Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

4 hours ago, kurdi said:

spacer.png

 

prilicno razocaravujce priustivo reizdanje.

original (ocigledno) nemam, ali ovo ne zvuci nesto bolje od cd-a.

album je naravno genijalan.

 

Ali sigurno mu je značajno veći fun factor, što je i razlog zašto se LP ploče i dalje vrte, i treba da se vrte... ne "bolji zvuk" (uz rizik otvaranja konzerve sa crvima, ali kad sam ja znao da ćutim kad treba;)).

Link to comment
  • 4 weeks later...

pa koji je onda nagori? mora neki da bude... znam da ce vecina reci turn, turn...... ali meni je nekako naivno simpatican.

na trecem mi sve deluje malo nabacano, plus hey joe mi je bas uzas. ali kad nesto radis i ne ocekujes previse onda te trgnu samo pozitivni momenti...

u svakom slucaju i taj je esencijalan.

te ploce, originalna columbia izdanja, su iz nekog razloga uzasno jeftine i dalje... mozda na mnogim mestima (npr internetu), ali poebno u kaliforniji.

ja na notorious... imam nalepnicu $1.99... tose secam da sam kupio u pasadeni 95 ili 96, pre vinyl revival-a... ali th dimension sam kupio u berkley-u pre recimo dve godine za nesto tipa $10, i bilo je vise kopija u radnji raznih ocuvanosti ... ova je bila skuplja kopija.

 

ja sam u medjuvremenu sazreo i na ivici suza, uz i'm your toy... ovo je cini mi se i uz sva izdanja i internet i dalje zapostavljena ploca...

 

spacer.png 

 

 

ps gene & carla vinil kupljen u boulderu, co, 2016. cirka $15.

to je jos jedna lepa stvar kod vinila koje smo dugo trazili, cesto se secam gde sam i kada nasao. 

Edited by kurdi
Link to comment

OK razumeo, mada epitet "najgori" ne asociram sa Byrds... (to bi bilo kao "najgori album Beatlesa" - to sigurno da postoji, ali je i dalje 1 doživotna slatkoća). :)

 

Meni su (posebno ovde u Aus) ploče relativno skupe, tako da je samim tim njihova nabavka upamtljiva. Jedan "običaj" koji je dosta uzeo maha (kod mene lično, a i uopšte) je da se na koncertima kupuju ploče. Cene su tu i tamo, ali ponekad ima stvari koje nije inače lako naći. Novi problem: sad treba 1 torba preko ramena (ili ranac) koja može da primi 12" LP u sebe, pošto je nezgodno biti u publici na koncertu 2-3 sata sa LP u rukama. Tako sam neki dan izvisio za LP koji sad moram da tražim kojekude... (Ostavio kupovinu za kraj koncerta, a rasprodalo se.)

 

A obzirom na paprene cene, sporadična kupnja neželjenih LP-ova znači da sada treba naučiti i kako da se isti (dobro) preprodaju, recimo na eBay-u. Za sada, čuvam tvrda 12" pakovanja, valjaće.

 

 

Link to comment
On 10.2.2020. at 10:44, Ravanelli said:

mascom ima neku 50% akciju na deo ploča. nije ostalom još bog zna šta, a i lomim se da li da dam pare loki nešoviću

Ja uzeo 2tone best of  kompilaciju i Blur-Great Escape... Bas je brzo otišlo sve drugo što me je zanimalo

Link to comment
19 hours ago, Indy said:

@wayfaring stranger

 

Ako imaš priliku da to ripuješ s LP-a i negde okačiš, pls obavesti (može i PM).

 

Imas vecinu pesama na Youtube. Tako sam i preslusao album pre nego sto sam kupio. Moram priznati da sam bio veoma pozitivno iznenadjen kako sve zvuci.

Na Deezeru ima samo Zenski Pop Jazz vokali u Klavir holu Arsena Dedica (Zenski Pop Jazz vokali) koji meni nije legao, pa sam zaobisao plocu.

Ovde nemam mogucnost za rip ploca. Probacu da ti nadjem link na mestima gde bi mogao da se pojavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...