Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

opustanje mislis ono uz muziku? meni je bilo na kraju...a idem kod nje zadnje dve godine. totalni sam laik za asane i to (ne razlikujem).... ali znam da se sva rastegnem, istegnem, iskrckam, rastimujem i ustimujem :)

Link to comment

to je onda ultra jeftino, jer pocetnici u instruktazi iz yoga centra ili iz loncareve vidyayoge prosecno naplacuju 2000-2500 za 2x nedeljno po sat i po. kod loncara je oko 3000 mislim...

Link to comment

imate mejl pa je kontaktirajte. ako sam se zajebala i dala vam pogresan, kazite, cimnucu je drugim sredstvima. obratite paznju da NIJE gmail nego je @MAIL.COM :)a 3000 dinara je bezobrazno skupo. pa jebote to je 30 eura, neka je 40$, za te pare imam neogranicenu mesecnu teretanu sa bazenom, saunom i itd...i naravno besplatnim raznim casovima (joga, zumba itd...)...nego nemam zivaca da idem

Edited by mustang
Link to comment

mustang, sad si me zbunila! cena mi deluje baš niska, vesna je uvek držala prosečnu cenu (čak možda malo jaču), sad bih očekivala u rasponu koji gagilija kaže. a i to da je prebacila opuštanje (to uz muziku) na sam kraj mi je isto novost, jer je sigurno jako dugo koliko ja znam (napr. 8 godina ali sa prekidima) kod nje bilo negde na 2/3-3/4 časa.edit: poslednji put sam bila pre neke 3 godine u Lazarevićevojmožda je objašnjenje u veličini grupe. vesnine grupe su bile uvek velike (za fiskulturnu salu) pa sad u krizi može da spusti cenu. mada, ona plaća iznajmljivanje sale, dok ovi što rade po kućama nemaju taj trošak.

Edited by Lucia
Link to comment

i kod ranka ashtange je toliko, cak i skuplje mislim. to je cena kad hoces da vezbas kod "majstora", iako je loncar poznat po tome da je masinerija za mlacenje para, za razliku od mnogih, on ima sta i da pokaze i kod njega se mnogo nauci. mada, koji god studio da sam zvala nigde nisam nasla ispod 2000. i dobar pilates (kod tamare vracar ratkovic u "staru" je toliko, i vredi svaku paru).ako vezbas pri nekom fitnes klubu, to ti ulazi u mesecnu cifru, ili tromesecnu, ali to je samo sat vremena i potpuno je drugacija koncepcija jer tu dolaze i oni sto hoce da vide sta je joga jer su culi da je to nesto dobro pa odustanu posle prvog casa, ili oni koji su propustili neki od treninga da nadoknade itd...setih se jos jedne jako dobre instruktorke - po recima mnogih, jovanka kavaja sa banovog brda je mama za jogu, jeste ponikla iz puljo skole, ali se otrgla od baletskog uticaja i jedna je od najboljih instruktora stare garde. i vrlo je vremesna.ja nisam jos stigla do nje, ali iz iskustava drugih koji su u svet joge mnogo vise upuceni od mene, neprevazidjena je. njena joga ume da traje i 2 sata, jer odradi i duzu meditaciju. izuzetno je cenjena u joginskim krugovima. i njena cifra je oko 2700, a pojedinacni cas je 400.

Link to comment

ne drzite me za rec, pamcenje mi nije najbolja strana, mozda sam se i zeznula za opustanje....a i za cenu. ipak je to cena od pre dve godine a ove godine mi je muz placao. hocete da joj posaljem mejl i pitam je? i jeste bila fiskulturna sala i nas oko 10-15

Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo posto uliks me podseca da nisam napisao kako je bilo na prvom casu joge. Bio sam kod Vesne joge na mustangovu preporuku. Najveci problem koji sam imao jeste da ispraznim glavu od misli prilikom opustanja, ako neko ima savet kako to uraditi bio bih zahvalan. Mislim to je i moj najveci problem previse sam ponekad svestan okoline oko sebe a i samog sebe :lol: Vecina asana nije mi bila problem, mozda jednu ili dve nisam ni pokusao da uradim (pre svega stoj na glavi), a par nisam mogao jer nemam potrebnu savitljivost, ponekad mi se cinilo da su prelazi brzi iz jedne asane u drugu posto sam ja uvek morao da zastanem i pogledam sta u stvari drugi rade. Iz nekih polozaja predavac ne moze da se vidi pa sam buljuo u jogasice oko mene cool.gif Nisam znao ni nazive osnovnih pozicijama, i mozda bi ljudi koji drze jogu trebalo da pocetnicima daju letak sa nekim osnovnim pozama i kako se zovu (za drugi cas). Ono sto me je iznenadilo je disanje za vreme vezbi mislio sam da je drugacije, mislio sam da se vise koristi disanje uz pomoc dijafragme. Posle casa nisam bio siguran da li zelim da nastavim sa jogom, kao da mi je nesto falilo u citavoj toj prici. Posto je bio vecernji cas spawao sam malo bolje nego prethodnih veceri. Da li zbog joge ili setnje do centra i do stanice ne znam :) Odlucio sam da probam dve nedelje da vidim ne vise posto ne znam da li cu biti u Beogradu duze. Eto toliko. Pisem ako za ovde dve nedelje dozivim prosvetljenje radeci jogu :)

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Imate li da predlozite neku dobru instruktorku/instruktora joge u Zemunu? Za Vesnu i ostale koje nabrojaste znam da su odlicni ali mi centar grada sad nikako ne odgovara. Hvala unapred

Link to comment
  • 4 years later...

slučajno nahvatao Viceov dokumentarac o Wim Hofu i rešio da započnem njegovu metodu. danas završio 7.dan 1.nedelje i sutra bih trebao da počnem 2.nedelju metode, nisam još video šta me čeka al pretpostavljam da se pored vežbi disanja (reko bih hiperventilacija), povećava broj fizičkih vežbi sa kontrolisanim disanjem i produžava hladan tuš. u prvoj nedelji je savetovan hladan tuš u trajanju od 30s mada sam ja ostajao po dva minuta a mogao sam i duže. već posle drugog dana više nisam imao problem sa hladnom vodom pomoću koncentracije uma i kontrolisanog disanja.
radim 4 serije disanja, posle 30-40 punih uzdaha i nepotpunih izdaha cilj je da se izdrži što duže praznih pluća. prva serija mi teško padne, druga bude lakša a pri trećoj i četvrtoj počinju da mi "trnu" ruke, nos i usne dok prilikom izdržaja bez vazduha telo i glava mi srastu sa podom a pod sa vazduhom. 2 minuta plutam u bestežinskom stanju a mozak se potpuno opusti, poput upadanja u san, upadnem u meditaciju takoreći.

uglavnom, vežbe disanja te potpuno opuste a hladan tuš posle ti oživi telo i oraspoloži um. osećaš se preporođenim i fizički i mentalno.
pišem ovo na jogi jer sam siguran da su ove vežbe disanja sadržane u nekim granama joge, nisam istraživao u kojima, možda će neko znati da napiše nešto više o tome.

u međuvremenu sam prelistao topik unazad i vidim da su pominjane vežbe disanja ali ne nešto precizno.

a evo i pomenuti video o Icemanu:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...