Jump to content
IGNORED

Robovi i robovlasnici


Fins fleet

Recommended Posts

  • 9 months later...

S druge strane, Voša™ (tj Butorović) želi da on bude robovlasnik umesto menadžera. Ne menja to nikakav status fudbalera, samo menja čoveka koji će da im preti odsećanjem muda...

Link to comment

Naravno da to zeli.Ali, ovo je prvi put da imam priliku da vidim neki takav ugovor. Jbt, menadzer daje 3000 evra + 8 plata po 300e + 4 para kopacki i dva para patika godisnje + bonusi za nastupe u reprezentaciji i klubu do potpisivanja prvog profesionalnog ugovora. Za uzvrat dobija 8% njegovih primanja sve do 2025. godine. U slucaju raskida igrac je duzan da pljune 500 000e ili da 7 godina od potpisivanja za neki strani klub, menadzeru daje 12% svojih primanja.Inace, znam da su u vlasnistvu ovog menadzera Mitosevic i Meleg. Pretpostavljam da je ovo Melegov ugovor. Ako jeste, menadzer™ ce se fino omastiti posto se Melegu predvidja lepa karijera.Edit: Jebo Kan-Kana. Takvih robovlasnika ima koliko hoces.

Edited by ficfiric
Link to comment

Све ово би било само пример недостатка пословних способности у фудбалера да није чињенице да робовласници обезбеђују својим робовима играње у првим тимовима и репрезентацији чак и када има много бољих играча од њих. Овако је само још један од примера како смо корупцијом створили систем који је потпуна травестија либералног капитализма.

Link to comment

Samo da skrenem paznju na podatak da menadzer™ ovaj ugovor potpisuje pre prvog profesionalog ugovora. Znaci, potpisuje ga sa detetom od 16-17 godina i obavezuje ga da mu u petnaest narednih godina daje deo svojih primanja.Ukoliko je ovo Melegov ugovor (on je njegov klijent), o njemu sam cuo samo reci hvale i on svojim kvalitetom moze zasluziti mesto u prvom timu (naravno, ukoliko se u tom timu radom moze izboriti mesto).

Link to comment
  • 1 month later...

Jos jedan igrac Borca iznosi ozbiljne optuzbe, ovaj put na mnogo visem nivou. Da vidimo hoce li sada nesto da se uradi po tom pitanju.

Edited by Segundo
Link to comment
Šokantna ispovest u „Crnoj knjizi"Marjanović: Džomba mi je pretio smrćuBivši član kulskog Hajduka kaže da se nemila scena dogodila kada je zatražio raskid ugovora zbog neisplaćenih plata. Psihički sam bio potpuno rastrojen, čak sam medijima rekao da ću se spaliti ispred zgrade Fudbalskog savezaHteo da se zapali Rodoljub Marjanović (levo)Rodoljub Marjanović, fudbaler Radničkog iz Sombora, tvrdi da mu je Nikola Džomba, nekadašnji finansijer Hajduka iz Kule, pretio smrću! Marjanović je ovu šokantnu ispovest objavio u „Crnoj knjizi Istočne Evrope" koju je pre dva dana promovisala FIFPro, organizacija koja okuplja fudbalske sindikate!U Srbiji 5,3 odsto igrača nameštaloU „Crnoj knjizi" se nameštanje u Srbiji navodi kao ogroman problem. U anketi koju su autori sproveli, 5.3 odsto ispitanih fudbalera, priznalo je da je učestvovalo u nameštenom meču, a čak 18 posto tvrdi da im je nuđena opcija da nameste meč. Prostom računicom dolazimo do zaključka da je u proseku najmanje jedan igrač od 22 na terenu, na bilo kojoj fudbalskoj utakmici u Srbiji, učestvovao u nameštenim utakmicama.Dvadesettrogodišnji Marjanović, koji je pre dve sezone bio član kulskog Hajduka, nakon perioda od pola godine u kome nije dobio platu, odlučio je da traži raskid ugovora od nadležnih organa u Fudbalskom savezu Srbije. Međutim, odmah pošto je kontaktirao sa Savezom, alfa i omega kluba iz Kule Nikola Džomba pozvao ga je telefonom.- Finansijer me je zvao i rekao mi da ću biti ubijen ukoliko ne odustanem od tužbe. Osećao sam se veoma loše jer je Nikola Džomba u Srbiji poznat kao čovek koji je spreman na sve. On je ratovao u Hrvatskoj i bio je član Arkanovih „Tigrova". Ubrzo mi je stigla odluka Arbitražne komisije, u kojoj se kaže da nema osnova za raskidanje ugovora.Rešio sam da obavestim javnost o svemu jer sam bio respektovan igrač koji je imao ponude iz zemlje i inostranstva. Psihički sam bio potpuno rastrojen, čak sam medijima rekao da ću se zbog ovakvih stvari u fudbalu spaliti ispred zgrade Fudbalskog saveza - kaže se u Marjanovićevoj potresnoj ispovesti.Sva loša iskustva u knjizi„Crna knjiga Istočne Evrope", koju je objavio FIFPro, objedinjuje loša iskustva fudbalera sa ovog dela Starog kontinenta, u kome oni eksplicitno govore o svemu lošem što su pretrpeli u klubovima u kojima su igrali.Zanimljivo je da je na promociji knjige, koja je održana u utorak u Briselu, govorio nekadašnji fudbaler Borca iz Čačka i Novog Pazara Dragiša Pejović. On je tom prilikom rekao da je profesionalnu karijeru i završio zbog raznih maltretiranja koje je doživeo u klubovima.Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Dejan Milovanović takođe se ispovedio. On kaže da su ga čelnici crveno-belih praktično potkradali dok je na „Marakani" igrao kao pozajmljen igrač Lensa.- Crvena zvezda me je prodala Lensu 2008. godine. Nakon dve godine, Lens me je pozajmio Zvezdi jer nisam bio u planovima trenera. Lens se obavezao da će uplaćivati pola moje zarade, verujući da će mi novac koji budu slali biti prosleđen. Oni su svoj deo obaveza završavali, ali novac nikada nije stizao na moj račun. Kada sam pokušao da razgovaram sa čelnicima Crvene zvezde o svemu ovome, momentalno sam suspendovan pod izgovorom da kršim klupsku disciplinu - kaže Milovanović.Falsifikovanje, napad, nameštanje....U knjizi se pojavljuje još nekoliko srpskih igrača. Vladimir Panjković kaže da su ga u Hajduku iz Kule primoravali da igra sa povređenim ramenom, Nemanja Paunović, bivši prvotimac Sinđelića, tvrdi da je predsednik niškog kluba Dragan Đorđević falsifikovao ugovor s njim, Dragiša Pejović priča da je neimenovani sportski direktor čačanskog Borca fizički napadao igrače, a Boban Dmitrović još jednom priča o neregularnosti i nameštanju u srpskom fudbalu.
Link to comment

stigla je i prva reakcija od nasih govana:

Јанковић о Црној књизи: За намештања су криви играчи!Миодраг Јанковић, генерални сектетар Заједнице Супер лиге, на наводе из „Црне књиге“ реаговао је на два начина. Прихватио је примедбе да постоје проблеми, али је изразио став да су играчи на погрешан начин потражили решење.– Погледали смо податке и уверили се да су сви спорови који су наведени у „Црној књизи“ решени и то позитивно по играче. Урађено је доста посла, а колико знам то је и Мирко Поледица рекао на ФИФпро конференцији – рекао је Јанковић.Генерални секретар Заједнице Супер лиге проблеме није негирао, али је подсетио где је место за потрагу решења.– Беспредметно је и некоректно од играча да шире приче о наводним малтретирањима кад оду из клуба у коме су имали проблема. Ако су се с тим суочили, требало је да се обрате фудбалској организацији или неком другом, па да то реше у време кад је проблем био актуелан. Причати о томе после више месеци или година је бесмислено.Јанковић није коментарисао податак да је 15 играча из Србије признало да је учествовало у намештању утакмице, већ је причу окренуо на другу страну.– Ако је било намештања, криви су, пре свих, играчи. Прво зато што су прихватили, а затим и што нису пријавили лажирање. Нико не може играча да натера да игра намештену утакмицу. Могли су да одбију да изађу на терен, а најбоље би било да су се на време обратили Савезу и полицији.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...