Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Gde raditi oftalmološki pregled, zakazao sam u DZ i 2  meseca čekanje se bliže kraju, ali opet zbog gužve lekar uvek gleda da zbrza, tako mi se barem čini, kad mi radi širenje zenica radi pregleda na očni pritisak, nakon ukapavanja kapi nakon 5 min me pregleda, a kažu da bi trebalo 30 min.

 

Našao sam ove akcije, da li su ok?

 

https://www.kupime.com/ponuda/lensoptic/52228?a_aid=svipopusti&a_bid=db48895c

https://www.kupime.com/ponuda/oftalmoloski-pregled-vizim/52579?a_aid=svipopusti&a_bid=db48895c

https://www.kupime.com/ponuda/pregled-oftalmologa/52868?a_aid=svipopusti&a_bid=db48895c

Link to comment

vizim je generalno ok ustanova, isla sam kod ocnog kod njih ali sa konkretnim ocnim problemom koji akcija ne pokriva, a po akciji kao ove sam isla u euromedic u j gagarina i bilo je super

Link to comment
  • 2 months later...

isla na pregled, opet se pogorsala dioptrija i na daljinubi na blizinu

dala mi neka nova bioinfinity sociva da nosim probno da vidim da li mi vise odgovaraju neho ultra b&l

 

ne znam sta da kazem...ima li neko iskustva sa biofinity?

 

 

meni ultra savrseno odgovaraju, dok mojoj sestri nikako. ova biofintiy su malo deblja, manja, klizavija za stavljanje i cini mi se da su suvlja. a ja imam suve uce plus

Link to comment

jesu li dnevna ili mjesecna/dugorocnija?

osjetna je razlika izmedju dnevnih i ostalih, otkad sam presla na ova prva manje su mi suve oci, manje je iritacije i maltene ih ne osjetim.

koristim dailies, ciba vision

Link to comment

nije mi pomoglo, plus sam stigla da se pokacim sa radnicima kod doktora. brate mili kao da je rocket science koja cu sociva. 

 

biofinity su bolja za oko od ultra za one koji nisu eksperti u stavljanju sociva. lepo lezu, ne osecas ih. ALI, ako ne vidis na blizu mozes da se oprostis od citanja do pola metra. cak ni na velikim telefonima. toliko sam besna jer moram da slikam screenshot pa da uvecam i vidim sta je na ekranu. popizdela sam. i tako vec nedelju dana. cekam svoja ultra da stignu,  sa kojima bez problema mogu da vidim na blizu ako naciljam oko i telefon :laugh:....oni me zavlace jer su neorganizovani. 

mozda kupim i sociva na blizinu i daljinu. prave, nisam znala. 

Link to comment

imam al ne mogu da ih nosim svuda sa sobom. vec sam jedne slomila u autu kad sam stala nogom na njih (pala dole a nisam videla)

 

a za daljinu nosim samo uvece kad skinem

sociva ili kad idem u bioskop

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Jel neko ovde operisao oci tj. skidao dioptriju? Drug je zakazao pregled u ocnoj klinici Profesional u Beogradu sad 6. januara pa ako prodje sve ok, operacija je 12. januara. Pregled 10 000din, operacija oba oka 100 000 - ako stvarno sljaka to je smesna cena, pogotovo u odnosu na pre kad je islo tipa 1000+ po oku. Ja treba isto da operisem ako to funkcionise i drzi duzi period, minus 2.50 mi je na oba oka a sociva smorila i ne sljakaju kao nekad, pogotovo nocu kad vozim i sve se razliva.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
29 minutes ago, Zli Gli said:

Jel neko ovde operisao oci tj. skidao dioptriju? Drug je zakazao pregled u ocnoj klinici Profesional u Beogradu sad 6. januara pa ako prodje sve ok, operacija je 12. januara. Pregled 10 000din, operacija oba oka 100 000 - ako stvarno sljaka to je smesna cena, pogotovo u odnosu na pre kad je islo tipa 1000+ po oku. Ja treba isto da operisem ako to funkcionise i drzi duzi period, minus 2.50 mi je na oba oka a sociva smorila i ne sljakaju kao nekad, pogotovo nocu kad vozim i sve se razliva.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Ја сам оперисао прошлог августа, само једно око додуше, због плус диоптрије која ми се сада појављује па да не бих морао стално да носим наочаре за читање. Шљака итекако. Ја сам радио у Милош клиници. Брзо и безболно, само мало иритације до следећег јутра док ти не скину заштитно сочиво.  Цена је била тако нешто.

Link to comment

@Zli Gli
Ja sam operisao dioptriju bas u Profesionalu, poprilicno sam zadovoljan kako je sve proslo i pripreme, i sama operacija, i posle oporavak i pregledi, dosta su bili ljubazni i profesionalni (pun intended).

Mali zajeb je sto su ti samo prve dve postoperativne kontrole besplatne, posle te teraju da dolazis na kontrolni pregled svakih sest meseci koji kosta oko 4000din, ali nije strasno.

 

Inace zentao sam se dosta operacije, puno istrazivao i raspitivao (cak i ovde na forumu), a posle kad sam odradio mi bilo zao sto nisam jos par godina ranije, mnogo olaksava zivot i mnogo mi je "zdravije" oko bez sociva, ne isusuje se onako nenormalno vise.

 

Najbiitnije od svega ti je samo da ti dioptrija stagnira bar 2-3 godine unazad, jer ako i dalje raste, a ti operises, dzaba si krecio, nastavice da raste.

Link to comment
Jel neko ovde operisao oci tj. skidao dioptriju? Drug je zakazao pregled u ocnoj klinici Profesional u Beogradu sad 6. januara pa ako prodje sve ok, operacija je 12. januara. Pregled 10 000din, operacija oba oka 100 000 - ako stvarno sljaka to je smesna cena, pogotovo u odnosu na pre kad je islo tipa 1000+ po oku. Ja treba isto da operisem ako to funkcionise i drzi duzi period, minus 2.50 mi je na oba oka a sociva smorila i ne sljakaju kao nekad, pogotovo nocu kad vozim i sve se razliva.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


Ja sam radio u Oculus na NBG, sve ok...posle je i brat tu radio, sve super.
Cena je 100e pregled i 800-900 e za oba oka, ne secam se tacno...
Dr Delević, preporuka za kliniku.

Ja sam imao -5,5 na levom i -5 na desnom oku
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...