Jump to content
IGNORED

working in UK


Svarog

Recommended Posts

Polagao TOEFL pre par godina. Odes na njihov zvanicni sajt i prosto zakazes termin u testnom centru koji, na svu srecu, sada postoji u BG, a kako mi jedan kolega rece, i u Nisu.
Ћерка полагала летос у Суботици. Исто субота, лептоп, слушке итд... све како си рекао.
Link to comment
pretpostavljam da čim su me kontaktirali da imaju "slobodnih" mesta, valjda su svesni odakle bih došao smile.gif
Vrlo pogresna pretpostavka - poslodavci ovde nemaju pojma o vizama a kamoli da li je Srbija u EU ili ne i da li tebi uopse treba viza za rad u UK.Ako u finalnom krugu intervjua bude izmedju tebe i nekog kome viza ne treba - posao ce dobiti taj drugi.Na zalost, realnost je surova.
Link to comment

mene je univerzitetski HR zamalo zajebao za radnu dozvolu - mora da se aplicira u nekom roku posle intervjua za posao (mislim da je po tier 2 sistemu uvedenom u aprilu 2009 dozvoljeno da se ceka tri meseca maksimalno), no intervju je bio krajem marta 2009 a posao pocinjao u septembru, pa je moja aplikacija ostala na lageru. srecom pa je ta neozbiljna zena otisla na porodiljsko a njena zamena je primetila propust pa smo uspeli sve da sredimo za 2-3 dana pre isteka tog roka. dakle, ne bih se pouzdala u obavestenost i kompetentnost bilo koga u britaniji, posebno sada kada se propisi svake godine menjaju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Zanimaju me detalji u vezi "continuous residence" kriterijuma za Indefinite Leave to Remain od onih koji imaju iskustva sa tim.Immigration rules kazu sledece:5.1Calculation of the five year period for settlementWhen assessing if an applicant has met the criteria for 5 years continuous residence in the UK short absences abroad may be disregarded, provided the applicant has clearly continued to be based here – For example, for holidays (consistent with annual paid leave) or business trips (consistent with maintaining employment or self-employment in the UK).5.3 How to treat cases where continuous residence has been brokenTime spent here may exceptionally be aggregated, and continuity not insisted upon, for cases where there have been longer absences abroad than those described in paragraph 5.1 above. The absences must have been for compelling grounds either of a compassionate nature or for reasons related to the applicant's employment in the UK. None of the absences abroad should be of more than three months duration, and they must not amount to more than 6 months in total for the whole five year period.Pitanje 1: Da li je boldovano iz 5.1 (odmori i poslovna putovanja) iskljuceno iz kalkulacije pod 5.3?Odnosno, da li 6 meseci izostanka ne ukljucuje odmore i poslovna putovanja.Pitanje 2:Ako "continuous residence" kriterijum nije zadovoljen, koja je sledeca sansa za indefinite leave to remain?Pitanje 3 (nevezano za ostala):Da li imate informacije/traceve i sl. za situacije sa ugovodom na neodredjeno-full time u slucaju isticanja vize (Work permit u mom slucaju)?Da li ova nova pravila uticu na produzenje statusa?Cuo sam neke uznemirujucu (neproverene) informaciju u tom smislu u vezi jedne osobe: stalni ugovor, istekla viza, ponovna prijava za vizu nije uspela, zdravo-dovidjenja.Doduse, sa sopstvenim HR nisam proveravao posto su mi vec jednom dali pogresne informacije kada sam se prjavljivao za Working Permit.

Link to comment
Pitanje 1: Da li je boldovano iz 5.1 (odmori i poslovna putovanja) iskljuceno iz kalkulacije pod 5.3?Odnosno, da li 6 meseci izostanka ne ukljucuje odmore i poslovna putovanja.
Ne, 180 dana ukljucuje sve izostanke. Ne racunaju se dan odlaska iz i povratka u UK kao dani van zemlje. Za sve preko 180 dana [ako je poslovno, compassionate reasons i sl] odlucuje case officer [his/her discretion].
Pitanje 2:Ako "continuous residence" kriterijum nije zadovoljen, koja je sledeca sansa za indefinite leave to remain?
Pa onda kada zadovoljis kriterijum :)
Pitanje 3 (nevezano za ostala):Da li imate informacije/traceve i sl. za situacije sa ugovodom na neodredjeno-full time u slucaju isticanja vize (Work permit u mom slucaju)?Da li ova nova pravila uticu na produzenje statusa?
Nemam pojma, ali vidim da ova nova pravila od srede brinu mnoge koji su na Tier1 i Tier2.
Link to comment
Ne, 180 dana ukljucuje sve izostanke. Ne racunaju se dan odlaska iz i povratka u UK kao dani van zemlje. Za sve preko 180 dana [ako je poslovno, compassionate reasons i sl] odlucuje case officer [his/her discretion].Pa onda kada zadovoljis kriterijum :)Nemam pojma, ali vidim da ova nova pravila od srede brinu mnoge koji su na Tier1 i Tier2.
Dakle, nikad.Prosto, taj kriterijum ne dopusta vise od 36 dana godisnje van UK. A taj broj se vrlo lako premasi.Moram da procitam ta nova pravila, da vidim da l' da trazim posao negde drugde nakon 2012.
Link to comment
Dakle, nikad.Prosto, taj kriterijum ne dopusta vise od 36 dana godisnje van UK. A taj broj se vrlo lako premasi.
Ne mora da bude nikad - za Long Residence [10 godina] taj broj je 540 [18 meseci]
Link to comment
  • 3 months later...
Prosto, taj kriterijum ne dopusta vise od 36 dana godisnje van UK. A taj broj se vrlo lako premasi.
Zaboravih da ti kazem da se ne racunaju dan odlaska iz i dan povratka u UK. Samo dani kada si [ceo dan] odsutan iz zemlje.
Link to comment
Zaboravih da ti kazem da se ne racunaju dan odlaska iz i dan povratka u UK. Samo dani kada si [ceo dan] odsutan iz zemlje.
Eh, sta ti je birokratija.Meni na telefonski poziv rekli da se racuna jedan od ta dva dana. Neka, bolje da planiram odsustvo konzevrativno do septembra.Koliko ranije treba da se prijavim za test?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...