Jump to content
IGNORED

Aussie Aussie Aussie Oi Oi Oi


Indy

Recommended Posts

Za australijske teme...Prvo da pitam iDema, kako mu se cini sto sad imamo Ministarku za Promenu klime :rolleyes: ...mozda je zato pocelo da kishi ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Phil_Koperberg
Philip Christian Koperberg AO, AFSM, BEM is the New South Wales Minister for Climate Change, Environment and Water, and the former Commissioner of the New South Wales Rural Fire Service in Australia. "An expert in risk and crisis management, Phil Koperberg was the overall emergency controller during the 2001 Christmas/New Year fires, when Australia faced its longest and most intense bush firefighting campaign. In 1994 Phil Koperberg was also the overall emergency controller, as firefighters battled to control over 800 NSW fires covering in excess of 800,000 hectares. In 1999, his expertise was again called upon during the severe hail storms which damaged more than 30,000 properties."
Imali smo i do sada, na 'republickom' nivou - ovo je sad novina al' samo na 'saveznom'. Lepa nam Ministarka, lepa...
Link to comment

Za neupucene ( i one koji nisu za wiki kuckanje ) ovaj baja je, u najkracim, crtama pravi junak socijalistickog rada.Philip Christian Koperberg AO, AFSM, BEM AO = Order of AustraliaAFSM = Australian Fire Service MedalBEM = Order of the British EmpireJos da ima neku skolu bio bi prajministar - ili da ima manje nego sto ima bio bi k'o Pol Kiting - opet prajministar... Sva mudrost kojom raspolaze moze se sazeti u sledecih par reci:

PHIL KOPERBERG: If we were to put water aside for next year, which the Commonwealth in part wants us to do, it meant we would have no water for now. And if we were to do otherwise, we'd bring on a crisis now, but I'm resisting at the moment putting aside water for next year.
Link to comment
Dobar tekstic o dekarbonizaciji u Australianu...
Bio sam onomad medju pismenim ljudima sto se bave vodom i meteorologijom (pazi i to) i svaki od govornika je izrekom rekao nesto kao "ukoliko je ovo sa globalnim zagrevanjem zaista kao sto se prica"... Gledam ih samo - da su pred kamerama ili medj' narodom pevali bi k'o hor "global warming oi oi oi"...
Link to comment

Vi kanda zaboravljate da su i politicari ljudi te da podlezu zakonima ponasanja, ophodjenja & odlucivanja kao & svaki drugi.Pri tome konkretno mislim na to kako se ponasa covek u nepoznatoj mu situaciji (ponavlja sta su i ostali rekli) te da su odluke iako donete od strane politicara ipak ljudske (nista previse pametno ni extraordinary).A kritika, dragi moj Demo, je ona koju upucujes sebi. Zao mi kad vidim kako si sam svoj najostriji kriticar...Jesam iskocila iz shina? Izvinjavam se. Ne volem cinizam druga Dzekija i tacka.

Link to comment

Blago vama! Ja bih rado ziveo u zemlji gde se pevac Midnight Oila pita nesto.Ja video naslov teme pa mislio bice nesto o skinsima...U kancelariji ceo dan Aussie tematski dan u winampu: The Church, Midnight Oil i evo sad Radio Birdman

Link to comment
Imali smo i do sada, na 'republickom' nivou - ovo je sad novina al' samo na 'saveznom'. Lepa nam Ministarka, lepa...
Penny Wong, a lesbian, has made her way and got the keys of the nation.Nemam reci osim pohvale za zemlju gde je to moguce. Strankinja, kineskinja, alternative, nista joj nije smetalo.Hmm...nije nikad bila sramota pokazati Oz passport. Ima stvarno dobrih mesta na ovoj maloj planeti.
Link to comment
Nemam reci osim pohvale za zemlju gde je to moguce. Strankinja, kineskinja, alternative, nista joj nije smetalo.
Iema (premijer NSW) je po toj logici stranac, Braks (ex-premijer VIC) takodje. Prvo poreklom Italijan drugi Libanac... Riba je rodjena ovde ili, ako nije, se odrekla drugog drzavljanstva (ako ga je ikad imala) da bi ushla u politiku... Ovde su svi stranci osim Aboridzana. A Garet je, bez obzira na 'zasluge' sa MO ljigavi oportunista...
Link to comment
Philip Christian Koperberg AO, AFSM, BEM AO = Order of AustraliaAFSM = Australian Fire Service MedalBEM = Order of the British Empire
http://www.smh.com.au/news/national/koperb...6530540679.htmlKoperberg stands asideNSW Government minister Phil Koperberg will stand aside pending a police inquiry into domestic violence allegations going back 20 years.The announcement was made by Premier Morris Iemma at a press conference this afternoon.koperberg_wideweb__470x313,0.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...