Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne u naredne 2-3 godine, vec iza toga... isto ono sto i u prethodnih 120 (919). Ne ocekujem apokalipsu.
:blink: Kad smo promenili temu? Ko govori o apokalipsi??Zar ne govorimo o cenama nekretnina???
Link to comment
:blink: Kad smo promenili temu? Ko govori o apokalipsi??Zar ne govorimo o cenama nekretnina???
Ti ili nisi procitao onaj deo koji sam citirao u pretposlednjoj poruci, ili ga nisi razumeo. Rast nekretnina od otprilike 10% godisnje (u proseku, i svakako ne kratkorocno) je nesto na sta se moze racunati, koliko se na bilo sta moze racunati. Edited by Indy
Link to comment
Ti ili nisi procitao onaj deo koji sam citirao u pretposlednjoj poruci, ili ga nisi razumeo. Rast nekretnina od otprilike 10% godisnje (u proseku, i svakako ne kratkorocno) je nesto na sta se moze racunati, koliko se na bilo sta moze racunati.
pročitao jesam. moguce da ga nisam razumeo. zato sam za svaki slučaj pitao: šta ti predvidjaš? to bi mogao biti osnov za dalju diskusiju...ali si ti onda "uprskao" pominjanjem apokalipse(?) gde li si je samo iskopao?bilo bi lepo videti neki grafikon nactan na osnovu te statistike - ja sam vizuelni tip - volim da gledam ;)pa bi da onda te "sličice" mogli da upotrebimo na ovom konkretnom primeru. a što se tiče ovoga što si citirao (a ni link nisi priložio), znaš kako se kaže - papir trpi sve, a web još više. sveki "dokaz" treba obrnuti više puta o pogledati iz svih uglova. Ne zameri, ali ovaj "pamflet" mnogo liči na ono: "cena nekretnina nikad ne pada", a to naravno apsolutno nije tačno.
Link to comment

Nisam ja nista uprskao, vec ti izgleda slabo povezujes stvari (u poslednjem pasusu citiranog teksta kaze da i pored ratova, susa i slicnih dogadja, nekretnine i dalje rastu istim tempom; otuda pominjanje "apokalipse", ako vec mora da ti se crta).Tekst je skinut s interneta (nemam nameru da izvrsavam radne zadatke po tvojoj naredbi i pronalazim ti linkove; svaki klikeras ce umeti u 2 klika da pronadje odakle je tekst). Informaciju, medjutim, nisam prvi put nasao na internetu, vec na biznis programu koji trenutno pohadjam. Oslonicu se na informacije koje su mi tamo date na svoj sopstveni rizik.(Na forumu inace ima specijalista za finansije koji mozda mogu nesto vise da kazu o ovome, ako nemaju pametnija posla).

Edited by Indy
Link to comment
Nisam ja nista uprskao, vec ti izgleda slabo povezujes stvari (u poslednjem pasusu citiranog teksta kaze da i pored ratova, susa i slicnih dogadja, nekretnine i dalje rastu istim tempom; otuda pominjanje "apokalipse", ako vec mora da ti se crta).Tekst je skinut s interneta (nemam nameru da izvrsavam radne zadatke po tvojoj naredbi i pronalazim ti linkove; svaki klikeras ce umeti u 2 klika da pronadje odakle je tekst). Informaciju, medjutim, nisam prvi put nasao na internetu, vec na biznis programu koji trenutno pohadjam. Oslonicu se na informacije koje su mi tamo date na svoj sopstveni rizik.(Na forumu inace ima specijalista za finansije koji mozda mogu nesto vise da kazu o ovome, ako nemaju pametnija posla).
onda se nismo razumeli. ja sam pomislio da tvrdiš da je pad cena nekretnina - tragedija ravna apokalipsi ;)a nije. niti je potrebna apokalisa da bi se menjali trendovi u ekonomiji pa i u kretanju cena nekretnina. a potvrdu za tim nalazimo na raznim mestima u svetu tokom cele istorije.izmedju ostalog i u toj engleskoj koja se pominje u tvom citatu.Citat sam naravno već našao na sajtu Property Planeta na strani "Why invest in Melburn" - verovati njima kad se govori o kretanju nekretnina je ko dati kozi da ti čuca vrt sa kupusom. Ali 'ajde da napišemo i nešto konkretno:Neka je i tačna tvoja tvrdnja o rastu cena nekretnina kroz istoriju (mala digresija: baš me zanima da li će se noshich "buniti" na tvrdnju uporedjivanja Engleske i Australije - bunio se na poredjenje SAD i Aus. ;). Bilo bi zanimljivo iskopati statistiku za zadnjih 10-20 godina... Ono što treba da nas zanima je: da li se rast u tom periodu ukapa u istorijske tendove? Šta ćemo ako se ispostavi da je rast u tom periodu daleko nadmašio istorijske trendove? ;) Kako da se vratimo na trend?Ima li neko ideju? al da se vratimo na
Link to comment

"Verovati njima"... aman, covece, "njih" sam iskoristio da prenesem tekst da ne bih morao da ga sam kucam, a rekao sam jasno koji mi je izvor informacije. Posto selektivno citas (?) postove i nisi u stanju da razumes jednostavne stvari (recimo, ono o apokalipsi) ni kada ti se nacrtaju, necu te dalje zadrzavati.

Link to comment
- verovati njima kad se govori o kretanju nekretnina je ko dati kozi da ti čuca vrt sa kupusom. baš me zanima da li će se noshich "buniti" na tvrdnju uporedjivanja Engleske i Australije - bunio se na poredjenje SAD i Aus. ;).
Prvo, dopada mi se ta metafora sa kozom, mada sam mislio da koze vise vole grancice, pupoljke i koru drveca od povrca. Ali da ne skrecemo sa teme.Daleko bilo da se bunim ako padne cena, pa ja to ocekujem svakodnevno i tome se nadam, ali je moja licna procena da to velikog pada nece doci. Nadam se da nisam u pravu. Ali kako god bilo ne mozes ceo zivot cekati da padne cena, treba negde i ziveti.
Link to comment
"Verovati njima"... aman, covece, "njih" sam iskoristio da prenesem tekst da ne bih morao da ga sam kucam, a rekao sam jasno koji mi je izvor informacije. Posto selektivno citas (?) postove i nisi u stanju da razumes jednostavne stvari (recimo, ono o apokalipsi) ni kada ti se nacrtaju, necu te dalje zadrzavati.
Bilo je o'ma jasno da će ovako završiti ;)i da ćeš umesto bitnog dela u prethodnom postu (zadnji deo o trendovima) odgovoriti na taj nebitni :)naravno da je i meni jasno da nisu oni autori te statistike - oni je samo koriste jer "navodi vodu na njigovu vodenicu".a ti i oni prećutkujete bitan (gore pomenut) deo.uopste nije poenta da li je sumnjam ili ne u tu statistiku tj. tvrdnju (o trendu, ne o večnom rastu cena nekretnina - da ne bude zabune) Edited by dekss
Link to comment
Prvo, dopada mi se ta metafora sa kozom, mada sam mislio da koze vise vole grancice, pupoljke i koru drveca od povrca. Ali da ne skrecemo sa teme.Daleko bilo da se bunim ako padne cena, pa ja to ocekujem svakodnevno i tome se nadam, ali je moja licna procena da to velikog pada nece doci. Nadam se da nisam u pravu. Ali kako god bilo ne mozes ceo zivot cekati da padne cena, treba negde i ziveti.
Pa valjda ne spavaš na grani? :unsure:
Link to comment
ali isto tako je suludo tvrditi da za australiju ne vaze univerzalne ekonomske zakonitosti.
Takodje podaci o tome da su kuce prevrednovane 40 ili 50% su bazirani na nekim kriterijumima koji ne uzimaju u obzir specificnosti australijskog poreskog sistema (sto je pomenuto u linku koji sam ja postovao).
У ствари, једина универзална економска законитост је да ће се људи понашати како мисле да им се исплати. Ако неко мисли да то може да се квантификује у неку формулу и онда узвикне "бројеви не лажу!", нек' поразмисли о јачини те универзалности, кад она зависи од пореског система и још двеста других локалних ствари. А те ствари онда утичу на то како ће људи да се понашају, па одатле на понуду/потражњу (, пожуду/потражњу, посуду/потражњу, побуду/потражњу, покуду/...).
Link to comment

Pusti ti tu pricu sa ponudom i potraznjom. Australijski hauzing market mora propasti, jer je americki propao. To je tako, a tvrditi bilo sta drugo je suludo. Rekao dekks na forumu, znaci tako je. :fantom:

Edited by Indy
Link to comment
Pusti ti tu pricu sa ponudom i potraznjom. Australijski hauzing market mora propasti, jer je americki propao. To je tako, a tvrditi bilo sta drugo je suludo. Rekao dekks na forumu, znaci tako je. :fantom:
Универзалност универзалних закона не треба ни доказивати. Јер не би се тако ни звали да нису универзални, јелда.
Link to comment
Nemoj tako ostro, jos ce ekonomija ispasti nauka.
Зато сам се и ујео за миша и на крај ставио ", јелда" уместо "Q.E.D.".
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...