Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Narucio sam preko Dirty old shopa. Narudzbina je bila na Nemacku, mislim da salje i za Srbiju, samo je postarina za jednu plocu oko 8e. Na vise vinila, bude dosta povoljnije.

Link to comment

spacer.png

 

deo prirodnih lepota koje su danas stigle. Nisam jos preslusao, ali nisam nesto ocaran kvalitetom omota Lune. Slika je ok, lepo obradjena, intenzivnije nego na originalu, ali kvalitet kartona, videcemo. Mozda prvi utisak vara.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, kurdi said:

Ja sam par postova iznad aludirao na lolu v stain, nisam imao pojma da su i to uradili. Mada meni ne treba, osim ako zvuci bolje od originala.

 

Zvuci, mada je pitanje koliko puta godisnje pustis tu plocu. Sto se mene tice, to je bila samo terapija u okviru odrzavanja oboljenca sakupljanja ex-Yu vinila. Sada vec ima dovoljno vinila da se otvori sekcija reizdanja, Majke, P. Patka, Time, Luna, Lola V Stain, Bombardiranje New Yorka, Paraf, Angel's breath. Da ne spominjem reizdanja Kalemegdan diska.
CroRec su trebali odavno da reizdaju prvi album Brejkersa na vinilu, covek koji je radio omot je na jednom forumu poslao resenje, odavno je trebalo da se reizda i Bolivia r'n'r od KUD Idijota. Za sada nista od toga. Nadam se da ce mozda Blind Dog zakaciti neko od tih izdanja.

Inace, prvi vinil Quod Massacre u Dirty old shopu malo vise od 10e, nov. Ko nema, a ima sansu da mu neko donese iz ZG-a, svakako ne treba da propusti priliku.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

ŠARLO AKROBATA DOBIĆE REIZDANJE NA VINILU povodom 40 godina od prve objave

 

Bistriji ili tuplji čovek biva kad…’ originalno je objavljen 1981. godine.

 

Objavljeno: 28.09.2020. 18:03h

 

Croatia Records Studio je na službenoj Feacebook stranici juče objavio fotografiju originalnog mastera na magnetofonskoj traci albuma “Bistriji ili tuplji čovek biva kad…” grupe Šarlo Akrobata.

U toku je mastering za novo vinilno izdanje sa originalne analogne trake, a po svemu sudeći, jedan od najboljihnovotalasnih albuma biće reizdat 40 godina nakon originalne objave.

Podsećamo - “Bistriji ili tuplji čovek biva kad… “ je prvi je i jedini studijski album beogradskog rock sastava Šarlo akrobata. Objavljen je 1981. godine u izdanju diskografske kuće Jugoton.

Trivia: ako niste znali, ime benda Šarlo Akrobata zapravo je ime koje je pre 2. svetskog rata dobio Čarli Čaplin u Srbiji - nešto poput prevedenica Mika Miš (Miki Maus), Paja Patak, Šilja i sličnih. 

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
19 hours ago, kurdi said:

jesi preslusao lunu i haustor, kako zvuce?

 

Oba albuma zvuce ok, mada je meni taj Haustor los sam po sebi kao album. Ne volim, ali hajde kada sam vec narucio i ostale vinile, pa i taj. Luna skroz ok, mada ne mogu da provalim da li je sa cda ili sa master traka. Original mi je u Srbiji pa ne mogu da uporedim, a i slusam na potpuno drugacijim uredjajima. Cini mi se da je dinamika bolja na reizdanju, mada slusam na drugacijim uredjajima pa nije merodavno. Svakako se isplati kupiti.

Link to comment

evo i kod mene nova luna... ok je. glasnija je sistematski od originala, sto malo otezava poredjenje, ali rekao bih da nije samo nabudzena nego je i dinamika bolja.

 

negativno:

 

- omot stari nemam ali ovaj novi mi nije nesto sjajan (mada je barem zut, a ne zelen ko onaj cd uz knjigu), malo je stampa ko razliveno penkalo. 

- meni fale narandzaste helidon nalepnice.

- nisam siguran da zvuci bolje od cd-a.

- meni okean pred kraj krcka vise nego na mom originalu... pranje je malo pomoglo.

- la strada je bolja ploca :)

 

ali uz sve to vredi kupiti ko voli [da kupuje].

 

 

Link to comment

Za La Stradu se potpuno slazem. Meni najdraza ploca sa ovih prostora. Na nesrecu, lenjir produkcija i nedostatak dobrog snimatelja i vremena u studiju, degrarirao je tu plocu na potpuno nezasluzeno mesto. I danas kada se pusti zvuci fenomenalno. Trebalo bi uraditi ozbiljnu postprodukciju koliko je to moguce. Nadam se da su originalne trake zive. 

Link to comment

Da ne budem shvaćen pogrešno ali meni je oduvek smetalo to naknadno izdrkavanje ™ zvano remastered.Ok,moj primerak Lune je kupljen u radnji nov, od prvog slušanja krckao, vinil je bio težak jedno 250 gr.:plz: i nikad mi ti nije smetalo.Tad i sad volim taj album i naknadni pokušaji poboljšanja me ostavljaju ravnodušnim.Ok.klincima koji spoznaju nekim čudom da  to treba imati, novo izdanje će biti šansa da nabave nešto sto su do sad imali samo u MP3 formatu.Meni je original savršen, i lo.fi produkcija i loš mastering i gadno otisnut vinil... Ali to je to , meni je savršeno.Artefakt jednog boljeg doba u kojem sam aktivno učestvovao makar kao posetilac, slušalac...Isto za La Strada.Ni Tišmi se ne dopada kako je to ispalo, ploča je kasnila, oni su već bili skroz u nečem drugom ali meni je savršena.Kamo sreće da sad ima tako " loše " uradjenih albuma.

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na ovoj ovde listi najboljih ambijentalnih albuma nalazi se i to vrlo visoko In a Silent Way. Rekao bih da poznajem album sasvim dobro, ali sinoć kada sam ovo čitao, pa i danas razmišljao sam o ovom stavu i na trenutak čak bio spreman da se složim. Ipak, najdalje što bih otišao rekao bih da je album atmosferičan, ali da ne verujem da je baš Miles imao na umu ambijentalan album i da su u pitanju naknadna učitavanja značenja. Večeras sam zavrteo Silent Way. Uželeo sam se već neko vreme ploča i gramofona koji je uglavnom odmarao tokom leta. I ne, Silent Way nije ambijentalni album, a ukoliko je Eno negde našao inspiraciju to bi moglo da bude na It's about that time.

 

Sledeći: Dolphy - Out to Lunch!

Edited by Ras
Link to comment

Sve si u pravu.

On podseca na ambijent samo po naslovu, a i ostatak liste sa prve strane je tezak promasaj (dalje nisam isao): ima vise krauta, kosmike i eksperimentala, nego ambijenta

Link to comment

Paralelno već neko vreme sa prijateljima komentarišem Pitchforkovu listu 50 ambijentalnih albuma, na kojoj takođe ima iznenađenja, ali je verovatno bliža onome kako doživljavam ambijentalnu muziku. Dodatno, našao sam dosta materijala za istraživanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...