Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Miles je baš puno fotografisan, ali fotografija sa ovog omota nije mi posebno draga, čak mi je pomalo i antipatična. Draži mi je onaj drugi omot za Sketches, ali nisam birao. Zapravo radi se s/h ulovu, kopali smo po gomili ploča u stanu prodavca, prijatelj i ja, iz sobe u sobu, sudarali se kroz hodnike i pokazivali šta smo našli. On je iskopao Filles de Kilimanjaro, a ja pored ovog Sketches još i Sorcerer, obe ploče izdanje iz 1967.

Link to comment

Kako je jednom rekao rahmetli gayya, ovo samo indi može da voli (Ajde možda, i još poneko... Ali, ne mrs Indy: rekla je, e u ovom ćeš uživati sam...)

 

(Novo tj re-izdanje)

giles.jpg

 

Od svih novopridošlih LP-ova mi zvuči najbolje (bolje i od flac-a koji odavno imam, sumnjivog porekla, k'o zna ko je to i kako ripovao). Mislim, ono "audiofilski". Muzika... pa trudili su se da budu čudni (i uspelo im je)... otprilike Monty Python meets prog rock (na Buldožer način), mada mi je palo na pamet da je ovo pandan ranim radovima (iz tog istog vremena 1967/68) Franka Zappe, melanž muzičke briljantnosti sa generalnim ruganjem & sprdnjom (samo ovde na fini, britanski, način.)

 

20191211-200104-1.jpg

 

TFS, zvuče super (nisam hteo ovaj novi album, Braindroppings, malo mi je onako... šta znam, nisu me nešto ubedili sa jakim pesmama kao na ovom svom prvencu - a istini za volju, i tu me odvaljuju najviše ove koje su praktično The Drones kompozicije sa malo više ženskih vokala, realno... Naš ozi "ajriš" boj Gareth Liddiard, kad se otrgne sa lanca... pa, to bi bilo to. Sve mu ide, i lirika, i taj njegov namučeni izmrcvareni Fender jaguar, a posebno taj glas (ozi akcent koji dušu grije.) 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
3 minutes ago, kurdi said:

spacer.png

 

prilicno razocaravujce priustivo reizdanje.

original (ocigledno) nemam, ali ovo ne zvuci nesto bolje od cd-a.

album je naravno genijalan.

sta sad rabis od plocookretala i pojacala i zvucnika?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...