Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Zanimljivo. Mada, sad iskopah na guglu da je Mesec zapravio bio još bliži u decembru 2008-me. Da li se desilo nešto tada?
Koliko znam, nista ni slicno ovome. Ma ta teorija je ionako na klimavim nogama, paranoidno trazenje kauzaliteta tamo gde ga nema i brkanje koincidencije sa kauzalnoscu. Ali ako postoji i jedan posto sanse da blizina Meseca izaziva zemljotrese i cunamije, valjalo bi to proveriti.edit: nas voljeni predsednik napustio je Japan samo nekoliko sati pre katastrofe. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Na BBC-ju idu jezivi prizori - voda kako nadire preko celog aerodroma. Kažu da je za sada (samo) 6 mrtvih, mada to je BBC, oni prenose samo brojeve koji su potpuno provereni. Verovatno da će biti više.
Na CNN sam jutros video snimke NHK kako voda odnosi neke mučenike u automobilima i kamionima sa auto-puta, dok je druga grupa probala kolima da skrene na neki poljski put, al su se tu očito zaglavili, i vidiš ljude kako istrčavaju iz kola, a iza njih ogromna muljavita talaščina tutnji. Jezivo. Potpuno jezivo. Mučeni ljudi.edit:deo snimkahttp://www.youtube.com/watch?v=jBGROIKdsOs Edited by dig_chohano
Link to comment
:isuse: kao da se ti takvi filmovi uopšte uzimaju u obzir,ikada..
nisam siguran da si pokusala da razumes sta sam hteo da kazem, ali nije bitno.... snaga prirode, nemoc coveka, blabla.... uzivaj:)
Link to comment

ma da,naravno,mali smo malecki i bedni pored svega..samo mi zasmetali holivudski filmovi u istoj rečenici sa stvarnoscu,i to ovakvom..

Edited by ivy
Link to comment
Jel nam predsednik jos u Japanu?
Nije, na srecu. Poleteo je oko cetiri sata pre zemljotresa. Nacija moze da odahne
Link to comment

Kakav Šaperov propust. Tačno vidim Tadića kako se skida u svoju sivu siledžijku i sklanja šut posle katastrofe, istovremeno dajući krv i izjavu za CNN.

Link to comment
Kakav Šaperov propust. Tačno vidim Tadića kako se skida u svoju sivu siledžijku i sklanja šut posle katastrofe, istovremeno dajući krv i izjavu za CNN.
Upravo ovu sliku u glavi sam imao cim sam cuo vest.
Link to comment
Kakav Šaperov propust. Tačno vidim Tadića kako se skida u svoju sivu siledžijku i sklanja šut posle katastrofe, istovremeno dajući krv i izjavu za CNN.
Ne bi to uradio, posto bi preovladjujuca reakcija bila "A sta su Japanci uradili za nas? Kao da MI MI MI JA PA JA nemamo dovoljno problema? A ko mu je platio taj put? Ide da se provodi, a narod gladuje"........Invazija džinovskih meduza na JapanTOKIO, 11. marta (Tanjug) - Milioni džinovskih meduza pluta duž zapadne obale Japana gde je njihov broj podstaknut porastom temperatura mora i smanjenjem prirodnih predatora, piše londonski Telegraf.Od 2002, broj Nomura meduza, koje dostižu i do dva metara u prečniku i težinu od 200 kilograma, neprestano raste u Japanskom moru. Po mišljenju stručnjaka to je rezultat porasta temperatura mora čime se stvaraju povoljniji uslovi za razmnožavanje.Početkom XX veka, ovakvi džinovski primerci su se mogli videti tek svakih 40-ak godina, kaže profesor Šinići Ujem vodeći stručnjak za meduze na Univerzitetu u Hirošimi.Drugi povoljan faktor za ubrzano razmnožavanje meduza, smatraju naučnici, je sve manji broj predatora, posebno morskih kornjača i pojedinih vrsta riba.Sličnu invaziju Japan je doživeo u leto 2005. kada su džinovske meduze kidale ribarske mreže i ribu činile nejestivom svojim tokisčnim pipcima, a zabeleženo je čak i nekoliko napada na ribare.Tokom 2007, bilo je 15.500 slučajeva oštećenja ribarske opreme izazvane ovim stvorenjima.U novembru 2009. potonuo je ribarski brod težak 10 tona kada je posada pokušala da izvuče mreže pune ovim stvorenjima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja sam skloniji da zamislim precednika kako seda za kokpit aviona kome je cunami razbio staklo, prethodno iz kabine golim rukama izbacivsi okrvavljeni les pilota, i manirom iskusnog skipera/avijaticara podize srpski no.1 u zrak vozeci pravo kroz front desetometarskog talasa, dok iza njega sa dvogledom stoji i naviguje krle a sve to snima joca memedovic a uzivo prenosi olja kovacevic... kako bi se ovih 10% razlike a tomu ocas istopilo. kud odose pre vremena, pu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...