Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

3 hours ago, noskich said:

Fraser-web1.jpg

 

Uopste nije problem kupiti kucu tamo gde posla nema. Eto ti u Srbiji kuca za ispod 10k eura koliko hoces.

A stan nemam sto sam ponovio mali milion puta. Nikada nisam napisao to drugo sto pominjes, to je privatna stvar. 

sem eto što si zaboravio da kažeš šta ima u toj Australiji, a šta u zemljama trečeg sveta kao što su Srbija i Vijetnam

Link to comment
6 hours ago, MilenaS said:

sem eto što si zaboravio da kažeš šta ima u toj Australiji, a šta u zemljama trečeg sveta kao što su Srbija i Vijetnam

 

Pa evo ti reci da cujemo sta ima, ima zenski, ima sve... Lepo znas kako. Majke mi.

Edited by noskich
Link to comment
On 2.5.2018. at 10:32, Time Crisis said:

 

Ne mešam, predaju oni kome stignu i kome god škola može da naplati, naravno ne samo deci od 5 godina, ne znam odakle takva ideja.

 

Svako ko je u Srbiji pohadjao osnovnu i srednju skolu zna kako su u proseku "impresivne" bile profesorke/nastavnice/sta li su, sa diplomom Filoloskog fakulteta, anglistika. Narocito one starije generacije koje su nama predavale. Kvalitet zagarantovan. Svi tecno govore engleski, naucili po skolama, od njih jelte.

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Svako ko je u Srbiji pohadjao osnovnu i srednju skolu zna kako su u proseku "impresivne" bile profesorke/nastavnice/sta li su, sa diplomom Filoloskog fakulteta, anglistika. Narocito one starije generacije koje su nama predavale. Kvalitet zagarantovan. Svi tecno govore engleski, naucili po skolama, od njih jelte.

 

Porediš 2018. i 1980. i neku? Ozbiljno? Uzgred, kod mene u srednjoj školi su bili odlični profesori engleskog, dvojica su bili i sudski tumači za engleski.

Link to comment
14 hours ago, Time Crisis said:

 

Porediš 2018. i 1980. i neku? Ozbiljno? Uzgred, kod mene u srednjoj školi su bili odlični profesori engleskog, dvojica su bili i sudski tumači za engleski.

 

Ne znam koje si ti godiste, ja sam bio maturant 2000-te. Na filoloskom fakultetu se uci jako mnogo toga sto nije direktno relevantno za predavanje engleskog. I nazalost to sto je neko diplomirao anglistiku ga ne cini automatski dobrim predavacem. Kao sto to ne cini ni CELTA niti bilo koja druga kvalifikacija. 

 

Vec napisah nije svako ekspert i virtuoz u svom poslu. U stvarnosti je rec o Gausovoj krivi. Vecina ljudi su osrednji, neki su nekompetentni, mali broj su eksperti. Ni ne mora svaki predavac engleskog da bude ekspert. Niti je to moguce. Ekspert ti treba za odredjene stvari, a za predavanje deci u obdanistu, osnovnim i srednjim skolama svakako nije nuzan. 

 

bell_curve_norm.GIF

Edited by noskich
Link to comment

Ma time crisis prica kao da ti za ucenje engleskog treba ne znam sta. To su klinci koji uce basic communication, nisu to studije engleske knjizevnosti. Plus, u kini imaju svoju uciteljicu, koja je verovatno to sto on prica, filolog, a sa ovim strancima native speakerima samo vezbaju izgovor, posto je kinezima to bas zajebano da savladaju. i trazi se, pa su plate za te strance koji idu tamo da rade u skolama jezika relativno velike. nema tu nikakve prevare.

Link to comment
38 minutes ago, noskich said:

 

Ne znam koje si ti godiste, ja sam bio maturant 2000-te. Na filoloskom fakultetu se uci jako mnogo toga sto nije direktno relevantno za predavanje engleskog. I nazalost to sto je neko diplomirao anglistiku ga ne cini automatski dobrim predavacem. Kao sto to ne cini ni CELTA niti bilo koja druga kvalifikacija. 

 

Vec napisah nije svako ekspert i virtuoz u svom poslu. U stvarnosti je rec o Gausovoj krivi. Vecina ljudi su osrednji, neki su nekompetentni, mali broj su eksperti. Ni ne mora svaki predavac engleskog da bude ekspert. Niti je to moguce. Ekspert ti treba za odredjene stvari, a za predavanje deci u obdanistu, osnovnim i srednjim skolama svakako nije nuzan.

 

Nisam ni pričao o ekspertima, jel bih mogao ja da radim tvoj posao posle jednomesečnog kursa (a prethodno nikakve veze s tim nemam)?

Link to comment
Jednom da je i Srbija bolja od Australije u nečemu...
 
MI imamo 200, bez problema, a verovatno i jeftinije nego vi... [emoji3]
Brzina interneta, kvalitet i usluga TV kablovskih operatera, plaćanje/produžetak parkinga preko mobitela su samo neke od stvari koje mi padaju na pamet. I da, kvalitetno klopanje u dobrim restoranima poslije 22h, toga ovdje jaaako malo ima.

Da ne odem u krajnost tipa 'može da se puši i pije po kafanama dokle god ima kinte da se to zadovoljstvo plati'...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Quote

kvalitetno klopanje u dobrim restoranima poslije 22h, toga ovdje jaaako malo ima

 

 

Treba to platiti ekstra... Kuvarski, pardon chef, sat je već popriličan.

Link to comment
kvalitetno klopanje u dobrim restoranima poslije 22h, toga ovdje jaaako malo ima
 
 
Treba to platiti ekstra... Kuvarski, pardon chef, sat je već popriličan.
Naravno, mada i vlasnici restorana mogu isto tako podići cijene poslije 22h međutim smatra se da u kasne sate može većinom da dođe nepoželjna klijentela već 'pod gasom'. Dakle, ne postoji potražnja. Neki tamo zalutali i izgladnjeli poslije koncerta/kina/pozorišne predstave neka se zadovolje brzom hranom gledajući opijenu mladež kako se gađa pomfritom.

Prije nego što Gojko izlista 10-ak dobrih barova oko centra grada gdje se služi pristojna klopa 'na prstiće' do ponoći, samo da kažem da se i ovaj trend polako mijenja, barem u većim gradovima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

 

Quote

Prije nego što Gojko izlista 10-ak dobrih barova oko centra grada gdje se služi pristojna klopa 'na prstiće' do ponoći

 

 

:D

 

 

Link to comment
On 5.5.2018. at 20:05, Time Crisis said:

 

Nisam ni pričao o ekspertima, jel bih mogao ja da radim tvoj posao posle jednomesečnog kursa (a prethodno nikakve veze s tim nemam)?

 

Pa eto, posao predavaca engleskog bi mogao da radis nakon jednomesecnog kursa pod uslovom da prethodno imas solidno poznavanje engleskog jezika. 

A matematiku smo videli, da bi bolje ziveli tamo predavajuci engleski nego u "razvijenim" zemljama za prosecnu platu. 

To jeste tako. E sad to sto se tebi to ne dopada, to je tvoj licni problem.

Edited by noskich
Link to comment
44 minutes ago, noskich said:

 

Pa eto, posao predavaca engleskog bi mogao da radis nakon jednomesecnog kursa pod uslovom da prethodno imas solidno poznavanje engleskog jezika. 

A matematiku smo videli, da bi bolje ziveli tamo predavajuci engleski nego u "razvijenim" zemljama za prosecnu platu. 

To jeste tako. E sad to sto se tebi to ne dopada, to je tvoj licni problem.

 

Čemu onda kuknjave koliko si poreza platio, koliko košta stan ili kuća itd? To je tvoj lični problem ako ti se ne dopada. :)

Link to comment
13 hours ago, Time Crisis said:

 

Čemu onda kuknjave koliko si poreza platio, koliko košta stan ili kuća itd? To je tvoj lični problem ako ti se ne dopada. :)

 

Kuknjava je zato sto pokusavam sve vreme da objasnim ljudima, medju kojima si i ti, da imigracija u razvijenu zemlju danas nema mnogo veze sa imigracijom od kraja WWII do pada berlinskog zida. Meni nije imao ko to da objasni kada sam odlazio. 

 

Nekada tu nije bilo dileme niti alternative. Imao si socijalnu drzavu, jake sindikate, mnostvo poslova (i plave i bele kragne), od jedne plate se mogla otplacivati kuca u predgradju i izdrzavati porodica, a nije bilo opcija koje danas imas u Aziji, juznoj Americi, bliskom istoku... svim zemljama koje nisu deo "zapada" a u kojima itekako ima mogucnosti za imigrante. A u nekima od njih je odnos primanja i troskova povoljniji nego u "razvijenim".

A sada je socijalna drzava u odumiranju, sindikati postoje pro forme, ima nedovoljno poslova i za lokalne, a kamoli imigrante jer se outsourcuje sta god moze, kuca u predgradju se cesto ne moze otplacivati ni sa dve plate.

 

Ljudi i dalje imaju zastarelu sliku u glavi o imigraciji. Svet je danas veoma drugacije mesto nego sto je to bio pre trideset godina. 

Edited by noskich
Link to comment

Zašto bi neko radio kao nastavnik po vrletima Vijetnama, kada može da radi kao high school teaxher, što je by the way deficitarno zanimanje u Australiji.

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...