Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

Juče na konferciji za novinare WHO preporučili, pored klasičnog vežbanja, jogu i meditaciju kao anti-stres tretman. Poenta - izgleda da su priznali meditaciju kao legitimnu aktivnost.

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 1 month later...

@vladavsnarod jes počeo sa disanjem?

Smiruje živce, popravlja raspoloženje, poslednjih dana zaustavlja mi curenje nosa. Interesantno je kako u stresnim situacijama rezultat u brojkama dosta niži nego inače. Jutros sam imao najbolju seriju do sada vremenski, verovatno sam se tek danas potpuno opustio.

Link to comment

Jesam, ali duplo manji broj ponavljanja nego sto preporucuju inicijalno. Plus udisem kroz nos, dok se ne naviknem. 

Vec na pola krene da mi se vrti i onda paranoja od padanja u nesvest, pa tu zastanem (retention) :)

 

11 minutes ago, maheem said:

Interesantno je kako u stresnim situacijama rezultat u brojkama dosta niži nego inače.

 

Meni je neverovatno kako se brzo napunim kiseonikom, kao da u zivotu nisam disao duboko. Obavezno me prodje neka jeza (ili se preznojim) i krenem da se rastezem i zevam :)

Nastavljam u svakom slucaju, samo da prebrodim te strahove. 

Link to comment

Da, kad nisi opušten i koncentrisan svašta zna da žulja. Ne boj se ali nemoj ni da siliš, ako je samo strah onda polako povećavaj broj.

I nađi tempo koji ti odgovara, da li ćeš raditi sporije ili brže udisaje/izdisaje. 4t udisaj, 3t izdisaj, poslednjih 10ak malo ubrzam tj. Skratim izdisaje pa samim tim i udisaje.

Nemoj smanjivati broj rundi a broj ponavljanja radi koliko prija i povecavaj kad strah nestane. Danas mi se toliko ukočila ruka posle 10 uzdaha u 3.rundi, i to leva :D da do kraja runde nisam mogao da je podignem i onda pre retentionu sam osećao kako popušta i vraća se u normalu.

Da, ne zaboravi izdržaj punih pluća posle izdržaja sa praznim. Prati puls prilikom izdržaja punih pluća, nemoj meriti samo da osluškuj, pokušaj da ga usporiš voljom :)

Link to comment
22 minutes ago, maheem said:

Da, ne zaboravi izdržaj punih pluća posle izdržaja sa praznim.

Da, samo sto je izdrzaj punih pluca 15 sekundi? 

 

Ovo ostalo sve postujem. Ne forsiram i gledam da povecam broj ponavljanja. 

29 minutes ago, maheem said:

Prati puls prilikom izdržaja punih pluća, nemoj meriti samo da osluškuj, pokušaj da ga usporiš voljom :)

To sam radio i u bilderani, kad zavrsim sa zadnjom serijom, a cuka hoce da iskoci.

 

Hvala za tips :) 

 

 

Link to comment

Drži duže izdržaj punih pluća 30s-1min, kolko mozes. To je jako bitno hemijski, čitao sam neka istraživanja o tome, uglavnom bitno je zbog ponovne prirodne nivelacije kiseonika i CO2 i tada je moguće imati te svetlosne tripove. Wim sada ima više metoda pa govori drugačije brojke al zajebi brojke prati svoj osećaj.

Link to comment
  • 1 year later...

Pitanje za one koji su završili obuku za yoga instruktora. Zanimao bi me doprinos nekoj ličnoj "dobroj yoga praksi" tj. lični dobitak u odnosu na uloženi trud i vreme (u odnosu na "samo" praktikovanje yoge), a zanemarujući poslovnu/finansijsku stranu.

Link to comment
  • 1 year later...

Ove sto se botoksuju sve lice jedna na drugu. Ima toga svugdje ali nigdje nisam vidio toliko botoksovanih kao na TV u Srbiji (i u srpskoj skupstini). Rekao bih da je to prava sekta.

 

Yoga sekta lol

Edited by borris_
Link to comment

sta ih je uopste spopalo to sa jogom?! sta se to tamo zbiva odjednom? stavrno su prolupali. ali totalno :blink:

 

 

ovo bi trebalo na utisak nedelje, sasvim ozbiljno.

 

 

 

 

Edited by roksi
Link to comment

Ne zbiva se ništa odjednom nego decenije ispiranja mozga preko medija, odbacivanje bilo kakve različitosti ne mogu da prođu bez posledica. Bilo je neuobičajeno kad su ljudi odjednom počeli da se krste dok prolaze pored crkve, ali deca koja su tako vaspitavana, sad odjednom imaju oko 30 godina. Da je cilj toga bio bolje razumevanje sopstvene religije ne bi bili u takvom konstantnom strahu od svega različitog, ali nije i to je to. Realno, može to još i gore, kakvi će tek da budu ovi što sad uz ovo odrastaju.

 

Joga (verovatno) ne može baš skroz da se odvoji od duhovnog, da nije tako ne bi mantrali na početku i kraju svakog časa, ali pravo pitanje je u čemu je problem? Nema problema.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...