Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

spacer.png

 

Odlican album, koji kao da je zaboravljen. Kada se pojavio, nisam nista ocekivao. Posle Ispod zemlje delovalo je da nista bolje nije na vidiku. Prvo preslusavanje je bilo veoma prijatno iznenadjenje. Sve posle ovoga moze da se svede na par dobrih pesama i gomila šuta. 

Edited by wayfaring stranger
  • +1 4
Link to comment

Krajem avgusta Blind Dog records objavljuje LP La Strade, samo nisam siguran da li ce biti reizdanje albuma za Radio NS ili demosi. Stagod da je, odlicna vest.

Link to comment
On 14.6.2021. at 21:47, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

Poceo sa U živo, nastavak nije legao, pa Sarajevskom šizofreno... 

 

meni ipak najdraža kaseta koju mi je početkom devedesetih ispred skc-a dao verovatno najlepši momak kog sam uživo videla.

 

20210618-160310.jpg

  • +1 1
Link to comment

R-14352729-1572799162-6340.jpeg.jpg

 

kupio sam (generalno hvaljeno) 4AD izdanje, original nemam.

za danasnje standarde ovo je uspeh jer nije razocaranje. ne pucka, nema ociglednih mana, ne zvuci losije od cd-a....

ali nije bas ni neko otkrovenje u odnosu na cd... bilo onaj prethodni rematsered & expanded ili novi 4AD.

Link to comment

nastavljajuci u istom duhu...

interasantno da u 4ad knjizici izvesni johnny rogan (pisao je mnogo o byrdsima, i prijatan je za citanje, makar u malim kolicinama) poredi no other sa forever changes, odessey & oracle, i astral weeks... ja sa astral weeks nemam neki previse lican odnos, volim/postujem ga ko i svi, ali ova druga dva albuma su i meni zajedno sa no other u istoj kategoriji malog broja licnih blaga iz vremena pre punka.

 

zombies i love sam cak i gledao uzivo, clark-a naravno nisam.

 

R-4104358-1450734983-4077.jpeg.jpg

Edited by kurdi
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, wayfaring stranger said:

Krajem avgusta Blind Dog records objavljuje LP La Strade, samo nisam siguran da li ce biti reizdanje albuma za Radio NS ili demosi. Stagod da je, odlicna vest.

vau.

moj original je savrseno ocuvan, al svejedno kupujem sve, samo da kvalitet bude ko croatia records nedavno a ne ko razna druga moderna reizdanja.

trebalo bi izdati i jedno i drugo... trebalo bi izdati sve u nekom boxsetu, makar na cd-u... i one dve pesme pre lune, i tismu u pancevu u nekoj pristojnoj tehnickoj obradi...

 

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

Plan za danas. Padot na Vizantija nije neko izdanje, vise je igra na kartu nostalgije, ali Mizar i Lola su sjajni. Moram priznati da se nikada nisam sekao na Arhangel, a vidim da imaju puno postovalaca medju "naslusanima" i na ovom forumu i inace. 

 

@kurdi - slazem se da Tismu treba spakovati u neki boks sa svim radovima. No, tesko da ce se to dogoditi. 

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment

Kakva je Blind dogova Luna? 

Bilo mi je malo previše da uzimam isti album četvrti put, a sve mi je mint, mada... 

Daj Bože da su La Stradini demo snimci...

Link to comment
3 hours ago, klimt said:

Kakva je Blind dogova Luna? 

Bilo mi je malo previše da uzimam isti album četvrti put, a sve mi je mint, mada... 

Daj Bože da su La Stradini demo snimci...

On 2.10.2020. at 23:55, kurdi said:

evo i kod mene nova luna... ok je. glasnija je sistematski od originala, sto malo otezava poredjenje, ali rekao bih da nije samo nabudzena nego je i dinamika bolja.

 

negativno:

 

- omot stari nemam ali ovaj novi mi nije nesto sjajan (mada je barem zut, a ne zelen ko onaj cd uz knjigu), malo je stampa ko razliveno penkalo. 

- meni fale narandzaste helidon nalepnice.

- nisam siguran da zvuci bolje od cd-a.

- meni okean pred kraj krcka vise nego na mom originalu... pranje je malo pomoglo.

- la strada je bolja ploca :)

 

ali uz sve to vredi kupiti ko voli [da kupuje].

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...