Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

La Strada se moze kupiti kod Ammonite rec za 2650din sto mislim da je ok cena obzirom da ne mora da se placa postarina iz Hrvatske.
 

Utisak posle preslusavanja u prolazu. Zvuk cist, rez siroko odradjen, nije kao na originalu (po secanju). Dinamika za nijansu bolja, bas gitara ovde zvuci bolje. Ocigledno su se igrali sa zvukom koliko treba, a da ne preteraju. Utisak je da je ovo radjeno sa traka. Ako je sa ploce svaka cast jer se ne cuje krckanje.

Omot uradjen na boljem kartonu u odnosu na original. Sto se tice graficke obrade, mislim da je ovo bio zicer koji bi mogao bilo ko da odradi. Steta sto nema dodatnog materijala. Ploca umotana u tanani celofan koji je pukao sam od sebe, ali to je sporedna, nebitna stvar, samo odaje utisak da se nije do kraja sve odradilo kako treba. Sa druge strane, meni je ovo najdrazi vinil ex-YU produkcije pa nisam bas objektivan.

Popecitelje izdao Hrcak. Odlican album, vredi kupiti.

 

spacer.png

spacer.png

 

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, wayfaring stranger said:

La Strada se moze kupiti kod Ammonite rec za 2650din

 

sta ovo znaci? jel to radnja ili kako se kontaktira?

bicu izgleda u bg na par dana ali nikada ne znam kako najefikasnije da obidjem sva mesta na kojima ima nesto ima da se kupi...

prosli put poslednjeg dana odem u zurbi do dallasa u knezu, njega vise nema.

objasnili mi gde je sada, ali vise nije bilo vremena.

Link to comment

Off-topic ako neko zna dobru lokaciju (sajt, torent) gde se mogu naci dobri (ili kakvi vec, ali idealno dobri) lossless ex-YU LP-ovi, PM & unapred hvala... (Skinuh puno toga svojevremeno, gledam sad, uglavnom 192kbps, jedva moze da se slusa... tj. ne moze).

Link to comment
15 hours ago, kurdi said:

 

sta ovo znaci? jel to radnja ili kako se kontaktira?

bicu izgleda u bg na par dana ali nikada ne znam kako najefikasnije da obidjem sva mesta na kojima ima nesto ima da se kupi...

prosli put poslednjeg dana odem u zurbi do dallasa u knezu, njega vise nema.

objasnili mi gde je sada, ali vise nije bilo vremena.

 

https://www.facebook.com/AmmoniteRecords

 

Pon-pet 09-15h. Odes u Admirala Geprata 14. Kada udjes na glavna vrata odmah desno je Ammonite. Kuc kuc, dobar dan. Ja dosao. Bolje te nasli. Interesuje me La Strada. Covek izvuce primerak, platis i to je to. Mozes pozvati i na tel 0695445069 Dusan da pitas imaju li jos.
Tamo ima jos dosta vinila, sto njihove produkcije, sto iz razmene sa hrvatskim kucama, sto stranih izdanja.

 

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, kurdi said:

ok, hvala.

a sta im je ono u bulevar oslobodjenja 170 (adresa na sajtu)?

To zaboravi. Ovo je proverena kombinacija, a i vise ti odgovara ako ides sa tvoje stare adrese. 

Link to comment
22 hours ago, kurdi said:

 

sta ovo znaci? jel to radnja ili kako se kontaktira?

bicu izgleda u bg na par dana ali nikada ne znam kako najefikasnije da obidjem sva mesta na kojima ima nesto ima da se kupi...

prosli put poslednjeg dana odem u zurbi do dallasa u knezu, njega vise nema.

objasnili mi gde je sada, ali vise nije bilo vremena.

Taj Dallas zaobidji ako trazis vinile iako ti je u komsiluku. Nemaju nista osim komercijale, a i to sto imaju je skuplje nego na drugim mestima. Bio sam pre par dana da kupim Paraf - A dan je tako lepo reizdanje. Kazu, odavno nema, da li ce opet biti, ne znamo. 

Moja preporuka je da odes u Antishop, Cetinjska 15, imaju najveci izbor exYu ploca i ok cene, svrati u Jugoton i Mascom (Cumicevo sokace). Ako neko ima jos preporuka, davajte. 

Link to comment
6 hours ago, kurdi said:

hvala!

antishop nije isto sto i yugovinil?

ista adresa?

Ista adresa je za dosta objekata lociranih oko velikog parkinga. Yugovinil i Antishop su bukvalno na 5m jedan od drugoga. Ima dosta exYU naslova i u Yugovinilu, mada su cene dosta vise u odnosu na sve ostale shopove.

Link to comment

Tek sada sam stavio original i reizdanje La Strade na isti gramofon. Razlika neverovatna, na zalost u korist originala koji ima daleko vecu dinamiku. Reizdanje kao da je radjeno sa mp3-ja.

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, wayfaring stranger said:

Tek sada sam stavio original i reizdanje La Strade na isti gramofon. Razlika neverovatna, na zalost u korist originala koji ima daleko vecu dinamiku. Reizdanje kao da je radjeno sa mp3-ja.

Hvala! To sam čekao, stručan komentar.

Znači preusmeriti sredstva. Stop dupliranju. Barem do prve sledeće prilike...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...