Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

10 hours ago, magi said:

Sta je tu uvredljivo, valjda je to skracenica, kao sto se kaze Ameri? 

 

mozda nisi dugo u aus pa ti je promaklo ali to sigurno nije izraz od milja za aboridzine, naprotiv. i veoma je uvredljiv.

Link to comment

+1, isto kao nigger.

 

Čuveni primer iz pop kulture je originalna verzija pesme Tie Me Kangaroo Down, Sport

 

Deleted verse

 

The fourth verse caused some controversy in 1964 because of its use of the word "Abo", an offensive slang term for Aboriginal Australians. The lyrics of this verse (not found on Rolf Harris's official website) were as follows:

 

Let me Abos go loose, Lou
Let me Abos go loose:
They're of no further use, Lou
So let me Abos go loose.

 

The stockman thus emancipates his indigenous offsiders at his death, when they are "of no further use" to him. This verse does not feature in more recent versions of the song and, in a 2006 interview, Harris (osuđeni pedofil) expressed regret about the racist nature of the original lyrics.

 

 

Link to comment

OK, izvinjavam sa magiju ako stvarno nije znao (znala?) za uvredljivost tog termina. Ali, jeste mi bilo čudno da neko kaže da nije sretao Aboridžine u Melburnu, a pritom je negde ipak naučio uvredljiv termin za njih. Naravno, ni to nije nemoguće.

 

Aboridžina srećemo puno u nižim socio-ekonomskim grupama. Recimo, u "socijalnim" stanovima (public housing) u Richmondu, kao i u Centrelinku.

Link to comment

Izvinjenje prihvaceno. Ipak, ovde sam dve godine i mislim da sam video mozda jednog ili dvoje. A nije bas da se krecem po ekskluzivnim delovima grada. S druge strane mnogo puta sam video ono Wominjeka i Wurundjeri po raznim ustanovama sto sugerise da su nekad naseljavali te krajeve.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Svež primer uspešnog sindikalnog delovanja.

 

Juče (sreda)

 

Dear Pero,

 

You may have seen articles within Melbourne papers throughout the past days detailing proposed industrial action at Ventura Bus Lines. The Transport Workers Union (TWU) is currently in negotiations with Public Transport Victoria (PTV) and Ventura Bus Lines which may result in a bus drivers’ strike on Thursday, 18 October or Friday, 19 October. Ventura provides the buses for all school routes. If this strike action goes ahead there would be no bus services available on the days affected by the strike.

PTV and the Victorian State Government are working to resolve the industrial action with the hope of avoiding a strike. 

 

We will continue to provide families with updates via e-mail only as they become available; however, we recommend that all families consider alternative transport arrangements in preparation for any potential strike action. 

 

We ask that parents check their emails first thing tomorrow morning, prior to sending children to the bus stop.

 

Kind regards,
Neki iz škole


Danas (četvrtak)

 

Dear Pero,

 

We are pleased to inform you that the industrial dispute between the TWU and Ventura has now been resolved and there will be no bus strike tomorrow.

 

All normal bus services will run throughout the day, including internal services to facilitate school activities.

 

Kind regards,
Neki drugi iz škole

Link to comment

Btw. ima i za Sidnej i za Brisbejn, tek sam sad video.

 

Nije ni loše, ko se seli (a može da bira gde.)

 

Naravno, svašta se tu da kritikovati. Recimo, Melburn CBD dobija 4 od 5, a realno je nesnosan za život (živeo, pa znam.) Pogotovo za vlasnike automobila, a i inače. Džaba ti "šetabilnost"... Fitzroy, Collingwood, Brunswick, sve 5 od 5... Pa, možda i zaslužuju - ako se može priuštiti stanovanje. Nije mi jasno da St Kilda ima 3.5 jer je loša u "open space"... Pored onolikog Esplanade? Evo i slika da izrazi moje čuđenje. Ovde nema "open space"? Pa gde ima, na Mesecu? (Btw ne živim tamo, nije da navijam.)

 

stkilda.jpg

 

 

 

Link to comment

^^ Ne vidi se šta su se pogodili, sindikat i Public Transport Victoria... pa kako da znam da li je primer uspešnog sindikalnog delovanja? 

 

Da li je tvoja poenta da ti tamo neki radnici sa nekim svojim zahtevima ometaju udoban život, ili šta? Ne razumem tačno.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Ne vidi se šta su se pogodili, sindikat i Public Transport Victoria... pa kako da znam da li je primer uspešnog sindikalnog delovanja? 

 

Potpisali su i jedni i drugi, znači po definiciji ispod je uspešno ;) 

 

On 28.9.2018. at 11:46, Indy said:

Kolektivno pogađanje se iz nekog razloga zove "pogađanje", naime ono što u njemu piše odgovara ne samo zaposlenima već i upošljivačima (inače, zašto potpisuju?)

 

1 hour ago, Indy said:

Da li je tvoja poenta da ti tamo neki radnici sa nekim svojim zahtevima ometaju udoban život, ili šta? Ne razumem tačno.

 

Nije mi to poenta. Kao što je @noskich (živ li si čoveče, nedostaješ mi) pravilno zaključio, ja volim da maksimiziram potrošnju pa tako svoje dete vozim u školu u kuravi kao pravi soccer dad (;) @Host), a štrajk autobusara me ne dotiče.

 

Poenta je da je moj utisak (koji sam pokušao da ilustrujem primerima iz branše i ovim eksternim danas) da su pojedini sindikati jako uspešni u svom delovanju. Juče najavljen štrajk, danas pao dogovor, nešto sumnjam da je sindikat popustio. Drugim rečima štrik za "dobru platu" za određena zanimanja. "Dobro mesto" možemo da se složimo ili ne, a sa "jeftin real estate" znamo kako stojimo... Ukratko, što ti reče na temi o čitanju, sarma :)

Link to comment

meni je recimo to shto su pogodili, to iz moje podrumske perspektive kulturnog poslovanja, skroz sporedno. glavno je da te neko obaveshtava o svojim namerama koje mogu da imaju uticaj na tvoj zivot. ovde ljudi josh traze celu zeleznichku stanicu. i niko im se ne izvinjava :ph34r:

sent from bubamoto

Link to comment

Ja sam napustio komunalno planiranje negde pre 6 meseci dok je hajp bio na temu tzv '30-minute neighbourhoods'

 

Quote

In numbers
37.5
- Minutes on average taken by Sydneysiders for one-way commutes
63
- Minutes on average for commuting into the CBD
75
- Number of the city's 313 neighbourhoods that have easy access to major job hubs and other key services within half an hour

 

Link to comment

Prvo da objavim ovde - da nekoga ne preskocim(o): 

(Sydney) Get together 2018:

tradicionalno prednovogodisnje prangijanje po polupraznim klubovima i trendi restoranima sa obaveznom bashtom (i kolenicama),

vreme (datum, doba dana),

mesto

pozivnice

... 

dopuniti po zelji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...