Jump to content
IGNORED

8. mart soundtrack


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kgmr

    11

  • pacey defender

    10

  • woodooinstalater

    10

  • Schmeling

    9

kada se kaže da su žene manjina, ne misli se na brojno stanje već na njihov udeo u raspodeli moći, resursa...
Ne samo da su manjina, nego su najobespravljenija manjina u ovoj zemlji ovog trenutka. Toliko obespravljena da, bojim se, to malo ljudi uvidja. Nazalost.Jedan od dokaza, sitnijih, te obespravljenosti je i sam 8. mart, postojanje dana kada se zenama navodno priznaje da su - zene. Jebo te, dovedene su u polozaj da im se cestita - sto su polovina ljudskog roda. I to na takav nacin kao da su za to - zasluzni muskarci.Priznaje se u stvari, i to na drustveno najlicemerniji nacin, da su upravo ono sto sam rekao u prvoj recenici.
Link to comment
jes ti to bezobrazan ili ti dosadno?
Moram i ja da primetim da woodoo*...ove postove na ovom forumu od početka prati izuzetno konfrontacioni still, da ne kažem živLJEnje za fajt. No, to se uglavnom vrlo brzo skoro samo od sebe reguliše......Kad smo već kod metadiskusije, možda je hteo da napiše voodoo? Reč woodoo ne postoji na engleskom. Edited by crveni autobus
Link to comment
Ne samo da su manjina, nego su najobespravljenija manjina u ovoj zemlji ovog trenutka....
A da izbrojimo koliko Roma ima platicu od 500000 din iz budžeta ili koliko ih ima u vrhovnom sudu ili koliko ih studira na fakultetima?
Link to comment
A da izbrojimo koliko Roma ima platicu od 500000 din iz budžeta ili koliko ih ima u vrhovnom sudu ili koliko ih studira na fakultetima?
Nemoj samo nas Cigane da brojite ima da prodjemo ko Kostunicini Crnogorci kad ih je brojao. Ionako taj 8. mart ukidamo cim se donese ovaj zakon sto brane popovi.
Link to comment
Ne samo da su manjina, nego su najobespravljenija manjina u ovoj zemlji ovog trenutka. Toliko obespravljena da, bojim se, to malo ljudi uvidja. Nazalost.Jedan od dokaza, sitnijih, te obespravljenosti je i sam 8. mart, postojanje dana kada se zenama navodno priznaje da su - zene. Jebo te, dovedene su u polozaj da im se cestita - sto su polovina ljudskog roda. I to na takav nacin kao da su za to - zasluzni muskarci.Priznaje se u stvari, i to na drustveno najlicemerniji nacin, da su upravo ono sto sam rekao u prvoj recenici.
izvini, prijatelju, preteruješ. ne vidim ni jedan jedini način obespravljenosti žene u srbiji. ne pričam o africi, saudijskoj arabiji.......ako su u podređenom položaju u pojedinim sredinama, porodicama, firmama to nije sistemski. žena je bila predsednica srbije, predsednik vrhovnog suda, rektor BU, sada vodi 1 skupštinu, znam dosta šefica, direktorki, u prosveti su dominantne.... da ne nabrajam.to što su neke žene najebale u porodici krivica je i njihova i njima bliskih osoba i države. države jer kretenski pavi azile za pretučene žene umesto da drakonski kažnjava napasnike. po hitnom postpku.8. mart je dan sećanja na borbu za ravnopravnost. ove današnje žene kupljene su slobodnim danom u firmi (da spreme svečanu trpezu za muža), cvetom u papiru ili saksiji i "izvođenjem". ko da su kuje <_< . neka lepo kažu muškom rodu da se tera u PM sa tim.kad smo već kod žena. postoji jedna grupa žena u izuzetno podređenom položaju. a niko je ne primećuje. nezaposlene majke. jeste li ikad razmišljali koliko para dobije zaposlena žena od države dok je trudna, po porođaju i dok neguje bolesno dete? nezaposlena gradska žena ili seljanka ne dobiju ništa. a isti posao rade. može li ta grupa da postigne ravnopravnost?
Link to comment
kad smo već kod žena. postoji jedna grupa žena u izuzetno podređenom položaju. a niko je ne primećuje. nezaposlene majke. jeste li ikad razmišljali koliko para dobije zaposlena žena od države dok je trudna, po porođaju i dok neguje bolesno dete? nezaposlena gradska žena ili seljanka ne dobiju ništa. a isti posao rade. može li ta grupa da postigne ravnopravnost?
... da si citao moje postove ovde, video bih da i o tome govorim.A sve te grupe koje pominjes su takodje - zene.Zamisli da je neko u diskusiji u homoseksualcima na primer, podelio ove - po grupama? Znas, i oni se dele. :)
Link to comment
... to se uglavnom vrlo brzo skoro samo od sebe reguliše...
Siguran si da je samo od sebe? <_<
Kad smo već kod metadiskusije, možda je hteo da napiše voodoo? Reč woodoo ne postoji na engleskom.
Nije. Napisao je bas tako kako pise. Zvuci vise haitijanski :lol:
Link to comment
ako su u podređenom položaju u pojedinim sredinama, porodicama, firmama to nije sistemski. žena* je bila predsednica srbije, predsednik* vrhovnog suda, rektor* BU, sada vodi*1 skupštinu, znam dosta šefica, direktorki, u prosveti su dominantne.... da ne nabrajam.
:Hail: Gde je lova i moc, tu mi haramo. (Pa kad volimo da dominiramo...)*Obratiti paznju na jedninu u zvezdanim primerima. :)
Link to comment
Gde je lova i moc, tu mi haramo. (Pa kad volimo da dominiramo...)*Obratiti paznju na jedninu u zvezdanim primerima. :)
I mnozinu u marginalnim kao sto su: porodica, firme...
Link to comment
8. mart je dan sećanja na borbu za ravnopravnost. ove današnje žene kupljene su slobodnim danom u firmi (da spreme svečanu trpezu za muža), cvetom u papiru ili saksiji i "izvođenjem". ko da su kuje <_< . neka lepo kažu muškom rodu da se tera u PM sa tim.
potpuno se slažem djole, s tim što predlažem nešto drugačije od teranja u PM, mada ima veze sa teranjem a više je duhu 21. veka, dok se sve ne uredi sistemski zakonski itd jedan simboličan gest kao poklon našim damama. molim čitaoce mlađe od 18 da ne otvaraju spojler.

rekao bih, na obostrano zadovoljstvo.

Edited by Glen Livet
Link to comment
... da si citao moje postove ovde, video bih da i o tome govorim.A sve te grupe koje pominjes su takodje - zene.Zamisli da je neko u diskusiji u homoseksualcima na primer, podelio ove - po grupama? Znas, i oni se dele. :)
pretpostavljam da si na umu imao post No75. gde pišeš o samohranim majkama i nezaposlenim ženama. prve ne bi bile u problemu da se zakoni koji postoje striktno poštuju. i da ih državni organi sprovode. druge su deo nezaposlene populacije oba pola. zašto je njihov procentualni udeo veći zavisi od jako mnogo faktora. jedan od njih je onaj koji ja pominjem, shvatanje da žena treba da radi dva posla, da su dom i deca isključivo njena briga. to poslodavci znaju (i sprovode u svojim kućama). no, to ipak mora da se reši unutar porodice.zašto sam naveo nezaposlene majke? zato što su diskriminasane u odnosu na druge majke/žene a da verujem da bi zaposlene majke bile vrlo nezadovoljne izjednačavanjem statusa majki u finansijskom smislu. naročito ako bi njihovo parče tortice moralo da bude manje.za ono vezano za moje primere u jednini. pa, naveo sam predsednice parlamenta, suda i države i rektorku kao primere baš kao što je i primer trudne ministarke španske vojske. da je moguće u srbiji, ništa drugo.zašto ima jako malo žena u politici? možda i zbog toga što smo svi utvrdili pokvarenost, trulež, ljigavost....... u toj delatnosti. a da su žene pametnije od nas muških. i gadljivije.
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...