Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Front.jpg
The Third World is the initial session that mixed Gato Barbieri's free jazz tenor playing with Latin and Brazilian influences. It's also the album that brought Barbieri positive attention from the college crowds of the late '60s. He would expand on this musical combination with his next few Flying Dutchman releases as well as his first recordings for the Impulse! label. The records made between 1969 through 1974 find Barbieri creating a danceable yet fiery combination of South American rhythms and free jazz forcefulness. Strangely, once Barbieri signed with A&M, he began making commercial records geared to fans of Herb Alpert, sounding nothing like his earlier albums. (Al Campbell/AMG)Gato Barbieri - tenor sax, flute & vocalCharlie Haden - bassBeaver Harris - drumsRichard Landrum - percussionRoswell Rudd - tromboneLonnie Liston Smith, Jr. - pianoRecorded in New York City, November 24 & 25, 1969Flying Dutchman Records FDS-117
Link to comment

ovo je postalo pločasti now playing. možda bi mogli malo da učinimo topik zanimljivijim? na primer, kao što je onomad crepajac (čini mi se) pisao o nekim pločama, znači može i poneka anegdota, recimo koja vam je prva ploča koju ste kupili/dobili u životu, koja vam je najvrednija, ako ima neko neki raritet na koji je ponosan, ili neku čudnu ploču (čudan format, oblik, boja, štajaznam...), koju ste najviše platili... i tako.recimo, ja ne mogu da se setim koja je prva. okoloprilike™ u isto vreme sam kupio prvi album rolling stonesa (naslovljen po imenu benda), i dobio ploču beatlesa "magical mystery tour". stonese još imam, neko švapsko izdanje, beatlesi su bili domaći, dadoh to nekom.46+-+The+Rolling+Stones+-+The+Rolling+Stones+-+1964.jpgthe-beatles-magical-mystery-tour-album-art-2524.jpegubedljivo najviše sam platio Deep Purple "Stormbringer", godine 91. ili 92. a cena je bila 400.000 dinara, sećam se ko danas da je bilo. uzeo sam pare od ćaleta za petstokec™, i zajebo se da stanem kod skc-a da vidim šta ima. i tako, vidim stormbringera, EMI izdanje, i dam pare, a kupim onaj odvratni šatro petstokec, što se pravio u raznim bojama (nije bilo šanse da kažem da sam potrošio kintu na ploču). morao sam neko vreme da ga nosim, da matori ne bi postavljali suvišna pitanja, ali sam ga posle mesec-dva malo po malo zabatalio. eto kakve žrtve sam bio spreman da podnesem zarad ploče. ako se ne varam, tad je 501 koštao oko 130 DEM, a meni je ostalo nešto para, tako da sam ploču platio recimo oko 70-80 DEM. idiot! a ploča je sexy skroz, nije onaj hevi parpl, već malo funky jebačka, dok su još ličili na nešto, ima par dobrih stvari. još je živa, čuvam je.deep-purple-stormbringer-album-art-51233.jpegnemam neke specijalne raritete, a posebno su mi dragi par dvostrukih maxi singlova mejdena, "trooper" i "flight of icarus", na ovom drugom nico mc brain priča viceve, na B strani. verovatno mi je najdraža ploča od Suicidal Tendencies "Lights...Camera...Revolution!", oriđinale Epic izdanje. to sam mazno na berzi u skcu, u bašti. ode čovek i ostala mu ploča na stolici. što je džabe i bogu je drago.suicidal-tendencies-lights-camera-revolution.jpgjaka ploča skroz. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...