Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

koliko placate ciba vision* sociva u bgd?da znam dal da ih narucujem u hn ili da ih kupim u bgd.i imate li zamjerke na njih?*air optix, sad vidim da ima vise linijaedit: inace ljekar mi je rekao da sociva nosim samo kad sam vani, a u kuci da koristim naocare.

Edited by morgana
Link to comment

hm, sta znam, nemam ama bas nikakvog iskustva.kontam da treba par minuta za to, jel? u najgorem slucaju. ili umisljam nepodnosljivu lakocu stavljanja i skidanja sociva :Dma u stvari kladim se da ce i mene da smori.

Link to comment
hm, sta znam, nemam ama bas nikakvog iskustva.kontam da treba par minuta za to, jel? u najgorem slucaju. ili umisljam nepodnosljivu lakocu stavljanja i skidanja sociva :Dma u stvari kladim se da ce i mene da smori.
neće, začas se to obavi. navikneš posle izvesnog vremena i onda samo uživaš u novom pogledu na svet. biggrin.gifne znam za cenu tih tvojih, nosim bausch&lomb.
Link to comment
koliko placate ciba vision* sociva u bgd?da znam dal da ih narucujem u hn ili da ih kupim u bgd.i imate li zamjerke na njih?*air optix, sad vidim da ima vise linija
Air optix u NS-u placam 2.100 din po kutiji (mesecna, 3 komada u kutiji). Zamerki nemam nikakvih, koristim ta vec nekoliko godina.I da, treba mozda minut za stavljanje/vadjenje, nista strasno. Edited by Naa
Link to comment

jedan malecni savet za socivare pocetnike koji necete naci nigde na netu: stavljajte sociva barem 10 minuta pre izlaska iz kuce. naime, ponekad se desi da ispod sociva ostane neki trun ili tako nesto, koji nece poceti da iritira oko bas iste sekunde. saznacete da ste se zajebali kada je vec kasno.

Link to comment

ja sam negde do prosle godine placao 50e za 3 para ciba vision sa bocicom rastvora, ali kod doktorke, ne u nekoj slobodnoj prodaji.+1 za Dabovicev savet

Link to comment

ja koristim tromesecna meka bausch&lomb, kupujem ih u lens optiku, 900 dinara komad, moze na komad sto je sjajno. nosim ih 10 godina. nikad nisama nosila naocare odmah sam presla na sociva (sad naocare nosim po kuci, ali uzela sam ih tek posle neke tri godine). dakle, deset godina ista sociva, ista marka, iste dioptrije, sve bez promena. sociva su patent veka ako se ja pitam!

Link to comment

Zanimljivo je da ogromna većina onih koji pišu nose meka sočiva, nigde oldtajmera koji troše PMMA :) Kada sam počinjao da nosim sočiva, pri čemu se slažem da je to izum veka, nije bilo drugih sem tvrdih. Sada par najpropusnijih PMMA košta oko 90 evra i traje bar dve godine, možda i duže ako nema fizičkih oštećenja na površini. Održavanje je laganica, dovoljno je redovno pranje deterdžentom. Fizički su manja od mekih, pa valja preciznije gađati, ali pokret kojime se sočivo precizno stavi gde treba se nauči veoma brzo, tako da ni u ekstremnim situacijama poput vagona spavaćih kola koji se zanosi odavno više ne trošim ogledalo. S druge strane, takva opuštenost i navika ima i loše strane, jer sam jesenas prekasno uklavirio da mi je sočivo ispalo na pod, a ne da se sakrilo na periferiji beonjače, a do tada je već naprslo jer ga je neko zgazio.

Link to comment

hvala svima, drugari :)uzimam 20 minuta za pocetnicko stavljanje sociva, a 10 za napredno, nek se nadje. jadni li su oni koji me cekaju, i bez sociva stalno kasnim :D

Edited by morgana
Link to comment
:D stoko
A jebate, sto si bezobrazan biggrin.gifOzbiljno, dosadna su sociva cak i kad menjas samo ujutru i uvece. Inace, ja sad imam godisnja jer mi tako preporucio treci doktor kod kojeg sam bio, ali i dalje ne vidim dobro kao na pocetku. Edited by Zli Gli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...