Jump to content
IGNORED

Robovi i robovlasnici


Fins fleet

Recommended Posts

Tužna sudbina fudbalera u Srbiji.Rodoljub Marjanović, fudbaler Hajduka iz Kule, najavio je štrajk glađu ukoliko ne dobije raskid ugovora. Nekadašnji mladi reprezentativac optužuje finansijera Kuljana Nikolu Džombu da mu duguje sedam plata, uništava karijeru i uskraćuje pravo na rad. Marjanović otkriva za Kurir da je mesec dana radio u Nemačkoj na crno kako bi se prehranio.- Nikola Džomba je spreman da mi uništi karijeru. Ne znam samo šta vi smete o tome da napišete. O njemu mogu sve najgore da kažem. To je čovek koji se prema igračima Hajduka ponaša kao da je robovlasnik. Veliki je manipulator i prevarant. Zbog njega sam spreman da idem do kraja - priča za Kurir Rodoljub Marjanović i nastavlja:- Štrajkovaću glađu ako ga ne dobijem na Arbitražnoj ili Drugostepenoj komisiji. Pravda je na mojoj strani, ali... On svuda ime veze, može da radi šta hoće. Dolazim u Beograd i ispred zgrade FSS počinjem štrajk glađu. Videće me tada ministarka sporta, premijer, predsednik...Rodoljub Marjanović kaže da je s Nikolom Džombom imao usmeni dogovor, a ne pisani ugovor, kada su u pitanju godišnja primanja.- To je moja najveća greška. Naseo sam na njegovu priču i slatkorečivost. Duguje mi 7.000 evra jer smo imali dogovor da imam platu 1.000 evra mesečno. Kad sam tražio svoje pare, on me je opsovao. Otišao sam tad po oca, koji mu je svašta rekao. Džomba je pozvao policiju, pa mi je otac završio u pritvoru.Nekadašnji mladi fudbalski reprezentativac sa više od 50 utakmica u nacionalnom dresu jedva sastavlja kraj s krajem.- Ljudi moji, ja sam gladan. Bio sam u Nemačkoj mesec dana kako bih zaradio 1.000 evra i prehranio se. Prao sam prozore, radio na crno... Sramota me, pa ja sam bio reprezentativac Srbije. Kad sam podneo zahtev protiv Hajduka, Džomba me je suspendovao. Njega se igrači plaše. Nikolu Bogića i Darka Fejsu drži kao taoce, oni i ne znaju kakav ugovor i na koliko godina imaju. Idem do smrti ako treba, ja se Džombe ne bojim - zastao je Marjanović, a potom dodao:- Nas muških glava u familiji Marjanović ima 38. Ne može protiv svih nas. Možda me ovo što ću vam reći košta karijere i života, ali više neću da ćutim. Džomba ima milione evra, a fudbalere Hajduka drži kao robove. Svi znaju kako je i na koji način stekao te milione... Zašto onda ćute?

Link to comment

Jes', a sad kad bi policija i država (neka normalna, je li) ušle u taj savez i razbucale ga na sastavne komade, a sve odgovorne po klubovima i savezima smjestila u prdaru na par desetina godina, vajna FIFA i UEFA bi to proglasile "uplivom države i politike u sport", popuju svima a njih niko ne smije da čačka. Dvolični licemjerni kriminalci. Sami su doveli do ovoga, i preko Bosmana i preko cijena igrača, da se ljudi tretiraju kao roba.

Link to comment

Svakom dobronamernom coveku je jasno da je rec o zaveri..

Kuban's Doronchenko, however, called the Nikezic's claims "wild" in comments carried by the Championat.ru website, and vowed to sue him."It's clear that this football player and his acquaintances just want money from Kuban," Doronchenko was quoted as saying. "We are shocked by such news. ... It's pure idiocy."
Link to comment
Jes', a sad kad bi policija i država (neka normalna, je li) ušle u taj savez i razbucale ga na sastavne komade, a sve odgovorne po klubovima i savezima smjestila u prdaru na par desetina godina, vajna FIFA i UEFA bi to proglasile "uplivom države i politike u sport", popuju svima a njih niko ne smije da čačka. Dvolični licemjerni kriminalci. Sami su doveli do ovoga, i preko Bosmana i preko cijena igrača, da se ljudi tretiraju kao roba.
Za Bosmana je "kriva" evropska unija. Samo da te podsjetim da prije "osmana" igrac nije mogao tek tako da napusto klub cak i kada bi mu istekao ugovor (na ovo se Bosman i zalio)
Link to comment

Jedino na šta se na kraju sveo taj "Bosman" je to pomjeranje roka od kad se može pregovarati sa igračima kao i činjenica da su metode pregovora i sami pregovori sa igračima kojima ističe ugovor postali još suptilniji (kao npr. ovo u Rusiji, mada je i to osporeno, pa ostavimo taj primjer po strani), kao i činjenica da su na kraju isfavorizovani veliki klubovi (sa reputacijom), što je dovelo do onog paradoksalnog "klub je odlučio da ga pošto-poto proda, jer mu na ljeto ističe ugovor". Strašno. Dehumanizacija do krajnje mjere.Evo ova sad situacija sa Abidalom, jadno i odvratno od strane "zvaničnika" koji nisu šutnuli loptu nikad u životu.

Link to comment

Ha evo robovlasnistva i ovde evilsmile.gif

Adrian Peterson: NFL Like 'Modern Day Slavery' Minnesota Vikings running back Adrian Peterson made some controversial comments about the NFL labor situation in an interview with Doug Farrar of Yahoo's Shutdown Corner. The interview was conducted just before the NFLPA decertified."It's modern-day slavery, you know? People kind of laugh at that, but there are people working at regular jobs who get treated the same way, too. With all the money," Peterson continued. "The owners are trying to get a different percentage, and bring in more money."Farrar took out the quote shortly after publishing. He tweeted that he wanted to give Peterson an opportunity to explain. Farrar described the comment as "a real misstep."When asked about the owners not showing their financial information, Peterson suggested that they are hiding something."Well, show us.' We want more information, and they want to bull****, going around, saying this and that, just open it up and give us the information we want. If they have nothing to hide, just give us the information," the 25-year-old said. "Why not? Obviously, there's a lot to hide -- these guys are professionals, and they're maximizing what they do."
A evo i reagovanja:
Ryan Grant: 'Totally disagree' with PetersonAt least one prominent NFC North player has reacted to the statements attributed to Minnesota Vikings tailback Adrian Peterson, who compared NFL players' arrangement with owners as "modern-day slavery" in an interview with Yahoo! Sports.Green Bay Packers tailback Ryan Grant offered the following via Twitter: I have to totally disagree with adrian Peterson's comparison to this situation being Modern day slavery..false. Their [sic] is unfortunately actually still slavery existing in our world.. Literal modern day slavery.. That was a very misinformed statement But I understand what point he was trying to make.. I just feel like he should have been advised a little differently
Link to comment
ProcitajVeliko postovanje za igraca koji je izasao sa ovim u javnost. Ovo je jedna od onih stvari za koje znas da se desava, ali kada vidis na delu svejedno te prodje jeza.
tja... i sta ce postici sa time? mislis li da ce Rusi ili UEFA da reaguju? oce, boli ih paja... a sledeci ce da ode na slatkorecivost, i posle njega sledeci, i onda sledeci...
Tužna sudbina fudbalera u Srbiji.Rodoljub Marjanović, fudbaler Hajduka iz Kule, najavio je štrajk glađu ukoliko ne dobije raskid ugovora. Nekadašnji mladi reprezentativac optužuje finansijera Kuljana Nikolu Džombu da mu duguje sedam plata, uništava karijeru i uskraćuje pravo na rad. Marjanović otkriva za Kurir da je mesec dana radio u Nemačkoj na crno kako bi se prehranio.- Nikola Džomba je spreman da mi uništi karijeru. Ne znam samo šta vi smete o tome da napišete. O njemu mogu sve najgore da kažem. To je čovek koji se prema igračima Hajduka ponaša kao da je robovlasnik. Veliki je manipulator i prevarant. Zbog njega sam spreman da idem do kraja - priča za Kurir Rodoljub Marjanović i nastavlja:- Štrajkovaću glađu ako ga ne dobijem na Arbitražnoj ili Drugostepenoj komisiji. Pravda je na mojoj strani, ali... On svuda ime veze, može da radi šta hoće. Dolazim u Beograd i ispred zgrade FSS počinjem štrajk glađu. Videće me tada ministarka sporta, premijer, predsednik...Rodoljub Marjanović kaže da je s Nikolom Džombom imao usmeni dogovor, a ne pisani ugovor, kada su u pitanju godišnja primanja.- To je moja najveća greška. Naseo sam na njegovu priču i slatkorečivost. Duguje mi 7.000 evra jer smo imali dogovor da imam platu 1.000 evra mesečno. Kad sam tražio svoje pare, on me je opsovao. Otišao sam tad po oca, koji mu je svašta rekao. Džomba je pozvao policiju, pa mi je otac završio u pritvoru.Nekadašnji mladi fudbalski reprezentativac sa više od 50 utakmica u nacionalnom dresu jedva sastavlja kraj s krajem.- Ljudi moji, ja sam gladan. Bio sam u Nemačkoj mesec dana kako bih zaradio 1.000 evra i prehranio se. Prao sam prozore, radio na crno... Sramota me, pa ja sam bio reprezentativac Srbije. Kad sam podneo zahtev protiv Hajduka, Džomba me je suspendovao. Njega se igrači plaše. Nikolu Bogića i Darka Fejsu drži kao taoce, oni i ne znaju kakav ugovor i na koliko godina imaju. Idem do smrti ako treba, ja se Džombe ne bojim - zastao je Marjanović, a potom dodao:- Nas muških glava u familiji Marjanović ima 38. Ne može protiv svih nas. Možda me ovo što ću vam reći košta karijere i života, ali više neću da ćutim. Džomba ima milione evra, a fudbalere Hajduka drži kao robove. Svi znaju kako je i na koji način stekao te milione... Zašto onda ćute?
bold ti je sav dokaz koji ti treba. covek nije imao ugovor. znaci dovoljno je glupav da igra bez pisanog ugovora o primanjima? pa ne bih mu ni ja dao dinara, a i ne zasluzuje ih...
Link to comment
tja... i sta ce postici sa time? mislis li da ce Rusi ili UEFA da reaguju? oce, boli ih paja... a sledeci ce da ode na slatkorecivost, i posle njega sledeci, i onda sledeci...bold ti je sav dokaz koji ti treba. covek nije imao ugovor. znaci dovoljno je glupav da igra bez pisanog ugovora o primanjima? pa ne bih mu ni ja dao dinara, a i ne zasluzuje ih...
A koga ja to smem da primim u svoju firmu da radi na crno? Znaci, covek se pojavljuje u timu na tv reportazama, u sastavu tima u novinama, i nema ugovor sa poslodavcem? Onda je savez morao da reaguje jos pre igraca!
Link to comment
tja... i sta ce postici sa time? mislis li da ce Rusi ili UEFA da reaguju? oce, boli ih paja... a sledeci ce da ode na slatkorecivost, i posle njega sledeci, i onda sledeci...bold ti je sav dokaz koji ti treba. covek nije imao ugovor. znaci dovoljno je glupav da igra bez pisanog ugovora o primanjima? pa ne bih mu ni ja dao dinara, a i ne zasluzuje ih...
Izvini, jel ti zivis u Srbiji u RL-u? Ovde bre 50% svoh zaposlenih rade na sivo. Zamisli molim te sto bi se Dzomba potreso da mu je decko reko da nece da igra ako ne dobije pisani ugovor... Prosto bi se usro od straha, siguran sam, sve retku vodicu bi pustao...<_<Tu se i vidi koliko je Tolosavez mafijasko udurzenje. Jer su dozvolili da igrac bude registrovan za Hajduk i da igra. Na osnovu cega? Pa na osnovu toga sto je Dzomba kapetan u njihovoj mafijaskoj udruzi, pa se u njegovu ne sumnja.
Link to comment
tja... i sta ce postici sa time? mislis li da ce Rusi ili UEFA da reaguju? oce, boli ih paja... a sledeci ce da ode na slatkorecivost, i posle njega sledeci, i onda sledeci...
Pa ono jes, njemu je verovatno bilo najpametnije da je cutao, potpisao raskid ugovora cim su mu ponudili i pobegao. Ali umesto da se ponasa kao sto se ponasaju i ostali u njegovoj situaciji kao malokrvna devojcica, covek je resio da istraje. Ja za tako nesto imam samo divljenje.
Link to comment
Pa ono jes, njemu je verovatno bilo najpametnije da je cutao, potpisao raskid ugovora cim su mu ponudili i pobegao. Ali umesto da se ponasa kao sto se ponasaju i ostali u njegovoj situaciji kao malokrvna devojcica, covek je resio da istraje. Ja za tako nesto imam samo divljenje.
Pa to je, izmedju ostalog, zbog toga sto mu pretnja da se ne zajebava, jer ima mnogo Rusa koji zive u Crnoj Gori, nije zazvucala uverljivo - pre bi Rusi u Crnoj Gori trebali da paze ko im ide iza ledja; provereno, radio sam za jednu veliku rusku firmu koja je iz Niksica prebegla u Srbiju glavom bez obzira, jer su ih potkradali, ali bas preterano bahato...nesto nisam primetio da su im mitovi o ruskoj mafiji pomogli.
Link to comment
Pa to je, izmedju ostalog, zbog toga sto mu pretnja da se ne zajebava, jer ima mnogo Rusa koji zive u Crnoj Gori, nije zazvucala uverljivo - pre bi Rusi u Crnoj Gori trebali da paze ko im ide iza ledja; provereno, radio sam za jednu veliku rusku firmu koja je iz Niksica prebegla u Srbiju glavom bez obzira, jer su ih potkradali, ali bas preterano bahato...nesto nisam primetio da su im mitovi o ruskoj mafiji pomogli.
Pa moguce da je tako, ali i taj fudbaler i njegova porodica ce kad-tad izaci iz Crne Gore. Mozda sam ja naivan, ali u mom koordinatnoom sistemu. ako se ne plasis ruske mafije, ili bilo koje mafije, a obaska vec si jednom popio batine od istih, onda si ili mnogo hrabar, ili lud i bahat, a najverovatnije svo troje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...