Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Za sada sam prolazio bez dodatnih troškova, ali to su bile tek dve porudžbine. Videćemo na dalje kada postanem redovan.

Čak i da zaračunaju pdv, biće povoljnije od cene koja je ovde plaćana.

Isporuka je nešto ispod 4 evra za dve kutije (po tri sočiva).

Firma je iz Portugala, a za Srbiju šalju u preporučenoj pošiljci (nema drugih opcija).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Dobio sam danas obaveštenje od pošte carinjenja da je pošiljka za mene, koja sadrži kontaktna sočiva zadržana uz obrazloženje da uvoz robe nije dozvoljen prema članu 134 stavovi 7. i 9. Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima i članu 29. stav 4. Zakona o poštanskim uslugama.

 

Da li se neko već susreo sa ovakvim problemom?

 

Čitam ove članove koji se odnose na promet leka, a gore u definicijama ne uspevam da kontaktna sočiva podvedem pod lek (što je babi milo...)?

 

Maločas sam preuzeo pismo, pa ih još nisam kontaktirao.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Dobio sam danas obaveštenje od pošte carinjenja da je pošiljka za mene, koja sadrži kontaktna sočiva zadržana uz obrazloženje da uvoz robe nije dozvoljen prema članu 134 stavovi 7. i 9. Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima i članu 29. stav 4. Zakona o poštanskim uslugama.

 

Da li se neko već susreo sa ovakvim problemom?

 

Čitam ove članove koji se odnose na promet leka, a gore u definicijama ne uspevam da kontaktna sočiva podvedem pod lek (što je babi milo...)?

 

Maločas sam preuzeo pismo, pa ih još nisam kontaktirao.

Ima nesto.

Moram da konzumiram neki lek, rastvarac, kosta u 3 lepe, s tim sto je u Srbiji 3x jeftiniji nego ovde u CG.

Obicno mi ga salje neko od drugara iz jedne vazne firme i to je islo bez problema, ali je letos dok su bili odmori zaskripalo pa je morao da bude odnesen na Post Express gde je dtugaru nadlezna sluzbenica rekla da ce primiti ali da ostavi telefon jer su velike sanse da carina ne propusti pa da mogu da mu jave.

Carina nije propustila obrazlozivsi da lekovi ne mogu tek tako da se uvoze izvoze i da dodje po njih, a ja sam morao da cekam autobus, maltretiram coveka da ide na eutobusku stanicu, pregovara sa majstorima...

BTW jedan veliki + za majstore: za nosenje leka ne uzimaju pare.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Dobio sam danas obaveštenje od pošte carinjenja da je pošiljka za mene, koja sadrži kontaktna sočiva zadržana uz obrazloženje da uvoz robe nije dozvoljen prema članu 134 stavovi 7. i 9. Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima i članu 29. stav 4. Zakona o poštanskim uslugama.

 

Da li se neko već susreo sa ovakvim problemom?

 

Čitam ove članove koji se odnose na promet leka, a gore u definicijama ne uspevam da kontaktna sočiva podvedem pod lek (što je babi milo...)?

 

Maločas sam preuzeo pismo, pa ih još nisam kontaktirao.

 

Carinici koji rade u posti uglavnomne znaju ni sta im je posao a kampli da tumace pravilnike. 

Sad, moguce je da su nesto izmenili posto i namenski ima slicno iskustvo ali fizicka lica su uvek mogla da uvezu lekove i medicinska sredstva za licnu upotrebu. 

Tj. hocu reci ili je pravilnik izmenjen ili je neko bas los postavljen tamo za sefa carine

Link to comment

Primedba:

Quote

U obrazloženju se pozivate na član 134. Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima (dalje: Zakon).

Međutim, član 134. Zakona odnosi se na zabranu prometa lekova, dok je u članu 14. Zakona data definicija leka i dalje u članovima od 15. do 24. date su definicije pojedinih vrsta lekova.

 

Nije jasno po kom članu Zakona ste kontaktna sočiva poistovetili sa lekom i dalje primenili odredbe iz člana 134. Zakona.

 

Smatram da ste pošiljku neopravdano zadržali i molim da me što hitnije obavestite o statusu pošiljke i daljem postupanju.

Odgovor:

Quote

Како би окончали царински поступак потребно је да се роба увезе преко лиценцираног увозника.

Opet ja:

Quote

nemojte sada navoditi dodatne razloge koji nisu već navedeni u vašem Obaveštenju i na koje imam reklamaciju, zato što tako možemo do u beskonačno!

 

U međuvremenu, našao sam i dodatne dokaze, a to je Lista pomagala Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (dostupna na veb strani Fonda) gde se kontakna sočiva nalaze svrstana u grupu Optičkih pomagala.

 

Vi ste na pošiljku sa kontaktnim sočivima (optičko pomagalo) primenili odredbe Zakona koje se odnose na lek!

 

Molim da mi bez dodatnih uslovljavanja isporučite pošiljku koju ste neosnovano zadržali.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...