Jump to content
IGNORED

Misli, utisci, slike i secanja ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Mislim se koliko je lepo kad sreces ljubazan narod. Eto, obidjem par radnji a svi predusretljivi i ljubazni. OK, cinici ce reci da su ljubazni jer si musterija kojoj treba da uzmu pare. Istina, novcanik je nakon obilaska tanji ali utisak nezamenljiv. Ali, ljubazni su i vozaci tramvaja, salteruse u domu zdravlja i kod zubara, cinovnici sa kojima se ima posla ponekad, kasirke u samoposluzi, majstori, bakice koje sretnem dok setam psa pa hoce da ga pomaze i da se malo ispricaju, komsije ... Narod ljubazan! Ponekad i postar zna da mi ulepsa dan. Tema je siroka ... kao sto naslov veli moze se o svacemu te ko ovo istroluje svaka mu cast :)

Link to comment

lako je biti ljubazan kad si zadovoljan, a narod u nasim novim zemljama je uglavnom zadovoljan, tj. zadovoljniji od naroda u domaji. uzivam svake subote setajuci zeilom (glavna shoping ulica u frankfurtu) jer svuda vidjam nasmesena lica, opustene i zadovoljne ljude. cak i kad je guzva u prodavnicama sve ide nekako sa osmehom. nema mrkih pogleda, nervoze i kukanja.

Link to comment
lako je biti ljubazan kad si zadovoljan, a narod u nasim novim zemljama je uglavnom zadovoljan, tj. zadovoljniji od naroda u domaji.
To je sasvim tacno, opet meni su najjaci utisak izuzetne neljubaznosti (srpski receno, nadrkanosti) zadnjih godina ostavili oni u BG-u koji imaju bolji standard od australijskog (a kamoli srpskog) proseka. Ima nesto u vodi, valjda...
Link to comment

Secanje 1998Cula ja da je jedan Svedjanin 90-tih stigao u Srbiju ne znajuci nijednu rec srpskog a resen da predje u pravoslavlje. Poslo mu za rukom te je zavrsio u manastiru Kaona kod Sabca. Sednemo mi u auto i kenemo po Sumadiji da ja malo vidim sto nikad nisam + ugovorimo susret sa njim. Stignemo do nekog sela blizu Sapca u ranu zoru. Posto su putevi kod nas lose obelezeni nama jedino preostane da nekog upitamo kako da pronadjemo Kaonu. Vidimo jednog seljaka u avliji, stanemo, "dobro jutro domacine", objasnimo sta nam treba. Domacin nas odma? pozva na dorucak. Vruca gibanica (nisam jela 8 godina!) al? pre svega slatko s? vodom. Tu srdacnost nikada necu zaboraviti!

Link to comment
To je sasvim tacno, opet meni su najjaci utisak izuzetne neljubaznosti (srpski receno, nadrkanosti) zadnjih godina ostavili oni u BG-u koji imaju bolji standard od australijskog (a kamoli srpskog) proseka. Ima nesto u vodi, valjda...
tesko je ne biti nadrkan medju nadrkanima. mozda i tu lezi deo problema? ja sam otisao napolje sredinom 2000-e i odmah sam prodisao, i koliko god bilo nadrkanosti u meni brzo je otislo, a drugi su ostali u slicnim govnima. koja su, doduse, sad malo manja i manje smrde, ali opet...
Link to comment

Utisci 1998JAT-ov let za Beograd. Ja letim tamo prvi put nakon osam godina. Neki putnici dozivaju stjuardesu sa "snajka". A stjuardese sve vazne. Jedna se zali kako joj je opet pukla carapa. Dobrih 20 minuta pred regularno sletanje vidim ja letimo nisko, vidim njive i prostranstva. Mislim, verovatno Austrija ili Madjarska. Kad ono "dragi putnici za nekoliko trenutaka slecemo na beogradski aerodrom, temperatura u gradu ..." Pljesak u avionu. Gastarbajteri se na noge digose, ori se "bravo majstore!". Carinska i ostala kontrola onako odokativno, kako im se svidis. Ispred ceka narod iza jednog stakla pa ti se cini svi nos zabili u to staklo. Pronadjosmo se mi jedva nekako. Ode buket cveca dodjavola u toj nestrpljivoj nagomilanoj masi. Sledeca faza ... pronadjemo uparkiran auto ali ne mozemo da izadjemo jer se neko parkirao iza nas. Zvezda upekla a mi prepricavamo dogodovstine da nam prodje vreme. E, kad smo konacno mogli da izadjemo onda vec sledeci problem. Nekoliko izlaza sa parkinga na jedan izlaz na put. Psovke, pesnice i slicni odrazi balkanske bliskosti. Vlada pravo jaceg. Ja u auto ne bih sela tamo osim ako se ne radi o smrtnom slucaju! Tu vec pocinje voznja na zivot i smrt. Na Gazeli stanemo iza jednog autobusa. Vidim apaticne face kroz zadnje staklo. Ti izrazi lica su me proganjali danima a posle sam ih jos sretala.

Link to comment
... a narod u nasim novim zemljama je uglavnom zadovoljan, tj. zadovoljniji od naroda u domaji.
Ja bih dodao - za ove ovde - "zadovoljan a ne zna za bolje" sto - kod onih nashih, s razlogom ili bez, nije slucaj. Plus sto nashi misle da su, valjda samim rodjenjem, zasluzili bolje...Nije lako.
Link to comment
...i utisak izuzetne neljubaznosti (srpski receno, nadrkanosti)
U Kongu zivi sorta majmuna koja se zove bonobo (ili tako nekako) koji, cim imaju neki problem u 'zajednicu' situaciju reshavaju sveopshtim orgijanje. Posle legnu na travicu (pod palmicu), slamku u usta & gledaju nebo. Shimpanze, za razliku od njih a na nashu sliku & priliku, se poshibaju k'o Srbi vs. Hrvata (ili Nemci vs. partizana), pa se posle par razbijenih glava malo izduvaju... Jel' treba dalje da (vam) crtam?
Link to comment
U Kongu zivi sorta majmuna koja se zove bonobo (ili tako nekako) koji, cim imaju neki problem u 'zajednicu' situaciju reshavaju sveopshtim orgijanje. Posle legnu na travicu (pod palmicu), slamku u usta & gledaju nebo. Shimpanze, za razliku od njih a na nashu sliku & priliku, se poshibaju k'o Srbi vs. Hrvata (ili Nemci vs. partizana), pa se posle par razbijenih glava malo izduvaju... Jel' treba dalje da (vam) crtam?
primaju nove clanove?
Link to comment
To je sasvim tacno, opet meni su najjaci utisak izuzetne neljubaznosti (srpski receno, nadrkanosti) zadnjih godina ostavili oni u BG-u koji imaju bolji standard od australijskog (a kamoli srpskog) proseka. Ima nesto u vodi, valjda...
E vala da znas! Ti palamudojevici balkanskog kalibra koji se ponasaju kao da su uhvatili boga za onu stvar prosto bodu oci svakom normalnom ko ima osecaj za meru. Mora da veruju da se tako stize u raj :lol:
Link to comment

Prvi komsija, bachelor u svojim 50-tim, nedavno je ovo okacio ispod streje. Ne znam da li je u pitanju nadjeni objekt, trofej, x-mas dekoracija... tek, 1 usamljena damska cipela se njise na povetarcu uz AC/DC-ev TNT. Ozi idila.decoration.jpg

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...