga tako bolje razumeti.

Link to comment
On 21.10.2018. at 21:52, Tpojka said:

Da nije pokretač teme odselio na neku idiličnu lokaciju sa internetom k'o misaonom imenicom?

 

On 21.10.2018. at 22:16, Indy said:

Verovatno su ga upregli kapitalistički bezdušnici (bez sarkazma)...

 

Zainteresovali ste me pa sam malo klikto po internetuTM. Znam da je iznošenje RL podataka veliki no-no ovde, ali jednom se živi, što svi koji (ne) vrede da popiju ban osim mene.

 

Elem, pokretač teme je zabo ozbiljnu menadžersku poziciju u ozbiljnoj instituciji.

 

@noskich, alal vera majstore, svaka čast. Iskrene čestitke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...