Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pod uvjetom da te netko prisili da uopce udjes. :D
Na to sam i mislio. Ako bi me neka kozmicka sila ugurala u tu scenografiju, trudio bih se da ne smetam puno.Vazda su mi bile cudne te ego-ekstenzije na namestaj, garderobu, arhitekturu etc. Kao da se neciji prsonaliti (lepota duse) ruzno izlije kroz materijale i forme.Izvinjavam se zbog trola
Link to comment
Znaci i drugi ljudi su primetili bedne kucice :P Bila sam samo na par nedelja u USA, moram da priznam, kakvu su reklamu sami sebi udarili ocekivala sam mnogo vise.
ja najvise volim drvene kucice, od svih kucica :heart: najvise nevolim - fasadnu ciglu.
Link to comment
ja najvise volim drvene kucice, od svih kucica :heart: najvise nevolim - fasadnu ciglu.
Cigla, posebno dupla je zakon za predele sa vecim rasponom temperaturnih ekstrema (cuva toplotu zimi, a svezinu leti)
Link to comment
Cigla, posebno dupla je zakon za predele sa vecim rasponom temperaturnih ekstrema (cuva toplotu zimi, a svezinu leti)
pa ne znam, imas i ove moderne tehnike i materijale kao sto je SIPs, gde je i izolacija i brza gradnja...ja se ne razumem u to, ali sa estetske tacke, drvene kucice su :wub: Edited by rajka
Link to comment
još bolje su zemunice.a tek pećine ;)
Lepo je ovde u pecinama (guglajte Coober Peddy). Rajka, meni cigle lepse, ove godine prodjoh leto australijsko bez erkona (doduse jeste bilo La Nina). Pristrasno navijam za double brick :D
Link to comment
Lepo je ovde u pecinama (guglajte Coober Peddy).
funny you should mention that! imam 1 national geographic iz sept 63 u ocajnom stanju, celo izdanje posveceno novoj mladoj/prosperitetnoj AU naciji i tamo slika 1 rudara/njegove zene i 4 dece kako sede za stolom i rucaju; frizider, poplocan pod... a sve to u toj pecini, bukvalno zive u pecini!ovo naravno ne u smislu da podjebavam AU, samo prenosim deo njihovog portreta AU...
Link to comment
pa ne znam, imas i ove moderne tehnike i materijale kao sto je SIPs, gde je i izolacija i brza gradnja...ja se ne razumem u to, ali sa estetske tacke, drvene kucice su :wub:
Meni omiljene drvene kuce su u Lunenburgu, Kanadi. :wub: I imaju neki ultra dobar izolacijski sistem, ali nemam pojma o cemu se tocno radi. A i nijedna nije buđava ni orunula zbog tamosnjeg zakona o odrzavanju dvorista i fasada gdje te komsija moze tuziti ako mu se ne svidja pogled na tvoje (neuredno) dvoriste. lunenburg.jpgpelham-house-lunenburg.jpg
Link to comment

ja volim crvenu ciglu. evo tri cetvrt londona u crvenoj cigli i lep ko upisan. ali rado bih ziveo u jednoj prostranoj americkoj drvenoj kuci s klimom. bio u raznima i nisu uopste tako nekvalitetne a prostora kolko volis. londonska cigla je super ali nije bas prostrano unutra - osim ako nemas mnogo love ili si prilicno udaljen od civilizacije.

Link to comment
ja volim crvenu ciglu. evo tri cetvrt londona u crvenoj cigli i lep ko upisan. ali rado bih ziveo u jednoj prostranoj americkoj drvenoj kuci s klimom.
Heh, da mi netko da da biram ( i pod uvjetom da dobijem na lotu) moj osobni izbor bi bio otprilike ovakavFRATERSCICA_152_3D_kucaB_sjeverozapad.jpgFRATERSCICA_152_3D_Stan_A2_interijer_View02.jpg Radi se o tzv. pasivnim kucama - "Pasivna kuća sjedinjuje vrhunsku arhitekturu i visoku tehnologiju s ciljem postizanja energetske učinkovitosti i udobnosti. Treba naglasiti da je gradnja pasivnih objekata skuplja samo 10 do 20 % od klasičnih, te da je to dugoročno gledano jedna najmudrijih i najsigurnijih investicija…" Vise o PASIVNIM KUCAMA
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...