Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Hm. Valjda ćete skapirati da su ploče postale komercijalna prevara i da ih ne treba kupovati. Naročito ne ove nove jer nemaju ništa da ponude osim komada plastike za držanje u rukama. Moderna izdanja je bolje slušati u digitalnoj verziji.

 

Samo opskurna i manje popularna stara izdanja, koja niko neće uskoo remiksovati i remasterovati, još vredi juriti na vinilu. A takvih je sve manje i sve su skuplja. Entropija, jbg.

 

Prodajte gramofone, sad dok je hajp jak.

Link to comment
10 minutes ago, Bujodrag said:

Hm. Valjda ćete skapirati da su ploče postale komercijalna prevara i da ih ne treba kupovati. Naročito ne ove nove jer nemaju ništa da ponude osim komada plastike za držanje u rukama. Moderna izdanja je bolje slušati u digitalnoj verziji.

 

Samo opskurna i manje popularna stara izdanja, koja niko neće uskoo remiksovati i remasterovati, još vredi juriti na vinilu. A takvih je sve manje i sve su skuplja. Entropija, jbg.

 

Prodajte gramofone, sad dok je hajp jak.

 

Ne znam na koliko mesta si ovo ponovio i koji je razlog da to i dalje činiš?

Ne slažem se sa ovim što govoriš i kapiramo, nismo deca.

Link to comment

Delom zabava a delom i revoltiranost cenama.

Ne znam ni sam, jbg. 

Nije da ne volim  i  ne cenim ploče ali ljut sam, nekako.

U pravu si, smanjiću doživljaj.

Link to comment

Zabavno nije.

Cene su podivljale, ali po staroj dobroj dok god neko kupuje po tim cenama, one imaju opravdanje.

Ljutnji mesta nema.

Edited by Ras
Link to comment

RSD je shit al Bujodrage lupetaš. Ima odlične nove  muzike, dobrih lejblova, pregršt sjajnih izdanja do sada neobjavljenih materijala, ima odličnih ali i sranje repressova. Jedino loše je to što je dobra situacija na tržištu dovela do toga da na discogsu ljudi traže basnoslovne cifre za ne tako opskuran materijal. Znam da repress nije isti feeling kao originalno izdanje al navijam da ga bude što više

Link to comment

ima toliko dobro ocuvanih polovnih ploca koje cekaju da budu kupljene i to za male pare (npr. neil young - american stars in bars odlicno ocuvano nemacko izdanje za 3 EUR pre izvesnog vremena, kao i nekoliko randy newmana za ojro po primerku), samo treba traziti na pravim mestima, ali ipak priznajem, u inostranstvu je to mnogo lakse nego u SRB.

nedavno mi se prijatelj tehno freak zalio da su sve fabrike vinila po evropi okupirane proizvodnjom reizanja classic rock i sl. albuma, jer se to prodaje kao ludo.  

Link to comment
4 hours ago, Parsons said:

nedavno mi se prijatelj tehno freak zalio da su sve fabrike vinila po evropi okupirane proizvodnjom reizanja classic rock i sl. albuma, jer se to prodaje kao ludo.  

 

istina, zato se danas ceka po 5-6 meseci na stampanje vinila.

sto se cena ploca tice, niko tu nije zadovoljan. ja ne kapiram kako se cene (makar ovde) krecu od $30-100 za jedan novi LP. izavac koji mom bendu radi ploce placa oko 7 eura po komadu za tiraz od 500. veliki bendovi sigurno rade vise od 500, pa to bude jos jevtinije. ali naravno, dok se svi tu uhlebe na kraju izadje 50 eura. i umetnik dobije najmanje od svih, kao i obicno...

 

sto se druge polemike tice: ja volim i vinil i CD. oba formata mogu pdlicno da zvuce, iako ima primera da nije tako uvek, pretpostavljam zavisi od masteringa. 

Link to comment
  • 3 months later...

Jeftinoće sa discogsa, sve sem Mancinija, koji je neka normalna cena, je za evro-dva-tri a albumi su super

Spoiler

 

 

 

 

 

 

I Lujon ofkors <3

 

IMG-20190720-WA0000.jpg

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...