Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

hahahahahahali za DEVICE deo nikada nisam bio siguran. nemam uho šta li :unsure:
Ma, Gordi = srpski odgovor na Venom. Otud i antihrist, poroci, device itd. u Zlatkovim tekstovima.
Link to comment
meni su Gordi carevi, malo manji od Venoma, kada se sagleda ceo opus, ali kidaju nevrdles
:amin: :thumbsup:edit: Tamo, početkom osamdesetih, doimali su se još moćnije. Nakon urađenih domaćih zadataka čovek bi sedeo u svojoj sobi, pijuckao mamin sok od zove i slušao kompoziciju "Strašna riba iz daleka", pitajući se kako je moguće da je takav wow bend nikao na ovom tlu. Edited by Willow
Link to comment

Supermasiv lajk za Nemečeka i braću Božinović. U pitanju su 81. i 83. godina. Vreme kad su se domaće ploče kupovale u "Elektrotehni" u Knezu, štedeći od džeparca i užine.Ova levo izdanje (selftitled LP) - izuzetno živ i gotivan yu-rock; desno izdanje (mini LP "Izrod na granici") - hard-rok fešta. Iz nekog razloga, pamtim to davno leto kad je kompozicija "Nulti čas" prvi put emitovana (a ja je čuo) kod Vlade Džeta na radiju 202-jci: zvučnici muzičkog stuba gruvali su (upereni ka dvorištu) kroz otvoren prozor dnevne sobe u prizemlju; mama je, gore, na terasi na spratu, prostirala veš; ja sam stajao u bašti ispred kuće, nad grmom crne ribizle, i čupkao ukusne kiselkasto-slatke bobice slušajući predloge za hit nedelje. I tako, prvo je išlo nešto od Whitesnake (mislim live verzija "Nema ljubavi u srcu grada"), pa je onda išao neki džingl, pa, kad se on završio, Vlada je najavio Rok Mašinu koja je, onda, rokala svetski i prava šteta što se bend vrlo brzo rasformiro. rokmasina.jpg

Edited by Willow
Link to comment
Ja sam te dve ploče kupio na Terazijama, kako se beše zvala ona radnja... Kultura? Sa desne strane ka Kolarčevoj.
Da, "Kultura", kao što reče Ras. Bila je tu i prodavnica muzičke opreme i instrumenata, sećam se kako su nas neke otmene zapadne električne džitre mamile iz izloga u vreme kad smo svi deljali češke Jolane. Pa uđeš unutra, pa onda siđeš onim zavojitim stepenicama dole, u suteren. Tu su valjda držali ploče? Btw, kako si zadovoljan onim squier jazz bass-om? Može li da posluži za neka kućna snimanja / demo snimke?
Link to comment

vec neko vreme bezuspesno pokusavam da nadjem podatak, pa ako biste mogli da pomognete (mislim da je ovde najbolje mesto da pitam).naime zanima me postojili nekakva top lista najprodavanijih muzickih albuma na prostoru ex yu svih vremena? u svim zanrovima, a jos bolje po zanrovima. dosta mi je bitno jer je neka malo jaca opklada u pitanju.unapred zahvalan.

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment

@ Boza:ja ne znam za takve liste, a zavisi i na kakvu muziku mislis. sto se rocka tice, tu najvise vode dugme i corba, mozda jebeni plavi orkestar...@ Willow:Oba albuma su do jaja! Nemecek najavio rezidanje na CDu, da vidimo...

Link to comment
Kraftwerk_-_Trans_Europe_Express.jpg
...
Kiriću, pričali smo nedavno o Kraftwerk vinilima koji su dobavljivi kao novi...Pored digitalnih remastera (izdanja iz 2009. i to ne svih albuma, neki sa alternativnim omotima, svi u luksuznim pakovanjima, ovako), paralelno egzistiraju EMI/Capitol reprinti, ili reizdanja bez zahvata u zvuku, poput ovog koje je vulejov okačio.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...