Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Ja sam nedavno platila 1 kutijicu (30 komada) CIBA VISION Dailies AquaComfort Plus 2500din. Ne sećam se koliko su tačno Baush & Lomb Soflens Daily Disposable, ali mislim da je u pitanju neka slična svota...

Link to comment
Ja sam nedavno platila 1 kutijicu (30 komada) CIBA VISION Dailies AquaComfort Plus 2500din. Ne sećam se koliko su tačno Baush & Lomb Soflens Daily Disposable, ali mislim da je u pitanju neka slična svota...
i ja mislim da je to ta cena i da je slično za sve ovde raspoložive marke.u italiji prošle godine je, poređenja radi, jedna kutija bila 17 evra.mene zanima ima li negde u bg da se kupe u slobodnoj prodaji, bez uplitanja lekara u priču.edit: mislim baš na ova iz CIBA VISION Dailies palete. Edited by stormy
Link to comment

hvala vam :)bas zbog cijena u italiji i pitam, tamo je kutija 16 e, sto mi se cini da je bas povoljnovjerujem da sociva mogu da se kupe bez uplitanja ljekara i u bgd, ja moja ovdje uzimam kod opticara (uz parametre koje mi je odredio ljekar, naravno)

Link to comment

@stormyJa ih najčešće kupujem u maloj LensOptic-ovoj prodavnici na N. Beogradu. Obično treba dan-dva da stignu sa lagera kada ih naručim (jave sms-om) i onda samo platim i nosim. :)

Link to comment

hvala, morgana i kiwi. nisam znala da je i kod nas krenula slobodna prodaja. pitala sam jer sam navikla na ciba vision. sad sam uzela neka cooper vision biomedics. iskrslo mi nešto i mislila sam da vremenski neću dočekati da stignu ta koja sam uvek nosila. izgleda da sam se opasno prešla. nosim i ova, nije problem, ali smem da se kladim da mi ciba vision mnogo bolje pašu. nije mi ranije palo na pamet da vidim po optikama u bg. dry.gifolakšavajuća okolnost je da imam još desetak pari ovih starih dobrih, to znači da pokrivaju ključnih dvadesetak dana plivanja. biggrin.gifedit: morgana, pretpostavljam da si rešila onaj problem sa neposlušnimm okom. smile.gifveć danima hoću da pitam kakva je situacija, pa nikako.

Edited by stormy
Link to comment

hvala na pitanju, oko je sad dobro :)vise ne reaguje na jako svjetlo i ne boli. jedino sto definitivno ne mogu da sa socivima radim na kompjuteru ili dugo budem u klimatizovanoj prostoriji (to se prije svega odnosi na javne prostorije, pretpostavljam da je razlog sto je u njima vazduh sasvim istrosen, a kuci mi je ok sa klimom)

Link to comment
  • 3 weeks later...

desilo se sinoć da sam napustila stan bez sočiva, sa cvikerima, posle duuugo vremena. uh, kakvo iskustvo, sva sam se saplitala o samu sebe. podrazumeva se da je dioptrija na oba pomagala ista, ali cenim da sam se odvikla od cvika na otvorenom. najbolje je bilo kad sam, ulazeći u market, a uslovljena redovnim nošenjem sunčanih, skinula naočare.

Link to comment
  • 7 months later...

jel imao neko situaciju da koristi isti tip sociva i koristi isti tip tecnosti a da pocne da ima probleme sa crvenim i peckavim ocima nakon nekoliko godina? mislim da je do tecnosti (mozda su promenili formulu?), tek mi sledi eksperimentisanje, ali cisto da cujem iskustva. nikad nemam problem prvi dan nakon sto izvadim iz pakovanja, a mesecna su. u nekom momentu sam presla na dnevna (misleci da je do sociva, tek mi je sad palo na pamet da moze biti i do tecnosti), ali ona kao da ne prelamaju svetlost jednako dobro, tj. nikad ne vidim sasvim ostro, cak i sa jacom dioptrijom*.*testirano u privatnom mini-experimentu u labu gde imamo stakla za naocari raznih dioptrija, pa sam turala stakla plus/minus 0.25 pred oci i buljila u daljinu.

Link to comment

Hm, ja imam osetljive oci pa svakako pre stavljanja sociva isperem fizioloskim rastvorom (probala sam razne tecnosti ali koju god da sam koristila ako stavim socivo direktno u oko sledi crvenilo, peckanje, itd.)Mozda su se oci jednostavno zasitile te odredjene formule? A mozda je i do same serije, secam se da je u par navrata bilo problema sa nekim serijama Renu tecnosti.

Link to comment

imala sam ja. dešavalo mi se obično u ovo doba godine, kad naglo otopli, pa se uskomeša prašina. obično nije bilo do tečnosti ni do sočiva nego do nebeskih prilika. završavalo se kako kad. ili uz terapiju, neke kapi, ili, ako je bilo blaže iritirano- kraći periodi nošenja sočiva, par kapi te tečnosti u oko i sl. rasterećenja oka.svašta može biti uzrok. najbolje je otići kod lekara. možda si u pravu, možda se nešto desilo sa tečnošću što ti ne odgovara. usuđuješ li se da probaš neku drugu tečnost?šta god bilo, ne idi na veću dioptriju nikako.edit: typo

Edited by stormy
Link to comment

ja sam imala problema sa parom sociva, istog brenda i parametara kao i prethodni, ali se ispostavilo da je u pitanju losa serija. pekle su me oci a uz to se socivo guzvalo pri stavljanju i skidanju.kad sam vec na topiku, da dodam, prilicno mi se promijenila mimika otkad nosim sociva. imam nove bore na novim mjestima :wub:

Edited by morgana
Link to comment

svidja mi se ideja sa fizioloskim rastvorom, probacu to za pocetak. probala sam (po preporuci opticara) i neku agresivniju tecnost koja skine sve ostatke proteina sa sociva, ali onda ne idu direktno u oci nego moraju da se isperu... a naravno isperem ovom tecnoscu koju vec imam. strogo kontrolisani eksperiment, menjam parametar po parametar :D ali kupicu sad fizioloski, pa ako me i posle toga bude peklo bar imam vise informacija. a sociva su vec neka najfinija, koja propustaju najvise kiseonika, jer su mi druge vrste smetale.u svakom slucaju hvala na preporukama.

Edited by betty
Link to comment

Meni su se sociva toliko uzjebala da pocinjem da verujem da mi nema pomoci. Jednostavno, vidim mnogo gore nego pre a nije do dioptrije, vise doktora me je pregledalo i uvek ispadne skoro ista. Smeta mi svetlost, muti mi se sve, totalni raspad. Neko mi je rekao da je to delimicno zbog hronicne neispavanosti tj. nedostatka sna (jer vec godinama lezem kasno a automatski se budim rano, ne znam zasto), ali sta god da je - u banani sam.Mada, bez njih ne vidim bas nista tako da cu nastaviti da ih nosim :D

Link to comment

pa ni ja ne vidim vise dobro cim krene da me pecka i iritira, a nije do dioptrije. ali moja je stala u poslednjih godinu i nesto, tako da mozda mogu da kupim nove cvike bez bojazni da cu morati da menjam stakla svako toliko. cisto da povremeno odmorim oci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...