Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

7 hours ago, Venom said:

Ne zbiva se ništa odjednom nego decenije ispiranja mozga preko medija, odbacivanje bilo kakve različitosti ne mogu da prođu bez posledica. Bilo je neuobičajeno kad su ljudi odjednom počeli da se krste dok prolaze pored crkve, ali deca koja su tako vaspitavana, sad odjednom imaju oko 30 godina. Da je cilj toga bio bolje razumevanje sopstvene religije ne bi bili u takvom konstantnom strahu od svega različitog, ali nije i to je to. Realno, može to još i gore, kakvi će tek da budu ovi što sad uz ovo odrastaju.

 

 

zastrasujuce je :ph34r:  stavrno pocinje da zvuci kao mracno doba. nije vise u pitanju ni stvar ideologije, vere itd nego zdravog razuma.

 

secam se kako smo™ se podsmevali trecem oku i slicnim baljezgarijama a sada ta vrsta razmiljanja postade neka norma. mislim pazi i terminologiju koju koriste: "demoni, vrhovna sekta, sve sto nema veze s bogom i hristom..." :ph34r: pa jebote, ispade da smo u 20 veku bili svetlosne godine ispred ovog danas. 

 

 

Quote

Joga (verovatno) ne može baš skroz da se odvoji od duhovnog, da nije tako ne bi mantrali na početku i kraju svakog časa, ali pravo pitanje je u čemu je problem? Nema problema.

 

upravo

  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, Venom said:

"Svaki pokret je zapravo pozdrav demonima tame".

 

Kaže žena koja izgleda kao demon tame, po svom izboru.

 

 

ta je primer kako izgleda zena u tvrdokornom patrijarhatu. od izgleda do nacina razmisljanja. 

 

Link to comment
6 hours ago, askeladden said:

Meni yoga bas prija za ledja.

 

joga je super i za telo i za psihu. meni je zao sto se vise njom ne bavim ali bih volela na neki retreat ili sl.

 

inace nabasala sam nedavno na ovaj kanal na yt: https://www.youtube.com/@DavidandJelenaYoga (nasa zenska). super su 👍 bas dobro objasnjavaju. 

 

Spoiler

 

 

p.s. ako neko ima preporuke, pliz okacite:)

 

 

Edited by roksi
  • +1 2
Link to comment

Yoga se povezuje sa veganstvom i ostalim glupostima ali generalno verujem da kad bi se uklonili slojevi  koje je Zapad projektovao na te retreats i razne gurue ,bilo bi tu stogod .Fizicka kultura i estetika u Indiji je bila uzor za razvoj bodybildinga i fitnes.

Link to comment
  • 1 month later...
On 12. 4. 2019. at 0:01, Katikon said:

Je l postoji negde u Beogradu sekularna joga? Hocu vezbe, al necu nista nista ni trunku mambo dzamboa. Nikakve astrologije, prane, i verovanja u bas sve. Imam jogu u ulici, super su vezbe, ja sam lenja pa mi je to savrseno, al ne vredi. Dotuce me na kraju pola sata meditiranja, omkanja i inog. 

 

so... jel zna neko nesto? :) 

Link to comment
  • 2 months later...
7 hours ago, Lena said:

@morgana

Ovo me je asociralo na tebe, morala sam da ti ostavim :)

Možda i bude od koristi.

 

 

 

 

 

hvala, srce si.  ovo ce itekako da se isproba jer mi je trenutni domet upravo laganije istezanje.

 

nadam se da radi i uz hbo :D

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...