Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

na mene je joga delovala bas kao sto pise u ovom tekstuhttp://www.smedia.rs/ona/vest/7019/Joga-Fitnes-Vitkost-Kalorije-nije-delotvorna-kao-sto-se-tvrdi.htmldakle, nikako. godinu i po dana i nista. kako sam pocela karijeru jogine, tako sam je i zavrsila. pa u drvo da sam upirala godinu i po dana, savilo bi se. ja nisam.a onda sam krenula na vezbe snage i oblikovanja i mic po mic, osnazila se, oblikovala se (tu nisam postigla spektakularne rezultate :lol:) i sad mogu da uradim i neke polozaje koje u jogi nisam mogla. (i dalje sam savitljiva ko debela sipka od tvrdog metala, al se tesim da ni dzilijan majkls nije mnogo bolja u toj oblasti, pa sta joj fali, ne moz sve u zivotu :))

Link to comment
znam za nejedenje pre aktivnosti ali eto, nisam mogla da odolim.
i meni su rekli ali sam naučila tek na sopstvenom iskustvu. najbolja lekcija je kad te pun želudac udari dobro u dijafragmu pa nalegne na srce... pa tako nekoliko puta. posle sam se držala ili/ili pa ako se odlučim za klopu onda ne idem na jogu - što mi nije bila ni neka craving dilema tih godina nego organizacioni problem kada sam vežbala radnim danima predveče. sada i za pilates pa i za zumbu pazim da ne jedem pre vežbanja bar dva sata, ali sa jogom je zaista nezgodno što treba duplo duži gap. najbolje mi je bilo kada sam vežbala svako jutro po sat vremena, ali sada više nemam vremena za jogu (samo za malo istezanja, pozdrave suncu i tako to) a nedostaje mi. bottomline: uživaj i u jogi i u klopi ali samo ili/ili.@darlingzašto ne probaš ashtanga jogu kod rajka? verujem da ćeš se kod njega oznojiti i ubrzati puls, bar sam tako čula. inače se slažem da je za jogu potrebna snaga (pa i kondicija) ali da se samom jogom ne može steći u dovoljnoj meri. gipkost može! zato je joga zgodna kao vezivo izmedju vežbi snage i vežbi kondicije da ih izbalansira.edit: naravno ranko ne rajko, tnx uliks Edited by Lucia
Link to comment

Potpuno si u pravu, Lucia, sinoć sam jela čak 4 sata pre joge i opet mi je smetalo (doduše, ćufte :blush: )nakon ova dva treninga na kojima sam bila, čini mi se da sam potcenjivala sebe što se tiče mogućnosti. mogu baš sve da uradim. ne sviđa mi se što se previše diše.te diši na početku časa, te za vreme (između vežbi), te na kraju časa.. dosadno mi je to, ispade da od sat vremena oko pola sata provedem tako što ležim na patosu i dišem. to mogu i kući, jbg.odradiću ovaj mesec do kraja pa ću na nešto intenzivnije da krenem.

Link to comment

uliks, da li si bio/bila kod njega?odavno sam čula za njega, ali ga preporučujem na slepo tek kada sam čula pohvale od devojke koja je profi-instruktor aerobika/pilatesa i sl., bila sportista, vrlo mišićava+izdržljiva a znam koliko je bila skeptična prema jogi do tada. sada je rankom oduševljena.edit @Valkyrie: tih 4h je samo otprilike, neka hrana se i duže vari (valjda mahunarke do 6h). zato je najbolje vežbati ujutru.

Edited by Lucia
Link to comment

Nisam, ali hoću na kratko jer tu je još mesec dana, a onda će tri meseca časove držati ljudi koje je obučio. Pozovi ga na onaj broj koji je ostavio na sajtu (tako sam ja) i javiće se vrlo ljubazno.vežbam kod jedne baba joge nepoznate javnosti, a od letos i kod lončareve učenice.

Edited by uliks
Link to comment
koliko sklekova radite? meni to najteze, tj. ne mogu ni 1 :)
darling moze sklekova... :lol: al ne mogu 100. kanim se da prodjem kroz ovo 100 sklekova za 6 nedeljato mi je bas izazov. @lucia hvala, necu na jogu. mnogo mi je uzbudljivije da radim na jacanju sebe. iz joge, na primer, isla sam u mlitavu svecu, a sad kad sam jaka, jak stomak, jaca ledja, moja sveca stoji postojano. svako mora za sebe da nadje sta mu najvise prija, je l tako :)
Link to comment
  • 2 weeks later...
A pomaže li yoga kao antistres ? Meni bi to bio glavni razlog da krenem, samo bih voleo da vidim nečije iskustvo.
ApsAlutno. Ja je i radim zbog uglavnom toga. Jedno vreme sam prekinula, da me ubijes ne znam zbog cega jer je volim najvise na svetu, pa sam pre nekoliko meseci pocela da imam stresom indukovani visok pritisak i da bih izbegla lekove, vratim se jogi. Doduse ne ashtangu kao ranije, sa nesto modifikovanim pozama i dodatnim vezbama disanja. Dovela sam se u red u roku od 3 nedelje. Pri cemu sam ja naturalno high strung, nerviram se za svaku sitnicu i ako ja ovakva uz jogu postanem sposobna da iskuliram, verujem da moze svako. Ako treba pomoc, vici. smile.gif Edited by fluffer
Link to comment
daj neku ključnu reč po kojoj da angažujem gugl i tražim yogu po mogućstvu na Novom Beogradu ... da l' je to ovo ili ovo ?
ne znam da ti preporucim nikoga u beogradu. cula sam da je ranko (prvi link) jako dobar. jedino ti ne bih preporucila da krenes od ashtange, nego evo imas casove hatha yoge u njegovoj skoli. to ti je najklasicnija moguca joga, solidan pocetak. ako pak zakljucis da nisi od meditativnih/sporih tipova, krenes na mnogo dinamicniju ashtangu. trebace ti neko vreme da provalis sta ti odgovara. idi i na www.yogajournal.com
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitaću ovde, iako nije direktno vezano. Da li neko ima bilo kakva iskustva sa transcedetalnom meditacijom ? Da li je to obična glupost, tehnika opuštanja, sekta, put do mira u svetu ...

Link to comment

iz mog bogatog iskustva, svaka fizicka aktivnost je antistres&relaks, cistio sneg lopatom, igro fucu na pljancetu, zidao zid od blokova, radio vezbe snage end oblikovanja, plivao, prao prozore, istezo se na jogi, sve ti je to isto: na kraju ces biti umoran, miran i srecniji nego sto si bio kad si poceo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...