Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

10 hours ago, peralozac said:

 

Slabo je to i može mnogo mnogo bolje. Pogledaj Belorusiju, Mjanmar i ostale napredne ekonomije u linku koji sam ti dao.

 

Aaaaa, tek sad kapiram, ti u zanosu direktno prevodiš na noskičevski :D. Da ti prevedem na srpski, to "record low" iznad ne znači svetski rekord već samo njihov lični tajlandski rekord.

 

0.39% je 2012 bila najniza stopa nezaposlenosti na svetu.

 

Javlja Blumberg: Tajland privredno najsrecnija zemlja na svetu, Singapur drugi, Japan treci, Tajvan sesti, Kina deseta:

 

620x-1.png 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-02-14/most-miserable-economies-of-2018-stay-haunted-by-inflation-beast

Edited by noskich
Link to comment
17 minutes ago, noskich said:

0.39% je 2012 bila najniza stopa nezaposlenosti na svetu.

 

Da li ti je baš toliko stalo da Tajland bude naj naj u svemu?

 

Evo ti podaci sa sajta koji si sam linkovao. Nemam pojma ko je bio svetski rekorder u 2012, ali Tajland definitivno nije jer ga Kambodža šije redovno, pa i te godine.

 

OK, u zanosu si pogrešno shvatio ono što si pročitao, dešava se i najboljima, samo prestani da se sada bezveze batrgaš, smešno je.

 

thailand.JPG.3cb2f98ed1c879fc6c2b88ab5d1b3e9a.JPG

 

Cambodia.JPG.79fba3d62dcdcf76b9a040244158e4b1.JPG

 

 

Link to comment

:D Čekaj, stani, pazi, pusti Kambodžu i nemoj da vrdaš. Ti si ustvrdio da je Tajland imao svetski rekord od 0.39% u 2012. Dokazali smo da je to neistina. Da li sada tvrdiš da je Tajland bio svetski rekorder 2004? 

Link to comment
43 minutes ago, peralozac said:

 

Evo ti podaci sa sajta koji si sam linkovao. Nemam pojma ko je bio svetski rekorder u 2012, ali Tajland definitivno nije jer ga Kambodža šije redovno, pa i te godine.

 

 

Evo sta si ti iznad "ustvrdio". Pa ne sije ga redovno.

 

Nego ko hoce da razume sta Australija jeste, evo knjige koja je pogodila u sred srede i do dan danas ne moze biti aktuelnija:

 

Australia is a lucky country run mainly by second rate people who share its luck. It lives on other people's ideas, and, although its ordinary people are adaptable, most of its leaders (in all fields) so lack curiosity about the events that surround them that they are often taken by surprise.

9780143180029.jpg 

Australija je jedna velika piramidalna shema. "Razvijena" zemlja koja nema nikakvu industriju ni inovacije. Top izvor prihoda su uvek bile sirovine koje prodaje budjzasto multinacionalnim korporacijama koje ne samo sto oslobadja poreza, vec i subvencionise. Cak su i ove arapske zemlje shvatile da ne mogu vecno ziveti na sirovinama pa ulazu u ostale grane, a Australija to jos nije shvatila. Pa sta onda imamo nakon sirovina? Turizam i strane studente koji su treci izvor prihoda. A ko predaje tim stranim studentima? Uglavnom belosvetski imigranti po univerzitetima jer lokalci mlate vece pare u komercijalnom sektoru. Cela zemlja se svodi na 4 velike banke, 2 lanca supermarketa, jedan veliki telco i jednu veliku rudnu kompaniju. I na balon nekretnina koji se upumpava imigracionim sistemom i prodajom te lazne slike o prosperitetu.

 

A ta lazna slika puca kao balon od sapunice kao i slika o Australiji kao o mestu gde sunce uvek sija - bas ovih dana kad pogledas backpacker-e koji su dosli u Australiju u sorcevima i majicama verujuci u tu sliku o vecitom letu pa se smrzli. E pa tako se smrznu i imigranti koji sada dolaze i takodje veruju u taj fiktivni prosperitet. Spolja gladac a unutra jadac.

 

Jezda i Dafina, ajmo ajmo, kamate, kamateee, navali narode, hleba za nista, kupuj kuce, cene kuca ne mogu pasti, doseljavaj se u zemlju slobode i mogucnosti.

Znamo kako to uvek mora da zavrsi.

 

320px-Meidoum_pyramide_003.JPG  

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

Evo sta si ti iznad "ustvrdio". Pa ne sije ga redovno.

 

Kakva zamena teza. Ali OK, izvinjavam se, trebao sam napisati redovno u zadnjih deset godina.

 

A sad ti. Šta ćemo sa ovim ispod? Da zaboravimo? 

 

13 hours ago, noskich said:

Tajland je zemlja sa najnizom stopom nezaposlenosti na svetu

 

 

Link to comment
Just now, peralozac said:

 

Kakva zamena teza. Ali OK, izvinjavam se, trebao sam napisati redovno u zadnjih deset godina.

 

A sad ti. Šta ćemo sa ovim ispod? Da zaboravimo? 

 

 

U ovom univerzumu entropije ne postoji vecito stanje stvari. Pa prema tome ne postoji ni zemlja koja je uvek i vecito prva po necemu. Sve se neprestano menja. To se podrazumeva. Tajland je u jednom momentu nedavno bio prva zemlja po stopi nezaposlenosti na svetu, trenutno to nije, vec je pri samom vrhu. 

Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

Tajland je u jednom momentu nedavno bio prva zemlja po stopi nezaposlenosti na svetu

 

U kom to momentu, koje godine?

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

 Pred kraj 2004-te godine.

 

Ti stvarno ne znaš kada da odustaneš :D 

 

OK, vreme je da u priču uključimo još jednu naprednu ekonomiju - Benin koji je te 2004. razvalio Tajland.

 

2004T.JPG.3aab6ce3dda92ed186ed0ccda9fce50e.JPG

 

2004B.JPG.62edf026e4daa5c6fb2d1da6e0aef70a.JPG

Link to comment
35 minutes ago, peralozac said:

 

Ajde lepo priznaj da si pogrešio, dosta je bilo.

 

Ne mozes da uporedjujes babe i zabe kako tebi odgovara. Za jednu zemlju pokazujes line chart a za drugu procenat na godisnjem nivou. Moras pokazati grafikone za obe zemlje line chart pa onda vidi momenat u vremenu kada je Tajland imao nizu stopu. 

 

Evo ti ga ovde podatak koji je Blumberg objavio pocetkom 2015 za prethodnu godinu 2014:

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2015-02-02/thailand-s-unemployment-rate-is-a-ridiculously-low-0-6-here-s-why

 

0.56 percent. That's Thailand's official unemployment rate as of end-2014. 

Edited by noskich
Link to comment
11 minutes ago, noskich said:

 

Ne mozes da uporedjujes babe i zabe kako tebi odgovara. Za jednu zemlju pokazujes line chart a za drugu procenat na godisnjem nivou. Moras pokazati grafikone za obe zemlje line chart pa onda vidi momenat u vremenu kada je Tajland imao nizu stopu. 

 

 

Hvala ti Noskiču što hoćeš da se igraš, stvarno mi je dosadno na poslu :) 

 

Nisam ja kriv što tvoj sajt nema mesečne podatke za Benin nego samo godišnje. Očigledno je da prosek od 0.75% znači niže procente u bar jednom mesecu, ali nema veze, igramo se dalje. Za početak, rekao si kraj 2004. Da li si siguran, meni se čini da ti više odgovara sredina jer je u julu bilo 1.35%. Da li je to tvoja konačna tvrdnja - "Tajland je u julu 2004. bio svetski rekorder sa 1.35%"?

 

40 minutes ago, peralozac said:

 

Ti stvarno ne znaš kada da odustaneš :D 

 

OK, vreme je da u priču uključimo još jednu naprednu ekonomiju - Benin koji je te 2004. razvalio Tajland.

 

2004T.JPG.3aab6ce3dda92ed186ed0ccda9fce50e.JPG

 

2004B.JPG.62edf026e4daa5c6fb2d1da6e0aef70a.JPG

 

Link to comment
2 minutes ago, peralozac said:

 

Hvala ti Noskiču što hoćeš da se igraš, stvarno mi je dosadno na poslu :) 

 

Nisam ja kriv što tvoj sajt nema mesečne podatke za Benin nego samo godišnje. Očigledno je da prosek od 0.75% znači niže procente u bar jednom mesecu, ali nema veze, igramo se dalje. Za početak, rekao si kraj 2004. Da li si siguran, meni se čini da ti više odgovara sredina jer je u julu bilo 1.35%. Da li je to tvoja konačna tvrdnja - "Tajland je u julu 2004. bio svetski rekorder sa 1.35%"?

 

 

 

Ne znam tacno kada je bio rekorder, secam se samo da sam citao u vestima svojevremeno da je u jednom momentu bio prvi u svetu. Ne secam se tacno koja je godina bila u pitanju. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...