Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

15 hours ago, wayfaring stranger said:

Fabrika je u NS-u. Imas na FB slike sta su sve stampali i sta je "u najavi".

 

15 hours ago, alamo said:

U Novom Sadu je, isti čovek je vlasnik i fabrike ploča u Nemačkoj. 

Fotografije sam video, ali fotografije mogu biti uslikane bilo gde.

Ne izgleda mi logično da je linija za izradu ploča u Novom Sadu, odnosno lakše mi je da zamislim model poslovanja gde je sama proizvodnja u Nemačkoj.

Nije od presudne važnosti - ćaskamo.

Prosto mi je izvorno fabrika ploča iz NSa wstrangera pobudilo radoznalost, a volim da raspolažem sa bezbroj, uglavnom nekorisnih informacija.

Link to comment

znam da nije "šta slušate od ploča'' ali jeste vezano za slušanje ploča. 

 

DJ večeri gde se isključivo vrte vinili.

 

sreda 14.02.2018.@ Beti Ford, Zetska 2 (rockabilly, garage, high octane r'n'r...)

četvrtak 15.02.2018. @ Zappa Bar, Kralja Petra 41 ( norhern soul, motown, garage, rockabilly, power pop...)

 

 

Link to comment

20180213_181100.jpg

 

Cisto sumnjam da su A1 i B1 snimili zbog politickog opredeljenja (vidi se da nije njihova i po autorima). Ovo sada moze da otvori temu o tome kako je Jugoslavija propagirala ideologiju. Ako neko zna vise primera kako su sirili bratstvo i detinjstvo na ovaj nacin, mogao bi da dobaci.
Ostatak albuma je apsolutno savrsen. Jedan od najboljih iz zanra. Produkcija, malo bolja kanta, ali svirka .... direktno iz dushe. Razmisljao da li da kupim. Sada mi drago.

 

20180213_181106.jpg

 

EDIT> Predpostavljam da veci deo albuma moze da se cuje > https://www.shazam.com/track/308742361/pavlovački-čoček

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Zanimljivo, album Eyota je radjen na 180g vinilu, ali je rez takav da je ostalo po dva santimetra do rilne koja oznacava kraj strane. Moglo je to malo rasterecenije, izgleda da ekipa iz NS jos nije ispekla zanat kako treba. Gledam vinil Jovice Ajdarevica, Jugoton 1982, sve lepo odradjeno, kao i ovi Cosmic Sounds vinili koji sada idu na NP

 

20180214_102801.jpg

 

 

Link to comment
2 hours ago, wayfaring stranger said:

20180213_181100.jpg

 

Cisto sumnjam da su A1 i B1 snimili zbog politickog opredeljenja (vidi se da nije njihova i po autorima). Ovo sada moze da otvori temu o tome kako je Jugoslavija propagirala ideologiju. Ako neko zna vise primera kako su sirili bratstvo i detinjstvo na ovaj nacin, mogao bi da dobaci.
Ostatak albuma je apsolutno savrsen. Jedan od najboljih iz zanra. Produkcija, malo bolja kanta, ali svirka .... direktno iz dushe. Razmisljao da li da kupim. Sada mi drago.

 

20180213_181106.jpg

Ma jok, morali prvo da idu u Komitettm i tamo im kazali 'moze album, al' prvo da bude o drugu Titu i Jugoslaviji...'

Nista licno, naravno, ali ne zan odakle ta jalova potreba da se crtica vezana za ondasnje prilike obavezno ogradi, ritualno takoreci, u stilu 'ma ne bismo mi, ali, eto, moralo se, komunisti, strahovlada, jednoumlje...', taj rad....

Pa jebote, nisu s marsa pale ondasnje tetovaze JNA, drug Tito, itd, itd, a niti su ovim Vranjancima trebale dubokoumne analize kojih je bilo i ovde na forumu, koje ih ubedjuju da se u nedalekoj Bugarskoj tada zivelo bolje nego u Jugoslaviji...

Samo sto oni to nisu znali.

Link to comment

Jedine dve na albumu koje nisu oni napisali su te dve. Bese to nakon Titove smrti i ako se ne varam separatistickih desavanja na Kokosovu. Potpuno sam siguran da mozda komiteja nije presudila, ali slusajuci razne price o cenzuri i uticajima na tadasnje muzicare, nemam razlog da verujem kako je ove dve napisao bend. Potpuno odskacu od ostatka materijala. Cuje se da ih je komponovao "skolovan" muzicar koji razmislja knjiski i udara u solfedjo kako pise u knjigama starostavnim. Ovih dana, kada budem nasao malo vremena prekopacu po trubackoj arhivi da nadjem jos primera. Zasto bi snimili ovakve dve pesme koje potpuno odskacu od ostatka materijala i pri tome ih objavili na A1 i B1 gde se stavljaju udarne pesme?

Link to comment
1 hour ago, wayfaring stranger said:

Jedine dve na albumu koje nisu oni napisali su te dve. Bese to nakon Titove smrti i ako se ne varam separatistickih desavanja na Kokosovu. Potpuno sam siguran da mozda komiteja nije presudila, ali slusajuci razne price o cenzuri i uticajima na tadasnje muzicare, nemam razlog da verujem kako je ove dve napisao bend. Potpuno odskacu od ostatka materijala. Cuje se da ih je komponovao "skolovan" muzicar koji razmislja knjiski i udara u solfedjo kako pise u knjigama starostavnim. Ovih dana, kada budem nasao malo vremena prekopacu po trubackoj arhivi da nadjem jos primera. Zasto bi snimili ovakve dve pesme koje potpuno odskacu od ostatka materijala i pri tome ih objavili na A1 i B1 gde se stavljaju udarne pesme?

Izvini, nisam shvatio da je tvoja dilema ko je napisao A1 i B1 stvar, naravno da Jugoslavija, Vardar, Triglav, nije njihovo ali nije u tome stvar: zasto ne dozvoliti mogucnost da su Vranjanci sami hteli da im te dve, inace u muzickom smislu ispodprosecne stvari, budu tamo gde su ih vec stavili.

I to ne kao podilazenje komitejama, obol situaciji na Kosovu ili periodu posle Titove smrti, nego prosto-naprosto kao stav, ako se hoce i politicki na koji imaju potpuno pravo.

Previse je politizacije jednog vremena koje nije bilo bas toliko politicno, u svakom slucaju manje nego danas: Guca, svojevremeno obican сабор, crveno slovo u crkvenom kalendaru, prstala je od kvalitetne muzike koja nije dopirala dalje od letnje pozornice, sve dok razni grebatori poput Mome Kapora nisu otkrili da je svadbarski kupus :isuse:  vise vredan od kapucina u zagrebackoj Esplanadi...

Ta ista Guca pocinjala je, i to bez ikakvog komitetskog uslovljavanja, kolektivnim izvodjenjem Sa Ovcara i Kablara..., dalje je isao Tito...

Puna je bila Srbija slicnih priredbi, ukorenjenih u tradiciju i sa fenomenalnom muzikom - Sokobanjska prva harmonika na primer - samo sto je beogradski creme de la creme u ta vremena bio zauzet sopingovanjem po Trstovima i omalovazavanjem svega sto je nosilo opanke...

Nisam siguran ni da je mesto, topik, ni vreme, ali, da bi bilo jasnije sta pokusavam da kazem uporedi Ravnu goru, seriju, i Mars na Drinu, film snimljen tamo neke 1964. godine: od drustvene atmosfere, optimizma, cega god, do njanjavljenja i fraziranja...

Link to comment

Jbg, na RTSu gledam samo muzicki program tako da ne mogu da uporedjujem Ravnu goru sa Mars na Drinu. Nije da se komiteja nije mesala u sve. Zakacio sam sam kraj tog perioda, a moja familija koja je delom bila komunisticka,a delom debelo pravoslavna mi je pruzila sve slike te realnosti. Ja nemam razlog da mrzim komiteju, 1990 sam otisao na studije,pa me nikako ne kace vezano za ozbiljne teme u zivotu. Jedino sam odbio da budem clan komunisticke omladine krajem osamdesetih, bez posledica. Doduse, zahvaljujuci komiteji moji su otkupili stan za 730DM.

Link to comment

A sto se Guce tice, bio sam 1997,98 i 99. Od dve'iljadite od kada je Bregovic nastupio kao zvezda, ne idem iako imam neizmeran respekt za crne i poslednjih godina za nekoliko belih bendova. Mnogi ljubitelji muzike iz sveta su trazili da ima saljem trubacku muziku, a Mark Rubin iz Bad Liversa je trazio da mu kupim trubu. Zelja mu je da dodje u Gucu i gleda bendove uzivo. I pored sve price oko Bregovica i Kapora, sustina je da prava truba opstaje, evoluira i ima odlicne mlade trubace. Kada bi drzava stala iza njih na pravi nacin, ali to je vec druga ga prica...

Link to comment

Jebiga, ja pokusavam o Srbiji 60, 70, donekle i 80-ih... :D 

Ne mozes 90-te isterati iz coveka pa to ti je...

 

A sto se pravetm trube tice, sta da ti kazem, potrazi snimke iz onog doba, ima toga da se nadje, doduse tesko.  

 

To je to, manje-vise, zaboravi, i onako odosmo u debeli off :)...

 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Jebiga, ja pokusavam o Srbiji 60, 70, donekle i 80-ih... :D 

Ne mozes 90-te isterati iz coveka pa to ti je...

 

A sto se pravetm trube tice, sta da ti kazem, potrazi snimke iz onog doba, ima toga da se nadje, doduse tesko. 

 

Isteracemo devedesete, samo dok dodju na red, prvo sezdesete, sedamsesete i osamdesete da isteramo.

Imam snimke trubaca jos od sezdesetih godina. To je vise klasika, vise dushe i iskrenosti, manje svega ostalog. Lepo je evoluirala truba  ovih skoro 60 godina. Zadrzala se tradicija, a krenulo se i u nove vode. Metoda pokusaja i greske daje rezultate. Postoji zdrava konkurencija i mesto za sve. Bitno je da se ide napred. A to sto ce politicari, pisci i ostali fenseraj da pljuju i svojataju, to je trubacima najmanje bitno. Treba spomenuti vaznu ulogu Bojana Djordjevica u celoj prici. Covek je ubrzao mnoge stvari, a njega niko ne spominje.

Link to comment

20180215_103228.jpg

 

20180215_103306.jpg

 

Nadjoh jos samo dva primera sa drugom Titom na chelu kolone.

Trenutno sviraju jos dva izdanja Made in Novi Sad.
Kada se malo bolje pogeda povrsina ploca ima dosta kao rupica. Znaci da je ipak B kvalitet izrade u pitanju. OP na A strani nema ni jednu, a na B strani desetak. Serbian Jazz ima na obe strane.

 

20180216_160029.jpg

 

EDIT> Pre nego sto sam se odlucio na kupovinu SJB, preslusao materijal na 
https://sjbproject.bandcamp.com/
ili

https://soundcloud.com/sjbproject

 

OP

 

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Danas uzeo da preslusam SJB ponovo. Posto ima opcija za automatski start, juce nisam ni primetio da je druga strana lose centrirana. Igla ide levo-desno dobra tri-cetiri milimetra. Prva strana skroz o.k., ali druga... Sve o.k. svira na obe strane, cini se da ima za nijansu vise krckanja u odnoasu na ostale vinile presovane u NS.

Ima dosta mesta za doshkolovavanje u Soul Peddleru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...