Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kupio sam knjigu Yoga for dummies i to je sve zbilja smesno. Te pozice su prilicno lagane, kapiram da to bakicama i dekicama dosta znaci ali ne vidim kako bi to meni koristilo.Imate li neku drugu knjizicu da mi preporucite. Odlazak na neko grupno jogisanje ne dolazi u obzir jer se bojim drustvenog ostracizma koji bi mi sledovao ako bi se to proculo.

Link to comment

poz od moje gospodje koja porucuje:najbolje bi bilo da ipak ides na lekciju ili dve, cisto da naucis osnovne asane a da se ne polupas. i da naucis elementarne tehnike disanja. posle nastavi sam. ima na Jutjubu jako dobrih lekcija joge.preporuka za referentnu knjigu: Asana Pranayama Mudra Bandha, autor Swami Satyananda Saraswati. nadje se u Srbiji tu i tamo po knjizarama. sto se tice asana koje ti izgledaju beskorisno: nema takvih, ako je autor ozbiljan, ma koliko ti delovale smesno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Zahvaljujem, ova knjiga deluje prilicno ozbiljno. Nema sanse da odem na neki grupni cas, sramota me je. Eventualno da uzmem nesto individualno, ali bih prvo da vidim kolko ce mi prijati joga.

sto se tice asana koje ti izgledaju beskorisno: nema takvih, ako je autor ozbiljan, ma koliko ti delovale smesno.
Ja sam extremno razgiban a knjiga koju imam bas cilja na totalne pocetnike. Poze mi deluju zaista lagano . Ne vidim kakvu korist mogu imati od poze Warior 1 ili npr Forgiving limbs s obzirom da ja bez ikakvog zagrevanja mogu sakama da pipnem zemlju sa zategnutim nogama.
Link to comment

warrior 1 jača core. ako si već u naprednoj fazi, posle uvežbavanja osnovnih poza toplo preporučujem Yoga for Athletes DVD, koji ima da se kupi na warez sajtovima. odlična stvar, jača core muscles i razgibava. ja sam riknjavao posle 20 minuta toga. doduše, istegljiv sam ko drvena letva. ako ne nađeš linkove, šibnem ti na pm.

Link to comment

Ja bih ti takodje savetovala da prvo uzmes par casova, grupni, individualni, svejedno, nije joga samo razgibanost, osim disanja i paznje postoje tu jos neki osnovni principi koje treba savladati da bi poze bile lakse i efikasnije.Slazem se i da nema beskorisnih asana, koliko god lako izgledale.Sto se tice knjiga preporucila bih ti Iyengar-ovu "Light on yoga" , Iyengar je najprecizniji sto se tice instrukcija i prilicno raznovrstan sto se tice asana, izmedju ostalih i jedan od najpriznatijih ucitelja i najvecih autoriteta u jogi. Na youtubu, takodje, mozes pronaci dosta lekcija i casova njegovih, recimo http://www.youtube.com/watch?v=2s5PSvA1jWI.Sto se tice srpkog mogu da ti preporucim za pocetak sajt joga.rs, kao pocetnik mozes naci tamo dosta korisnih informacija, a ima i vodic kroz neke osnovne asane kategorisane kao pocetne/srednje/teze. Na srpskom mozes procitati i knjigu "Astanga joga", Dzona Skota. Inace, ako zelis, uslovno receno, malo dinamicniju i snazniju praksu mozes probati ashtanga jogu, mada je ja ne bih preporucila pocetnicima. U svakom slucaju ako odlucis nju da probas http://www.youtube.com/watch?v=SsiwAw6OcZ0I jos jednom, moj najiskreniji savet je da odes negde na par casova, bice brze, efikasnije i zanimljivije za pocetak, pa posle mozes uz knjige i internet nastaviti sam.

Ako ipak odlucis da odes negde na cas pusti pp, necu savetovati gde da ides, posto ima dosta dobrih ucitelja i instruktora, ali cu te savetovati gde da ne ides :)

Link to comment
  • 1 month later...
Međunarodni festival joge Beograd, Ada Ciganlija, 11 & 12. VIII 2011. "Medjunarodni festival joge Srbija" održaće se u subotu i nedelju, 13. i 14. avgusta 2011. godine u Beogradu, u organizaciji Joga saveza Srbije, Joga centra Srbije, Međunarodne akademije za školovanje instruktora joge i Međunarodnog društva za naučna interdisciplinarna istraživanja u oblasti joge.Ovogodišnji "Međunarodni festival joge" održaće se na zelenim površinama Joga parka na Adi Ciganliji u Beogradu, odmah nakon završetka "Interdisciplinarne konferencije o jogi", koja će se održati u četvrtak i petak, 11. i 12. avgusta 2011. godine u Kongresnom centru Sava.Programom manifestacije "Internacionalni festival joge Srbija" predviđeni su susreti učitelja i instruktora joge iz celog sveta koji će predstaviti različite stilove i pristupe praktikovanja joge, kao i predstavljanje svojih aktivnosti od strane mnogih škola joge u duhu prepoznavanja, razumevanja i poštovanja različitosti.Pravo učešća na festivalu imaće svi zainteresovani čija prijava bude prihvaćena od strane organizatora. Učešće na festival je besplatno. Broj mesta ograničen.Prijavljivanje zainteresovanih učesnika obavljaće se do nedelje, 17. jula 2011. godine.Telefon:+381 63 8398 120
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

sutra krećem na yogu. uvek mi je delovala najmanje privlačno od svih fitness džidža-bidža ali sad moram na nju jer nisam fizički sposobna za zumbu, npr. moram postepeno da se vraćam u kondiciju bez da preopteretim :heart:javljam se sa utiscima. ako preživim, that is.

Link to comment

Biće ti sjuperiška i za mesec-dva ćeš izbegavati lift do 8.sprata. Uživaj!Iza mene je najgore leto ikad, a u toku totalnog ludila i nespavanja i svačega sam išla ciljano, svesno, s namerom - 2 puta u teretanu+bazen i 3xjogu. To pomaže preživljavanju jer nekad ljubavi nisu dovoljne (treniranje-vežbanje sam radila uglavnom na silu). Kažem ti to prvenstveno zbog sile koju preporučujem da aktiviraš u sebi kada te prođe početna euforija i počneš da razmišljaš kako je fuj vreme i tome slično. Trenerka i vežbaj u svom ritmu! :heart:

Edited by uliks
Link to comment
sutra krećem na yogu. uvek mi je delovala najmanje privlačno od svih fitness džidža-bidža ali sad moram na nju jer nisam fizički sposobna za zumbu, npr. moram postepeno da se vraćam u kondiciju bez da preopteretim :heart:javljam se sa utiscima. ako preživim, that is.
hm, joga ima raznih (pretpostavljam da ideš na neku hatha varijantu, ali i tu sve zavisi od instruktora) ali ne verujem da ćeš od joge steći mnogo kondicije. zumba je zato kardio aktivnost (mnogo zabavnija od monotonih traka) ali i zumba ima različitih a opet od tebe zavisi koliko se trudiš. jogom uglavnom postižeš gipkost, i koncentraciju. možeš i nešto snage ako si baš slaba. naravno, ne govorim o ashtanga jogi (baš sinoć nam je isntruktorka pilatesa - inače devojka superfit na muški način - pričala kako uživa kod ranka na aštangi ali da se dobro izmori - a ovako inače satima vežba, bila nekad vrhunski sportista)moja kombinacija je 3x pilates za snagu (a i tu se veoma razlikuje po težini, ovi moji uglavnom prave jake treninge mix pilates, letos išla na drugo mesto gde se kao radi pilates i nijednom nisam osetila neku reakciju u mišićima, kamoli upalu), 2x zumba za kondiciju (a ima je i u latino-plesnoj varijanti i u aerobik stilu) a joga kod kuće pomalo za gipkost.
Link to comment

Ja sam bas cuo da je joga dobra za kondiciju. Naravno, ne govorimo o trcanju maratona, nego o uobicajenim naporima, kao sto su pesacenje, kucni poslovi, penjanje uz stepenice i sl.Uopste, zabluda je da se kondicija stice samo aerobnim aktivnostima.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...