Jump to content
IGNORED

2 ili vise pasosha sa razlicitim imenima


noskich

Recommended Posts

O tome sam i ja razmisljao. Pitanje je da li se biometrijski podaci proveravaju/arhiviraju za svaki ulazak/izlazak ili samo u slucaju duzih viza i posebnih slucajeva (ljudi sa prethodnim prekrsajima i slicni).
pa ja mislim da to nije pitanje, odnosno da je poenta masinski citljivih pasosa upravo u tome da olaksa proveru.
Link to comment
pa ja mislim da to nije pitanje, odnosno da je poenta masinski citljivih pasosa upravo u tome da olaksa proveru.
Znaci ti mislis da se biometrijski podaci bukvalno svakoga ko ulazi/izlazi iz/u zemlje EU arhiviraju u bazu podataka i zatim uporedjuju sa svim ostalim dosijeima u bazi?
Link to comment
aha, mislim da bi to komp sam mogao da radi. recimo ako naleti na iste biometrijske podatke pod dva imena, upali se crvena lampica.
Ako je to slucaj onda definitivno ova varijanta ne bi upalila. Ipak, verujem da ima dosta situacija u kojima bi bilo korisno imati dokumenta sa razlicitim imenima.
Link to comment
Npr. raditi na crno, ziveti zbog raznorodnih razloga tipa partnera, dece, rodbine pa do egzoticnijih - pisanja knjige cije se desavanje odvija u nekom od gradova u EU i sta ti ja znam jos. Ova diskusija je bila zapoceta na drugom forumu od strane decka koji je nasao posao na crno na Kipru i zeli da ostane 5 meseci. Tako da eto u njegovom konkretnom slucaju dosta bi mu koristila ova varijanta:http://www.serbiatra...g65820#msg65820
Mislio sam da ce rad na crno da bude [jedan od] razlog[a]. Zasto je nekome ko ce da se bavi ilegalnim radnjama u nekoj zemlji bitno da legalno boravi tamo?Ako je odgovor to da je lakse raditi na crno nego ostati duze nego sto je dozvoljeno, onda mozes da prosledis i temu sa KPS gde neko pita kako da se vrati u Srbiju [bese iz FR?] a da ga ne uhvate da je ostao duze nego sto je smeo... Edited by jms_uk
Link to comment
Zasto je nekome ko ce da se bavi ilegalnim radnjama u nekoj zemlji bitno da legalno boravi tamo?
Pretpostavimo da se pri uobicajnom prelasku granice ne kreira dosije putnika i ne arhiviraju biometrijski podaci. Pod tim uslovom bi osoba sa dve ili vise isprava na razlicita imena mogla da boravi neprestano u EU uz ulazak/izlazak svakih tri meseca.Ja ne bih ovakvu situaciju nazvao legalnom, pre bih je svrstao u `grey area` - kao rupu u zakonu.A zbog cega joj/mu je bitno - pa da bi izbegao/la sankcije koje sleduju u slucaju da se rad na crno otkrije, a to je koliko sam cuo zabrana ulaska u zemlje EU na duzi period.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...